Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:22 28.05.24 
Компютри и Интернет
   >> CAD/CAM
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема walter или sandvikнови  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано23.07.07 21:38



кои са по добри при фрезоването walter или sandvik?



Тема Re: walter или sandvikнови [re: няkoй]  
АвторCBД Дparyнoв (Нерегистриран)
Публикувано24.07.07 09:17



доколкото знам Сандвик закупи Титекс и Валтер.... така че....
бих ти препоръчал SGS много са добри и си избиват парите бързо, като ги "набримчиш" с добри режими..



Тема Re: walter или sandvik [re: CBД Дparyнoв]  
Автор Kossoman ()
Публикувано24.07.07 12:55



Добър коефициент качество/цена при фрезоване на стомана имат инструментите на

.



Тема Re: walter или sandvikнови [re: CBД Дparyнoв]  
Авторgarry (Нерегистриран)
Публикувано24.07.07 15:56



в този ред на мисли, някой може ли да ми даде линк да си изтегля програмка, която определя най-добрите режими на рязане при фрезоване при зададени материал и вид обработка.



Тема Re: walter или sandvikнови [re: garry]  
Автор Kossoman ()
Публикувано24.07.07 16:40



...програмка, която определя най-добрите режими на рязане при фрезоване при зададени материал и вид обработка

Такъв пиниз няма. Оптималните параметри на режима не могат да се изберат с помощта на програма, защото зависят от много други условия, освен изброените. Задачката е евристична и за нейното успешно решаване от голямо значение е опитът, натрупан в продължение на години добра производствена практика. Четенето на публикациите на производителите също помага, но винаги трябва да се внимава с техните изводи.





Тема Re: walter или sandvikнови [re: Kossoman]  
АвторCBД Дparyнoв (Нерегистриран)
Публикувано25.07.07 09:04



и аз не се сещам за такава програмка... пък и всеки производител пише в каталозите препоръчителни режими, а и като знаеш материала може да се оправиш /сещам се за Ико Розанис - от сандвик как обича като иде в някой завод със стари машини, сложи една фреза и я забие здраво та чак спира машината

/ - все пак инструментите са консумативи... немога да разбера някой "майстор" като земе да намалява режими за да си пази пластината какъв е смисъла да си губиш времето!



Тема Re: walter или sandvikнови [re: CBД Дparyнoв]  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано26.07.07 13:30



абе хора питах ви кои ца по добри при фрезоването велтер или сандвик а вие го обърнахте на другаде даже някой ми препорача "искар"

ама аз искам да фрезовам метали не дърво щото на евреите(искар) фрезите само за дърво стават според мен. та кой е по добър WALTER или SANDVIK



Тема Re: walter или sandvikнови [re: няkoй]  
Автор Kossoman ()
Публикувано26.07.07 13:52



Според въпроса си си получил и отговор. Ние използваме и Валтер, и Сандвик, и Искар, и Фете, и други. Всяка фирма има добри продукти, зависи за какво искаш да ги използваш и колко ще ти струва обработката. Насочих ти вниманието към Искар, защото имат добро съотношение цена/качество, но щом мислиш, че стават само за дърво...

ние тук сме се объркали нещо и ги използваме за обработка на 1.3536 по трийсетина тона стружки месечно.
Сандвик са отлични за обработване на конвенционални стомани, но при обработката на други метали обикновено не си заслужават високата цена. Изобщо всичко е въпрос на сметки. Не се сещам за нещо специално в областта на фрезоването, което една от фирмите да го предлага, а другите - не.
Ако си доуточниш въпроса - вид машина, материал, тип фрезоване... бих могъл да споделя впечатленията си от инструментите на различните фирми.



Тема Re: walter или sandvikнови [re: Kossoman]  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано26.07.07 16:15



Става дума за 3D фрезоване веднъж ползвах едно инструментче фи 3 челно цилиндрично на искар за 20 30 минути стана "сферично" износи се, та за това така говоря, но може и менте да съм си купил случвало ми се е и преди, а от каде мога да зарежтам със искар в смисъл имат ли си представител тук, трябва ми инстумент за груба и бърза обработка мисля да е някой със сменяеми пластини че отнемат по 1 - 2 десети на зъб и периферната скорост е добра 150 - 350 метра, че питам щото трябва 5-6 инстумента да купвам а не са малко пари и за твоа сабирам мнения, та ако ми кажеш от каде да си купя исински искар ще съм ти благодарен



Тема Re: walter или sandvikнови [re: няkoй]  
Автор Kossoman ()
Публикувано27.07.07 06:35








Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.