Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:58 23.06.24 
Компютри и Интернет
   >> CAD/CAM
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Re: Програми има - стружки неманови [re: lrn]  
Авторплюшkин (Нерегистриран)
Публикувано17.07.07 20:15



Значи, която от двете програми да си избера Мastercam или Featurecam, излиза че ако успея да я усвоя в определена степен, ще ми върши работа. Има ли обаче нещо, което да прави едната от двете програми по практична или по-удобна за работа. Сякаш има повечe неща написани като мнения за Mastercam и не толкова за Featurecam.



Тема Re: Програми има - стружки неманови [re: плюшkин]  
Автор Penn Koff ()пират()
Публикувано17.07.07 21:55



между майсторкам и фичъркам, аз лично бих предпочел майстора. за съжаление немам опит с тези, а споделям впечатления от мои приятели. иначе ако трябва да ти препоръчам нещо, което намирам за сравнително лесно за усвояване- пауърмил. визи също е много добър избор. като че ли най-много информация можеш да намериш за майсторкам. предимно по руските сайтове са ми казвали.

иначе аз от доста време ползвам NX и смятам, че това е най-доброто, но си имам пристрастия, пък и много хора споделят, че им е трудно в началото с NX. от друга страна имам приятел, който веднага ще се закълне, че по-добро от проинжeнера нема.



при всички случаи ще ти трябва много четене, така че според мен се спри на продукт, за който можеш да си набавиш най-много четиво за начинаещи. помни, че най-трудното е в началото и не се отказвай.

__________________________________


Тема Re: Програми има - стружки неманови [re: Penn Koff]  
Авторплюшkин (Нерегистриран)
Публикувано17.07.07 23:32



Благодаря за съвета.Явно нещата клонят към мастеркам. И в деиствителност най- много неща имам за него. Честно си признавам че постпроцесора ме стъписва най много от всичко ...поне така ми се струва. Всъщност нямам друга алтернатива освен да започна и да пробвам. :)



Тема Re: Програми има - стружки неманови [re: CBД Дparyнoв]  
Авторbroto (Нерегистриран)
Публикувано18.07.07 08:38



Аз имам платка за през паралелния порт с оптрони.
Тогава се използва програмка под дос.
Може и в прозорец на windows до '98, но да не се включи някой друг прозорец, например с антивирусна програма, че машината спира.



Тема Re: Програми има - стружки неманови [re: broto]  
АвторMiRu (Нерегистриран)
Публикувано19.07.07 10:27



Моята програма работи и на Win XP

MiRu



Тема Re: Програми има - стружки неманови [re: MiRu]  
Авторbroto (Нерегистриран)
Публикувано19.07.07 13:16



Ама през паралелния порт ли праща програмата?



Тема Re: Програми има - стружки неманови [re: broto]  
АвторMiRu (Нерегистриран)
Публикувано19.07.07 15:19



Da

MiRu



Тема Re: Програми има - стружки неманови [re: MiRu]  
Авторbroto (Нерегистриран)
Публикувано19.07.07 20:55



Малко инфо?
Автор, цена?



Тема Re: Програми има - стружки неманови [re: плюшkин]  
Автор cyg (<>)
Публикувано20.07.07 15:44



MasterCam е по разпространена програма, но не знам дали има купено поне едно работно място в България, за разлика от FeatureCam. Полседния има и това предимство, че е собственост на Delcam и следващата версия ще може да работи в SоlidWorks-a.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.