Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:23 27.06.24 
Компютри и Интернет
   >> CAD/CAM
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Блока не си сменя цвета???  
Авторtooth (Нерегистриран)
Публикувано13.03.07 20:00



Здравейте пак,

Проблема ми е следният.
Имам един чертеж, на който голяма част от елементите в него( линии, блокове и тн.) са в различни цветове.
Аз искам да променя всички цветове в сиво, но естественно както често се случва в Аутокад ДА ама Не, блоковете си остават цветни.
Въпроса ми е как да променя цвета на блоковете без да се налага да ги разбивам и правя наново в цвета, в който ми трябва ?
А и разбирасе по законите на Мърфи утре ще се наложи да ги начертая бембени :) и трябва наново.



Тема Re: Блока не си сменя цвета???нови [re: tooth]  
АвторMинaвaщ (Нерегистриран)
Публикувано13.03.07 21:03



Има стара Тема по въпроса , но пиша пак ...
За да е универсален Блока , обектите в него трябва да са в Слой 0 .
За да присвоява цвят/типлиния/дебелина/плотстил на Слоят в който е Блока , обектите в него трябва да съответно ByLayer .
За да присвоява Текущият(или променяш) цвят/типлиния/дебелина/плотстил , обектите в него трябва да съответно ByBlock .
В случаят при теб трябва да се редактират Блоковете (без да се Гърмят !!!) , това е според мен . Мисля , че тук

или другаде съм срещал Помагало за по-бърза промяна свойствата на обектите в Блокове ...



Тема Re: извън темата???нови [re: tooth]  
Авторgena (Нерегистриран)
Публикувано13.03.07 22:09



-----------------------------------------------------------------------------------
Аз искам да променя всички цветове в сиво, но естественно както често се случва в Аутокад ДА ама Не, блоковете си остават цветни.
-----------------------------------------------------------------------------------

оставам с впечетлението, че не си правиш проекта в ACAD преди това бе казал май, 4е не искаш да си чупиш чертежа



ако не е тайна на коя програма ги правиш? и ако съм прав защо упираш до акад щом- "както често се случва в Аутокад ...."

не се дразня, просто ми е любопитно...



Тема Re: Допълнение ...нови [re: Mинaвaщ]  
АвторMинaвaщ (Нерегистриран)
Публикувано13.03.07 22:23



Виж тук за :


BL0 command - redefines blocks to layer 0 (e.g. for recolor) ,
FIXBLOCK redefines blocks to layer 0 entities ,
BLKREDEF.LSP - redefines a drawing block with an updated version from a DWG file (can be batch scripted)



Тема Re: извън темата???нови [re: gena]  
Авторtooth (Нерегистриран)
Публикувано14.03.07 00:00



Да ти кажа работя само на акад.
А по върпоса за честото в акад е защото винаги когато най- бързам все изниква някъкво досадно проблемче, я изчезват размери

, я блока нещо неще да се променя както на мен ми се ще и тн.



Тема Re: Блока не си сменя цвета???нови [re: Mинaвaщ]  
Авторtooth (Нерегистриран)
Публикувано14.03.07 00:05



Да това за леяр (0) го знам. Аз когато чертая чертая блокове винаги там. Но за нещастие някой колеги не го правят и се налага основна редакция на тези чертежи.
И естественно се сблъсквам с такива проблеми, че като си представя какво трябва да направя за да го оправя и ми става лошо.
Поради тази причина пиша в клуба случайно някои ако даде идея за по- бързо решение, че и времето притиска





Тема Re: Блока не си сменя цвета???нови [re: tooth]  
Авторtooth (Нерегистриран)
Публикувано14.03.07 00:17



Открих правилният начин, който ми върши работа :).
И той е следния:
Кликам в/у блока, десен бутон и от там в блок едитор.
Естественно както и очаквах решението е просто, но човек трябва да се помъчи малко сам преди да пита :).
Мерси за съветите !



Тема Re: извън темата???нови [re: tooth]  
Авторgena (Нерегистриран)
Публикувано14.03.07 00:35



да пак си стигнал сам до разрешението за блоковете;) а за размерите спри асоциацията, тя по скоро пре4и / зареди нея 4есто се разхвърчат.../
друго- може да ги заключваш с катинар4ето докато не ги буташ...
друго- внимаваи при маркиране на каквото и да е - 4есто си ги трием сами...


почти за всеки проблем се крия наша грешка

ама така сме свиканли - велика фраза - "ТЪПАТА ПРОГРАМА"......



Тема Програмканови [re: tooth]  
АвторStSt (Нерегистриран)
Публикувано14.03.07 18:29



Предлагам програмка, която прехвърля всички елементи на всички блокове в чертежа в слой "0".

;прехвърля всички елементи на всички блокове в слой "0"
(defun reblk0 (/ en eni)
(if (setq en (tblnext"block"T))
(progn
(WHILE en
(setq en(cdr(ASSOC -2 en)))
(while en
(setq eni(entget en)
eni (subst '(8 . "0")(ASSOC 8 eni)eni))
(entmod eni)
(setq en (entnext en))
);while elem en
(setq en (tblnext "block"))
);WHILE
(command "regen")
);progn
);if blocks
);reblk0

Записваш я като reblk0.lsp. Зрареждаш я чрез LoadApplication и я стартираш чрез

(reblk0)




Тема Re: към toothнови [re: StSt]  
Авторgena (Нерегистриран)
Публикувано14.03.07 23:46



програмата на СтСт работи безотказно... но май пак няма да ти върши работа понеже не оправя ByLayer-ите.../предполагам, че и тях буташ освен слой "0"/




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.