Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:30 01.05.24 
Компютри и Интернет
   >> CAD/CAM
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема [Architectural Desktop]Прозорци който са на плочанови  
Автор puho (непознат )
Публикувано06.04.07 16:45



Как да направя прозорец който да стой на плоча някой да даде някакви идеи? - тип горно осветление
и как мога да направя плоча да има извивка, а да не е с прав ъгъл някоя кривка както се прават стени с полилиния ?
Използвам AutoCAD Architecture 2008, но е като по-старите версии предполагам
и как мога да направя парапета да е с стъклен детайл, струва ми се че видях в хелпа някъде стъклен детайл но не мога да го намеря

Благодаря предварително



Редактирано от puho на 06.04.07 16:51.



Тема Re: [Architectural Desktop]Прозорци който са на плочанови [re: puho]  
Авторgena (Нерегистриран)
Публикувано06.04.07 20:19



опитах се да отговоря на някои от въпросите ти тук-





Тема Re: [Architectural Desktop]Прозорци който са на плоча [re: gena]  
Автор puho (непознат )
Публикувано07.04.07 15:19



мерси много
аз се справих по алтернативен начин
арката няма да може се изпълни по такъв начин така че я направих права :)
а парапета го направих wall curtain висок 105см, ясно ми е от къде се сменят стиловете на парапетите, видях си има библиотеки парапети но ми се струва че някъде видях style със стъкло готов парапет.
за прозорез на плочата то трябва да изглежда във вертикален разрез нещо такова /--| (трапец) него ми се иска да го права от прозорци да ги реда и да ги въртя по оста х и у, ще направя дупка и по някакъв начин трябва да ги направа ... http://store3.data.bg/rms/gorno-osvetlenieprozorec.jpg ,
трябва да почерпа няколко пъти само ти ми отговаряш :)
сега трябва да сглобя сградата защото съм изграждал всеки етаж отделно не с проджект и съм намислил как да направя, но ако някой може да даде идея няма да е излишна,
същото съм отговорил и на другия форум :)
има един прозорез който незнам как да го изобраза защото минава през два етажа а е с неправилна форма ... http://store3.data.bg/rms/plan1.jpg и разреза http://store3.data.bg/rms/razrez1.jpg



Тема Re: [Architectural Desktop]Прозорци който са на плочанови [re: puho]  
Автор magesnik (вълшебник)
Публикувано16.04.07 12:52



братчед, всичко много добре, само един въпрос извън темата искам да задам...защо аджеба архитектите работите в сантиметри маамустара. цял свят работи в милимитри, само вие като дърводелците... не е заяждане това, само се опитвам да разбера

Магьосниците не закъсняват, нито идват по-рано. Те пристигат точно когато им е угодно


Тема Re: ... magesnikнови [re: magesnik]  
АвторMинaвaщ (Нерегистриран)
Публикувано16.04.07 13:24



Не , че ги защитавам

може и да има някакви приети норми (май след cm запетайка mm)... но аз го предпочитам заради порядъка на числата ... т.е. в детайл mm , в сграда cm , из поля/улици/градинки m ... по пътищата km



Тема Re: [Architectural Desktop]Прозорци който са на плочанови [re: magesnik]  
Авторgena (Нерегистриран)
Публикувано16.04.07 13:46



1. по- лесно се "наглася"...


2. не е нужна такава точност.
3. то чертежа ще стане само в размери бе...

аджеба дей да знам, то не е ли БГ стандарт? кой го определя?
ШО тук питаш.... я виж тук какъв "хубав" форум има



Тема Re: [Architectural Desktop]Прозорци който са на плочанови [re: gena]  
Автор magesnik (вълшебник)
Публикувано16.04.07 13:59



системата SI аджеба



а иначе запитах щото на ликовете дето ги беше дал човека размерите бяха в санти, та затва се сетих

Магьосниците не закъсняват, нито идват по-рано. Те пристигат точно когато им е угодно

Редактирано от magesnik на 16.04.07 14:00.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.