Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:08 27.09.24 
Компютри и Интернет
   >> CAD/CAM
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема AutoCAD  
АвторDori (Нерегистриран)
Публикувано24.08.07 14:31



В AutoCAD 2002 С КОМАНДА LP лините се превръщат в полилиний,но в AutoCAD 2006 Mechanical ми пише "непозната команда". От къде мога да го изкаравм в 2006?



Тема Re: AutoCADнови [re: Dori]  
АвторMинaвaщ (Нерегистриран)
Публикувано24.08.07 14:53



Предполагам питаш за PEDIT съкратено PE . В Mechanical може да има и друга екстра ...



Тема Re: AutoCADнови [re: Dori]  
АвторAutoCAD (Нерегистриран)
Публикувано25.08.07 09:46



Не знам кой Ви учи на AutoCAD, но определено си няма понятие от съвременните версии.За какво ви е да пишете комади, задавате координати и така нататък.Това се правеше преди повече от 10-ина години.За най използваните комади си има БУТОНИ. Това в пълна степен важи и за командата "PEDIT"("PE").Да обяснявам ли в кой панел с инструмети се намира съответното "копче".?Колкото за Mechanical, там нещата са 99% същите както при стандартната версия,е има и някои екстри които улесняват работата.Ако има интерес от Ваша страна -питайте.



Тема Re: AutoCAD / AutoCADнови [re: AutoCAD]  
АвторMинaвaщ (Нерегистриран)
Публикувано25.08.07 10:55



В отговор на:

Ако има интерес от Ваша страна -питайте.



Вина ги има какво да се пита ! Тoва че предлагаш помощ е чудесно !
За какво мога по точно да питам ?
За AutoCAD до коя версия или мога и за Mechanical ?



Тема Re: AutoCADнови [re: AutoCAD]  
Авторgena (Нерегистриран)
Публикувано25.08.07 11:31



преди се е работило с команди и сега за предпочитане е да се работи с команди, защото е по- удобно и увеличава производителноста...

аз доколкото разбрах "зора" е да се конвертира линия е Плиния

и става въпрос за някаква команда LP а не за PEDIT

аз не съм виждал или чувал за конвертиране от L в PL... Да не би да е имало в старата версия някакъв LISP



Тема Re: AutoCADнови [re: gena]  
АвторAutocad (Нерегистриран)
Публикувано25.08.07 12:38



Аз също не се сещам ...може и да е имало но сега...
ако се поровя може и да излезе нещо.
Защо мислиш,че като пишеш комади се повишава призводителността?
Не е ли по бавно да се напишат пет-шест букви от това да се "цъкне" с мишката на съответното място а?Не искам да пренебрегвам значенито на това да се знаят комадите но чак пък да чертаеш с команти...Абе всеки както може.Важното е да се постига желания резултат.Нека не се забравя че има доста комади(повече от една трета), които нямат бутончета и се налга или да си сътворяваме свои(както правя аз), или да ги пишем в командния ред, или да ги избираме от падащите менюта.Нали се сещаш че в Аутокад има поне при начина за постигане на нещо.Най важна е "задмониторната част".А тя ако не струва....не може да се помогне с нищо, дори и с най последната версия.



Тема Re: AutoCADнови [re: gena]  
Авторkolumb (Нерегистриран)
Публикувано25.08.07 16:17



Стига ве, това даже и аз го знам, срамота:
1.Мркираш линията
2. Пишеш в конзолата PE, еnter, Y, enter, W, enter, пишеш стойноста на дебелината на полилинията
3.Готово



Тема Re: AutoCADнови [re: Autocad]  
Автор teddy (fat)
Публикувано31.08.07 16:26



много ми е интересно с какъв монитор работиш, за да си изкараш всичките "бутончета" на екрана?
всеки има право на стил на работа.
аз лично също ползвам кратките команди, така изолзвам и двете си ръце за чертане.



Тема Re: AutoCADнови [re: kolumb]  
Авторmda (Нерегистриран)
Публикувано06.12.07 14:41



Даже не ENTER, а интервала още по бързо става .. и докато ставаш разноглед наляво и надясно да търсиш бутоните (колкото и да си свикнал с местоположението им) все пак се губи време - малко по голяма сръчност и организация част от командите са и комбинация от ctrl+ ... която и да е буква стига да свикнеш и помниш и воалла ... (m - move, tr - trim (трима става extend със shift - a, при мен примерно ctrl+d - linear dim, a ctrl+s aligned и т.н.) резултата беше удвояване на скороста (ако не ме мързи и не съм се подпрял) но пак не мога да работя само с мишката защото на моя аутокад имам бутони само със слоевете и вече се чудя и как да ги изчистя и тях :)) - недостатъка е че друг не може да работи на него - но бял кахър ... успех



Тема Re: ..бутони само със слоеветенови [re: mda]  
АвторMинaвaщ (Нерегистриран)
Публикувано06.12.07 17:43



"... имам бутони само със слоевете и вече се чудя и как да ги изчистя и тях :))"
Може да ги изчистиш така :







Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.