Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:24 06.05.24 
Компютри и Интернет
   >> CAD/CAM
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Прехвъпляне от 3dsmax в Autocad  
Автор kaili (непознат )
Публикувано24.08.07 21:36



Моделът който искам да прехвърля в аутокада е направен в макса като едната част е направена чрез огъване на паралелепипед а другата част е чрез булеви операции като цялото това нещо съм го групирала. Записвам го аз като 3дс фаил и после го отварям в аутокада но нещо не се получава. Прехвърля се само тази част която е направена с модификатор бенд и на всичкото отгоре ми зацикля и не ми дава възможност да правя никакви манипулации с него. А самото прехвърляне ми се налага защото ми търябва чертеж на този модел. Някой може ли да ми каже от къде идва проблема и какво да направя.
_________________



Тема Re: Извън Тематанови [re: kaili]  
АвторMинaвaщ (Нерегистриран)
Публикувано25.08.07 10:47



Извън Темата

В отговор на:

А самото прехвърляне ми се налага защото ми търябва чертеж на този модел.



Да попитам , пък може въпроса да "помогне" в тактиката ....
Правил ли си "чертеж" от 3D модел (повърхнини) или как смяташ да го направиш в AutoCAD ?
Сещам се за други помощни програми ... ама в самият AutoCAD не се сещам ... да се правят лесно изгледи (леле пък разрези) ... Но 2007 / 2008 може да са дръпнали напред ...



Тема Re: Извън Тематанови [re: Mинaвaщ]  
Автор kaili (непознат )
Публикувано25.08.07 19:23



Аз по принцип изгледите ги правя със командата solview в layout а за разрез си нямам идея как става. Ако мможеш да предложиш някакъв друг софтуер по подходящ ще ти бъда много благодарна.
Но съществения проблем е че като го прехвърля и после много бавно в аутокада възприема командите с една дума зацикля.



Тема Re: Извън Тематанови [re: kaili]  
Автор kaili (непознат )
Публикувано25.08.07 19:38



Проблема се реши просто е трябвало да го сеивна като dwg а не като 3ds. Но ако можеш да ми кажеш за друг по подходящ софтуер за превръщане на тримерни модели в чертежи много ще се радвам. Благодаря



Тема Re: Извън Тематанови [re: Mинaвaщ]  
Авторgena (Нерегистриран)
Публикувано25.08.07 20:50



------------------------------------------
ама в самият AutoCAD не се сещам ... да се правят лесно изгледи (леле пък разрези) ... Но 2007 / 2008 може да са дръпнали напред ...
---------------------------------------------------------------------------------


незнам какви са старите методи, но в 2007 се появиха тези екстри... струва си да се разгледат...

тук мисля, че съм виждал клипче по въпроса-

AutoCAD 2007 - 3D (32+)

ето това мисля, че са екстрите на обикновения АКАД аз ползвам тези в АДТ...





Тема Re: Извън Темата #2нови [re: kaili]  
АвторMинaвaщ (Нерегистриран)
Публикувано26.08.07 10:13



В отговор на:

Но ако можеш да ми кажеш ...



Трябва системно да съм се борил с тези проблеми , за да препоръчам процедура. Може в самият Max да има опции за 2D изгледи -> 2D DWG. Според мен за простият модел който описваш с трябва да може да направиш 2D изгледи -> 2D DWG и разрези ... Наистина трябва да се обърне внимание и на новите версии 2007/2008 на AutoCAD.
Aз само съм търсил/разглеждал от AutoCAD 3D Solid как да правя контурни изгледи ... без да съм намерил адекватно решение.
P.S.
Мисля , че е по-вероятно да направиш 2D изглед/разрез в съответната програма и после да го използваш в AutoCAD ...



Тема Re: Извън Темата #2нови [re: Mинaвaщ]  
Авторgena (Нерегистриран)
Публикувано26.08.07 11:20



струва се да се пробва в SketchUp, но при моя скромен опит с експорт на по- сложни повърхности и scetchUp се изложи... просто не ги разпозна коректно...

възможност в МАХ-

/ от този форум го изкопах- /

не съм разглеждал Рино..., но ми се струва, че там ще се получат добри разрези и изгледи... ето пример






Тема Re: Прехвъпляне от 3dsmax в Autocadнови [re: kaili]  
Автор BanishMemory (непознат)
Публикувано27.08.07 15:34



Колко мъка има на този свят...
Абе хора вие не сте ли чували за професионални продукти?
Autodesk Inventor
Solid Works
Solid Edge
NX
CATIA
ProEngineer
...


Форум за Машинни инженери

Тема Re: Извън Тематанови [re: kaili]  
Авторkkk (Нерегистриран)
Публикувано28.08.07 13:17



Колежке, пробвай се с Mechanical Desktop, струва ми се че ще ти бъде най-лесно. приложение е на AutoCAD, влиза в състава на Inventor Series 11(2007)или Inventor Series 2008 прави изгледи разрези каквито си искаш и има един много хубав и мощен инструмент за преобразуване на обем, затворен от surfaces в solid казва се amstitch, обаче трябва да си много сигурна че обемът е затворен т.е. че няма дупки в неговите повърхнини, иначe с който и продукт да работиш, нямаш ли обект тип solid, малки са ти шансовете според мен да я докараш до някаква истина.



Тема Re: Извън Тематанови [re: kkk]  
АвторEЛ_дивa (Нерегистриран)
Публикувано28.08.07 14:11



в аутокад 2007/2008 отиваш в меню DRAW -> MODELING -> section plane, много интуитивно правиш live section ! А иначе ако искаш погледни отгоре, отстрани, отпред обекта и върху него чертай в една равнина, много лесно ще получиш добър краен резултат




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.