Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:52 10.06.24 
Компютри и Интернет
   >> CAD/CAM
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Искам мнение за VISI-Seriesнови [re: Az]  
Авторфeн нa visi (Нерегистриран)
Публикувано16.01.07 08:44



SURFCAM предполагам че е горе долу на същата цена по лесен е за научаване има и нещо като cad може да се вадят някакви чертежи в по-новите версии може и да е по-добър като чертежи,но все пак това е cam.
и все пак много е важно какви програми ще правиш?



Тема Re: Искам мнение за VISI-Seriesнови [re: БOPИC]  
Автор ta6unko (непознат )
Публикувано16.01.07 16:28



На мен ми похвалиха визито ако искаш прочети мненията по моя въпрос мисля че ще върши работа.



Тема Re: Искам мнение за VISI-Seriesнови [re: ta6unko]  
АвторБOPИC (Нерегистриран)
Публикувано16.01.07 17:50



абе индианец от компютър разбира ли, а да не говорим и за кад кам софтоер.



Тема Re: Искам мнение за VISI-Seriesнови [re: БOPИC]  
Автор ta6unko (непознат )
Публикувано16.01.07 19:30



много смешно !!! Аз като ти чета писанията виждам колко разбираш и ти, май до сега с теслата си си дялкал инструментите или с длето, незнам точно как ти ще кажеш.



Тема Re: Искам мнение за VISI-Seriesнови [re: фeн нa visi]  
АвторA3 (Нерегистриран)
Публикувано17.01.07 07:59



А как ще направиш сложен инструмент. Пак ти трябва CAD. Аз предпочитам и КАДа и КАМа да са си един софтуер. По е удобно.



Тема Re: Искам мнение за VISI-Seriesнови [re: A3]  
Авторatman (Нерегистриран)
Публикувано17.01.07 08:36



Top Solid e от среден клас и има вградена CAM система.
Мисля че е по-добра от VISI, понеже поддържа параметричност на размерите.



Тема Re: Искам мнение за VISI-Seriesнови [re: ta6unko]  
Автор Penn Koff ()пират()
Публикувано17.01.07 09:13



шшшшшт! да не чувам приказки на висок глас.



мисля че колегата иронизираше себе си, ама не знам... иначе едни докачливи сме се събрали тука... е и аз не съм встрани от общия тон в клуба, де.

визи е добър избор. работил съм на него за 3-осни обработки по фрези. като му свикнеш с маймунджулуците (а те не са много) може и да си повярваш, че е перфектния софтуеър. кам-а е на много добро (да не употребявам думата отлично) ниво. за кад не ми се говори, щото нямам кой знае какъв опит точно с визи. но определено на мен лично би ми липсвала параметричността!!! за сметка на моето мнение пък, има много хора (предимно по-старата генерация), които не са свикнали с мисленето за параметричен модел, евентуалните ползи от това и твърдят, че параметричността е един проблем в повече, с който трябва да се съобразяват. но пък като аргумент в полза на параметричните програми може да се каже, че там можеш да работиш както ти е удобно- кеф ти параметрчино, кеф ти непараметрично.

иначе в момента ползвам NX и определено бих го препоръчал. ако си склонен да инвестираш малко повече в учене на маймунджулуци, мисля че ще можеш да се възползваш от предимствата на параметричното моделиране и тоталната връзка на кад с кам. има перфектен молдуизард (модул за параметрично създаване за интрументи, вързан с електродите, да кажем и с кам-а), много богат на възможностти и като промениш формата на дадена вложка, това автоматично ще ти промени, електрода за нея, а също така и програмите, които си направил за електрода и вложката. ако са по-радикални промените, от тебе се иска просто един преглед и прегенериране на програмите, ако са по-незначителни промените дори може изцяло да му се довериш. аз лично съм ползвал NX за 3-осни фрезови обработки и 2-осни, 4-осни програми за нишка, където също е много добър. хубавото тук е, че ако искаш може всичко да е навързано параметрично и една промяна в модела, да се отрази автоматично на следващите детайли (матрици, поансони, електроди, вложки...) и обработките им, а ако не искаш може да си работиш олд-уей, като във визи и другите непараметрични програми.

иначе за поддръжката и обученията, не мисля, че ще имаш проблеми с когото и да се вържеш, все пак хората с това си вадят хляба... и лимонадата. когато бях във фабриката, където ползвахме визи, недялко понякога е стоял с нас до посред нощите за да реши някакъв проблем. това разбира се е рядък случай, защото обикновено проблемите се решаваха с няколко обяснения и показвания от негова страна. сега с интехна също не сме имали каквито и да било проблеми. те повече държат на обученията и първоначалното добро въвеждане в начина на работа с програмата.

аааа, още нещо, някъде прочетох за работа със солидуъркс за кад и нещо друго за кам. колеги не правете така! ако ще ползвате солидуъркс, ползвайте солидкам или другите приложения за солидуъркс. иначе ако ще ползвате визи, то си има достатъчно добър кад и не ви трябва друга програма за кад. за NX едва ли е нужно да говоря, все пак с катето са лидери в кад/кам/кае света.

иначе ако държиш да си вземеш отделен кам, който да е само кам, можеш да провериш за NX кам експрес в интехна. не съм много сигурен, но мисля, че чете повечето неутрални формати, а и не само... за парасолид е гарантирано, все пак те са собственици на парасолида и не вярвам кам-а им да не го чете. работил съм и на пауърмил- много лесен и добър. също съм чувал, че майсторкам е добър, а и доскоро беше лидер по-продадени места (измести го NX). иначе виж съвета на MiRu и пробвай няколко системи преди да избереш.

поздрави и браво за решението да ползваш лицензен софтуеър.

________________________________


Тема Re: Искам мнение за VISI-Seriesнови [re: atman]  
Автор Penn Koff ()пират()
Публикувано17.01.07 09:17



В отговор на:

Мисля че е по-добра от VISI, понеже поддържа параметричност на размерите.


за това може да се спори от сабахлен, че до икиндия. после ше се напийм, ше се наспим и на утринта пак може да почне да спорим.

________________________________


Тема Re: Искам мнение за VISI-Seriesнови [re: Penn Koff]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано17.01.07 10:48



За параметричността предпочитам в даден момент да мога да я изключа(само когато се наложи). Асоциативността(инструмент - електрод- КАМ, че даже и към чертежа) също е добре да може да се изключва. По някога се налага. За визито има начина да се направи "асоциативно"(все пак в кавички) м/у КАД и КАМ файловете като смяната с препозициониране отнема 1 - 2 минути.



Тема Re: Искам мнение за VISI-Seriesнови [re: Penn Koff]  
Автор obul (непознат )
Публикувано17.01.07 14:18



Да кажа и аз нещо.Първо в никакъв случай солидкам.Вярно че се интегрира в Солидворкс но просто не става.Penn Koff ти познаваш ли някой да работи със солидкам?Не си от вчера в занаята и познаваш много хора.
А иначе ако е за ВИЗИ ще го препоръчам защото работя не малко години на него.Не казвам че е идеален(според мен идеални няма) но върши много добра работа.
Пробвал съм и NX но лично на мен ми се видя много мудна работата с него.Не знам как да го обесня - много пита за очевидни работи.Това си е мое мнение пак повтарям преди да почнете да ме биете






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.