Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:16 20.06.24 
Компютри и Интернет
   >> CAD/CAM
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Някой има ли идея за програмка.......  
Автор backinblack (Ръси мозък)
Публикувано17.03.07 11:49



В която да импортна картинка .jpg, .bmw, .png, да очертая с точки определена фигура и само фигурата с точките да се сейфне в .dxf който да се импортне в КАД системата.

Целта е да се избегне влагането на средства в дигитайзер или скенер при въвеждането на готови картонени кройки в КАД система. Идеята ми е, да се снима детайла върху милиметрова хартия. Получената картинка да се импортне в програмката в която да се нанесат точките които да оформят детайла. Заедно с нанесените точки да се сейфне само детайла в .dxf. После този .dxf да се импортне в системата и чрез пропорционално уголемяване/умаляване да се напасне в/у мрежата на системата.

П.С Пък и ако е безплатна ще е върхът



Благодаря в аванс за идеите.

Всички гениални неща са измислени от хора, които не са знаели, че са невъзможни.

Тема Re: Някой има ли идея за програмка.......нови [re: backinblack]  
АвторMинaвaщ (Нерегистриран)
Публикувано17.03.07 13:53



Знам , че си наясно с много програми , но за "векторизиране на растерно изображение" ли питаш ?

В отговор на:

Целта е да се избегне влагането на средства в дигитайзер или скенер



Toва е май трудно да се избегне , т.е. пишеш , че искаш да ги снимаш с дигитален фотоапарат ... май едно ще спестиш за друго ще отвориш работа .
Както и да е , само си приказвам .
Поави се GERBER.ACCUMARK.FAMILY.V8.2.0.156-MAGNiTUDE , знам че тези работи са ти интересни (т.е. ако трябва да помогна с линк)



Тема Re: Някой има ли идея за програмка.......нови [re: backinblack]  
Авторbroto (Нерегистриран)
Публикувано17.03.07 16:53



Мисля, че става с Corel Draw.



Тема Re: Някой има ли идея за програмка.......нови [re: backinblack]  
АвторOO (Нерегистриран)
Публикувано17.03.07 17:57



Здравей,
всички векторни програми за илюстрация с експорт за DXF ще ти свършат работа.
Corel Draw и Adobe Illustrator са най популярните.

Също така почти всички CAD програми. Те са по-удобни за прецизна работа но се учат по-бавно. AutoCAD LT е популярна и относително лесна.

Има и няколко които са комбинация от горните 2 и може да се окаже че ще са най-добрия избор за теб. Според мен първо пробвай тази



Доколкото разбирам „backinblack“ иска да векторизира големи по размер картонени кройки, които не се събират на А4 скенер. С барабанен скенер ще стане но ще трябва да ги лепи за основата и по този начин да ги загуби а може и да повреди скенера ако са от груб картон. Действително изглежда най разумно ще е да се снимат с дигитална камера.

Един съвет като снимаш: Закрепи ги някак за вертикално табло и се отдалечи максимално, използвай ZOOM-а на камерата да приближиш картината. Така ще имаш най-малки перспективни деформации.

Между другото не виждам никакъв смисъл да използваш милиметрова хартия. Обикновена ще свърши работа стига да е леко контрастна за да различаваш контурите на кройките.



Тема Re: Някой има ли идея за програмка.......нови [re: OO]  
АвторMинaвaщ (Нерегистриран)
Публикувано17.03.07 19:16



Аааа , сега като написа ОО мнение по въпроса , започнах да схващам ...
Май задачата е много крива !
Към backinblack : Ако е възможно прати 1-2 пробни снимки , задължително добави няколко означения върху снимките за действителните размери ... да пробвам с Autodesk Raster Design .
ki_ko_ko@abv.bg
P.S.
Tази задача не е ли подобна на геодезическите проблеми при "фотограметрията" май беше ...
Последно загледах тази програма (не съм пробвал) Bentley I/RAS-B





Тема Re: Някой има ли идея за програмка.......нови [re: OO]  
Автор backinblack (Ръси мозък)
Публикувано17.03.07 22:15



всички векторни програми за илюстрация с експорт за DXF ще ти свършат работа.
Corel Draw и Adobe Illustrator са най популярните.


Благодаря за съвета, но по-горе забравих да спомена, че с Корел или Фотошоп не може да не стане, но идеята е за нещо съвсем просто. Толкова просто, че всеки "неквалифициран" да може да свърши "хамалската" работа по "снимането" на детайла и нанасянето на точките, а за "квалифицирания" да остане само импорта и "напасването" в системата. Обикновено "неквалифицираните" работят и на твърде слаби за Корел и Фотошоп компютри

.

Доколкото разбирам „backinblack“ иска да векторизира големи по размер картонени кройки, които не се събират на А4 скенер. С барабанен скенер ще стане но ще трябва да ги лепи за основата и по този начин да ги загуби а може и да повреди скенера ако са от груб картон. Действително изглежда най разумно ще е да се снимат с дигитална камера.

Един съвет като снимаш: Закрепи ги някак за вертикално табло и се отдалечи максимално, използвай ZOOM-а на камерата да приближиш картината. Така ще имаш най-малки перспективни деформации.


Тъй като това е нещо което се върши еднократно, а в последствие много рядко се използва, искам да заобиколя влагането на средства в хардуер, а и ако трябва да го върша извън офиса си, да не мъкна с мен друго освен лаптопа и GSM-а си.

Всички гениални неща са измислени от хора, които не са знаели, че са невъзможни.

Редактирано от backinblack на 17.03.07 22:24.



Тема Re: Някой има ли идея за програмка.......нови [re: backinblack]  
АвторMинaвaщ (Нерегистриран)
Публикувано17.03.07 22:25



Тази програмка като съм я разглеждал е интересна WinTopo


Май я добавяха като екстра към версиите на ProgeCAD



Тема Re: Някой има ли идея за програмка.......нови [re: Mинaвaщ]  
Автор backinblack (Ръси мозък)
Публикувано17.03.07 22:49



Toва е май трудно да се избегне , т.е. пишеш , че искаш да ги снимаш с дигитален фотоапарат ... май едно ще спестиш за друго ще отвориш работа .


Самото дигитализиране е не по-малко трудоемко от това да го щракна с ЖСМ-а и да го хвърля с блутут-а в компютъра и да му сложа точките. Не знам дали си работил с дигитайзер, аз не съм, но съм виждал

.

Поави се GERBER.ACCUMARK.FAMILY.V8.2.0.156-MAGNiTUDE , знам че тези работи са ти интересни (т.е. ако трябва да помогна с линк)

И аз чух за това, но Гербер и Лектра са последното нещо което би ме заинтригувало.

П.С Винаги съм ценял мненията ти в този форум, но така и не можах да включа, познава ме ли се?

Всички гениални неща са измислени от хора, които не са знаели, че са невъзможни.


Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.