Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:25 23.05.24 
Компютри и Интернет
   >> CAD/CAM
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Програми има - стружки неманови  
Авторплюшkин (Нерегистриран)
Публикувано17.07.07 00:13



Ще ми се да може някой да даде съвет.....ако може!
От доста време проектирам на SW. Всъщност познавам Аутокад, но съм работил съвсем малко. Така се случи че ни го смениха със SW.... както и да е.
От време на време понаписвам и някоя програмка за ЗИТ500, ама на ръка. Писна ми само да чертая ще ми се да се науча да си правя програми, но със някакъв софт. И нали си имаме едно смачкано РВ със ЗИТ500, там ще се тренира няма как. Ще ми се да си правя моделите на SW и да ги ползвам при създаването на програмата. Ама кой да е софта. Намерих PowerMill, имаше проблем не успях да го излекувам, а и май доста сложна за скромния ЗИТ500 - отказах се. После намерих МasterCAM 9 и руското ръководство, но като почетох и видях, че не зная как да си направя постпроцесор, а без постпроцесора всичко се обезмисля. Намерих MasterCAM 10 ама само го сложих да видя как изглежда, като не мога да генерирам програма и с него ...... После намерих FeatureCAM и някакво ръководство. Хареса ми, че има редактор в който може да си напишеш постпроцесора. Тук обаче на първо разглеждане не видях например, как да си оставя определене прибавка за чистовия преход ( нещо което видях при MasterCAM) Сигурно има подобни функции, но като не познавам подобен вид програми не мога да преценя подходящи ли са изобщо в моя случай. И така, седят си програмите и не зная кой път да хвана, с кое да започна, кое би ми свършило най добре работа за стария ЗИТ500 и моя прощапулник в САМ програмирането. Ето вече имам и едно описание как се пише постпроцесор за Мastercam - един колега във форума е имал доброто намерение и го е предоставил. Не че ми се видя лесно, но какво бихте ме посъветвали вие колегите с опит. От друга страна си мисля че не би трябвало да е толкова трудно да се научи човек да програмира с САМ. Макар че както стана популярно да се казва " Не става само с ядене, трябва и акъл ! ", би следвало ако човека не е гламар и има желание - да се получи нещо положително. Вярно че изглеждам като дете с лагерна количка, до автомагистрала, ама нали никой не се е родил научен и все от някъде е почнал.



Тема Re: Програми има - стружки неманови [re: плюшkин]  
Автор koordinat4ik (непознат )
Публикувано17.07.07 08:31



Колега не си само ти пред тази дилема.Преди време пуснах подобна тема но за съжаление нищо конкретно.Особено трудно се намира материал за основните най елементарни първи стъпки.
Обръщам се с молба към всички знаещи-Споделете нещо макар и малко.



Тема Re: Програми има - стружки неманови [re: koordinat4ik]  
Автор Wollf (laughing)
Публикувано17.07.07 08:46



Може би все пак Mastercam, а? При всичката информация която има за девятката не би следвало да е проблем направията на постпроцесора. Готов , за съжаление, не мога да кача на видно място - отне ми една седмица навремето при това без никаква документация. Тогава знаех доста по малко от сега така че задачата е напълно решима, само иска да се потрудите малко.



Тема Re: Програми има - стружки нема [re: Wollf]  
АвторCBД Дparyнoв (Нерегистриран)
Публикувано17.07.07 10:07



батка мен ако ме питаш Фичъркам-а ще ти пасне като за начинаещ, а и със солида си върви чудничко


"по-трудното" от целата работа е да си оправиш постпроцесора - а там става лесничко.... колкото до прибавката за чисто - сичко може да се задава, но тря малко да се по прочете
колкото до ЗИТ 500 / Т съм пробвал, но предполагам че и за М ще стане/ ти трябва една малка палава платка, ДОС и се моли ленточетящото да е работило нявга и така.... връзваш през паралелния порт -> платката -> от ленточетящото зимаш едно широчко кабелче което въри каде платките и след като си постпроцесирал програмката я меткаш каде машината - демек имитираш работата на ленточетящо
ще питаш за ква платка иде реч - некви изправители и едно кондензаторче, ама ще те излъжа как беха...
а колкото до фрезичката ако имаш някоя по-голямшка програмка....... ще ти се види нагорно тря да се цепи да се префърля абе.... играчка
тея твойте дето за ти "взели" солида им кажи да се бръкнат поне за една ЕТА или те са ти го взели както и аз си го взех - по "оня начин"



Тема Re: Програми има - стружки неманови [re: плюшkин]  
Автор lrn (минаващ)
Публикувано17.07.07 10:42



Най-добре е когато и модела и модула за CAМ (така да го наречем) да са едно общо. Щото к'во става когато ползваш SolidWorks за моделиране и PowerMill за NC (примерно). Направил си модела след това ам'найсе програми и по някаква причина се наложи да се смени някое размерче и тогава почва драмата. Всииииииииичко в NC-то отначало. Експорт, импорт, програми, инструменти .... Така, че уточни първо с какво ще се моделира. Солида си има NC-модул параметрично свързан със модела - SolidCAM се казва. Последната актуална версия е 7 мисля. Всяка друга комбинация дори и от най-добрия моделер и най-добрия CAM за мен са пълна дивотия и губене на ужасно много време.



Тема Re: Програми има - стружки неманови [re: CBД Дparyнoв]  
Авторbroto (Нерегистриран)
Публикувано17.07.07 11:40



Платката е от оптрони и резистори.

Има и друг чешит платки, ама не са "ОПТОИЗОЛИРАНИ".

Може да има и трети и четвърти вид.

Например може да пускаш DNC през серийния порт RS232, а една платка да преобразува серийния в паралелен сигнал близо до перфочетеца. При това ползваш програмка под Windows, която на всичко отдолу е free и пълнофункционална.



Тема Re: Програми има - стружки неманови [re: lrn]  
Авторmarto (Нерегистриран)
Публикувано17.07.07 11:41



Не съм много сигурен в горното.
SW и после читав САМ , а не бозата СолидКам е по-добре според мен.
СолидКам има куп ограничения.
По добър пример би бил ProE или за по начинаещи VISI
Поздрави



Тема Re: Програми има - стружки неманови [re: lrn]  
Автор obul (непознат )
Публикувано17.07.07 14:36



При положение че даже и дистрибуторите на SolidWorks вече предлагат друг CAM а не SolidCAM не мисля че е добра идея да се ползва SolidCAM.lrn ти ползваш ли SolidCAM?



Тема Re: Програми има - стружки неманови [re: obul]  
Автор lrn (минаващ)
Публикувано17.07.07 14:54



Посочих SolidCAM единствено защото човека казва, че работи със SolidWosk и то като пример. Не съм я ползвал. Аз работя на Pro engineer и доста често ми се случвало да се промени нещо в последния момент. В 99% от случаите за предефинирането на на всички програми е необходимо натискането само на един бутон. Но това е валидно за всички параметрично свързани системи.
Obul, това, което казваш е доста странно. Виждал съм реклами на SolidCAM - една ръка бърка в устата на крокодил и отдолу пише "Най-добрия избор - SOLIDCAM - препоръчано от SolidWorks(или нещо от сорта). ;-)))))

П.С като се замисля действително не съм чул някой да се е похвалил от SolidCAM.



Тема Re: Програми има - стружки неманови [re: broto]  
АвторCBД Дparyнoв (Нерегистриран)
Публикувано17.07.07 15:37



кажи откъде може да се види някаква схема бро
колко до програмката - хипертерминала кърти






Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.