Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:01 21.05.24 
Компютри и Интернет
   >> CAD/CAM
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Смяна на CNC  
Автор obul (непознат )
Публикувано05.01.07 09:16



Един познат има фреза DECKEL с управление CRUSADER2 на която иска да и смени CNC.Идеята е фрезичката да може да се движи по 3 оси и да върви в DNC режим.Ако някой от вас е правил това упражнение нека сподели опит.Интересува ме кой може да свърши тази работа и за колко пари?Добре ще е да е на базата на добрия стар FANUC а не някакво екзотично на което да се чудиш кое какво е.



Тема Re: Смяна на CNCнови [re: obul]  
АвторJesuitic (Нерегистриран)
Публикувано07.01.07 15:03



Занимавам се с модернизация и ремонт на металорежещи машини и мисля че мога да ти помогна по въпроса.Не си споменал нищо за механиката на машината, само замяна на управлението или се нуждае и от механичен ремонт.Ние сме и представители на Декел за България така че мисля че можем да ти помогнем.
Ако се интересуваш пиши подробности на:
e-mail:mavilim@abv.bg



Тема Re: Смяна на CNCнови [re: obul]  
Авторsky (Нерегистриран)
Публикувано07.01.07 16:40



както казава колегата от преди6ния пост много информация си спестил
но да ти кажа тази процедура 6те ти струва скапо имам наблюдения от фирма ЕТА 17 които предлагат управления като аналог на ФАНУК и цената им е оклу
5000 долара
ина4е едни колеги от пазарджик сложиха управление за околу 3000лв и се даржи много добре



Тема Re: Смяна на CNCнови [re: sky]  
Автор obul (непознат )
Публикувано08.01.07 08:25



Информацията не съм я спестил.Просто толкова знам.Машината не я моя и съм я виждал само един път.Просто ме помолиха да търся варианти за смяна на управлението защото в тоя си вид не върши работа.Бях чул че се вкарват и стари управления фанук от Германия.Знам че няма да е евтино но 3000лв. е разумна цена според мен.Ще съм ти благодарен ако ми дадеш някакви координати на тези колеги.Точно това ме интересуваше.Някой да каже лични впечатления.



Тема Re: Смяна на CNCнови [re: Jesuitic]  
Автор obul (непознат )
Публикувано08.01.07 08:30



Не съм споменал за механиката защото не знам нищо за нея:(Може и да се познаваме щом сте представители на Декел:)Ще се обадя когато получа повече подробности.



Тема Re: Смяна на CNCнови [re: obul]  
Автор obul (непознат )
Публикувано08.01.07 08:41



Видях в нета това:
http://cncsystem.hit.bg/
и това:
http://www.semis.hit.bg/cnc_bg.html
Някой да е ползвал техни управления?



Тема Re: Смяна на CNCнови [re: obul]  
Авторbroto (Нерегистриран)
Публикувано08.01.07 09:08



Ne 6te6 li da prepora4a6 BEL-Kazanlak?
Pitai Nedialko Grozdev.



Тема Re: Смяна на CNCнови [re: broto]  
Автор obul (непознат )
Публикувано08.01.07 14:37



Няма какво да питам.Ако трябва сам ще се свържа:)Но не зависи само от мен.Все пак машината не е моя.Брото вие да не бяхте с такова управление?

Редактирано от obul на 08.01.07 14:40.



Тема Re: Смяна на CNCнови [re: obul]  
Авторbroto (Нерегистриран)
Публикувано08.01.07 15:02



Да, ама на машина за дърво!



Тема Re: Смяна на CNCнови [re: broto]  
Автор obul (непознат )
Публикувано10.01.07 13:56



Няма значение.Сподели как се държи.Точно това търся.Мнения на хора които ползват такива системи.



Тема Re: Смяна на CNCнови [re: broto]  
Авторabc (Нерегистриран)
Публикувано10.01.07 18:03



Какво не ти харесва на ВЕЛ ?





Тема Re: Смяна на CNCнови [re: abc]  
Авторbroto (Нерегистриран)
Публикувано11.01.07 12:07



Няма авариен стоп (червената гъба), което прави машината по-опасна отколкото можеше да е.



Тема Re: Смяна на CNCнови [re: broto]  
Авторabc (Нерегистриран)
Публикувано11.01.07 23:18



mi zasto ne slojite? kakvo mu e trudnoto?





Тема Re: Смяна на CNCнови [re: obul]  
Авторзa CEMИC (Нерегистриран)
Публикувано12.01.07 09:08



имаме комбинирана газорезна-плазмена машина (http://www.semis.hit.bg/plasma_bg.html)
която е изработка на ИМАРАЛ ООД-с управление ТСФ на СЕМИС, за машината ... не искам да говоря, а за управлението - за 2 години работа сменени няколко платки (по скоро неща които ги правят в СЕМИС), с компонентите които са вносни няма никакъв проблем. машината работи на много влага и студ, не е спирала дълготрайно поради управлвнието...Като цяло средна работа ..както и цената...това е ...компромис качество - цена .Иначе впечатленията от хората в фирмата са добри..



Тема Re: Смяна на CNCнови [re: abc]  
Авторbroto (Нерегистриран)
Публикувано12.01.07 10:59



Не е моя работа да пипам там, а и има договор за това.
Може би е и въпрос на професионализъм от страна на производителя да предвиди това нещо.



Тема Re: Смяна на CNCнови [re: зa CEMИC]  
Автор obul (непознат )
Публикувано12.01.07 12:29



Благодаря ти за мнението.Проблеми има почти винаги.Важното е когато има проблеми да се реагира бързо а не да ти стои машината като паметник.Подръжката за мен е едно от най важните неща.Затова е важно да се чуят мненията на хора които са доволни и които не са доволни:)



Тема Re: Смяна на CNCнови [re: obul]  
Авторta6unko (Нерегистриран)
Публикувано12.01.07 15:56



Има един човек в Казанлък казва се Светослав Белев, вече 2 години върви един МИКРОН с неговата система без никакви забележки излезе около 6500лв. изключително евтино и много добро.Телефона на Светльо е0887704662.



Тема Re: Смяна на CNCнови [re: ta6unko]  
Автор obul (непознат )
Публикувано12.01.07 16:01



Блгодаря !Това е въпросното управление BEL което обсъждахме по горе.



Тема Re: Смяна на CNCнови [re: obul]  
Автор ta6unko (непознат )
Публикувано12.01.07 16:12



Да същото е.Не съм чел темите, но горе но когато аз търсех се спрях на БЕЛ защото върши работа евтино е и създателя му е от българия това прави и потдръжката бърза и сигурна. Сега ми кажи нещо за моя проблем с КАМ-а



Тема Re: Смяна на CNCнови [re: ta6unko]  
Авторsky (Нерегистриран)
Публикувано13.01.07 02:26



HORA ZA 6500 LV moje da kupi orifinalno upravlenie fanuk ta dori da se montira za tezi pari.
Vsi4ki analozi sa nqkvo podobie na fanuk DOSTA ORQZANO otkam cikli i rejimi
nese zablujdavaite 100% praveno upravlenie v BG zabiva v daden moment
Izklu4vam фирма ЕТА-17 която маи засега се спрявя много добре има управления и за лазер много надежни но цената е 6000 евра (тука говорим за много ка4есвено крадене и копиране ДИРЕКТНО ОТ ФАНУК)амалог на ФАНУК 3


Та тука е въпроса да попитам ВЪПРОСНИТЕ управления за 6000лв с какви серва са анаогови или цифрови?????????????
Та да задам следващия въпрос дали са направени от 4овека които се ГЛАВИ за ЦПУ производител и дали няма да дава гре6ки понеже имам опи6 от ЦПУ със серва БЪЛГАСКИ ОТ СТАРА СИСТЕМА ФАНУК

сами си направете сметка ако 6те е така за 6000лв ТИКСИ Е РЕ6ЕНИЕТО струва 1500 лв с 3 серва малко САБАГВА ама пак като трагнеее а за6то не и ЗИТ 500
НЕМЕ РАЗБИРАЙТЕ ПОГРЕ6НО 6500лв за монитор небих дал понеже ТИКСИ и ЗИТ НЯМАТ ТАКЪВ

има и о6те 1 2 3 фирми които неискам да препора4вам които са6то са ДОБРЕ казвам ДОБРЕ не ИДЕАЛНО има разлика понеже като си купи6 ЦПУ Управлението НАПРАВО СЕ ВЕНЧАВА6 ЗА НЕГО И МУ СЕ МОЛИ6 ВСЕКИ ДЕН



Тема Re: Смяна на CNCнови [re: sky]  
АвторJesuitic (Нерегистриран)
Публикувано13.01.07 11:40



Моите уважения към колегите производители на български системи познавам се и с момчетата от ЕТА-17 и със Цеков и Димитров от Тс&Д те са големи професионалисти и труда им е похвален (особено в днешните условия когато България е на път да стане селкостопанска и туристическа дестинация на Европа ). Но те нямат тези условия които имат примерно Фанук или Хаиденхаин и е невъзможно да сравняваме тези системи с българските.
На мен лично често ми задават въпроса какво управление да се избере към конкретна машина и аз отговарям,че ако към машината има сериозни изисквания относно прецизност,безотказност то системата трябва да бъде Фанук или Хайденхаин,скъпо е но все пак е инвестиция.
Другия вариант е българска система по евтино по малко надеждна но при проблем тои се отстранява за няколко дни.За 2-3 осни машини няма проблеми,но съм забелязал че при повече оси не се държат много добре.
Обул според мен за машина Декел е добре системата да не е българска,но работата на една машина е функция на много променливи(ЦПУ, серво регулатори,мотори,измервателна система,механика така че ако ще се работи прецизно на машината трябва да се хвърли око и на тях.
На колегата от предния пост: ЕТА-17 е аналог на Фанук 0 а не 3 (с известни подобрения), а да се слага Зит или Тикси е несериозно няма да го коментирам(а монитори за тях мога да ти намеря доста на склад).Аналог на Фанук 3 е системата Тс&Д.



Тема Re: Смяна на CNCнови [re: Jesuitic]  
Авторsky (Нерегистриран)
Публикувано13.01.07 12:24



колега Jesuitic
напълно съм съглесен с теб.Това с мониторите беше САМО пример и исках да кажа 4е е несериозно да се слага ТИКСИ и ЗИТ ДОТОЛКОВА кокото да се слага някакво казвам НЯКАКВО ЦПУ управление.
тикси и зит поне са тествани с годиинте едва ли има проблеми които да неса ясни на специалистие.Напално сам съгласен 4е са стари ОТЖИВЕЛИЦИ тези управления просто ГИ ДАДОХ ЗА ПРИМЕР.
Новите БГ ЦПУ УПРАВЛЕНИЯ за всеки нов клиент е едно НОВО ОПИТНО ЗАЙЧЕ без да се обиждат хората които се занимават с това но трябва време за да ПАСНЕ НОВОТО ЦПУ ЗА ДАДЕНА МАШИНА а на обикновенния собственик на машината ВРЕМЕТО Е ПАРИ
АЗ имах ЦНЦ МЦ-032 със система фанук-6 с магазин 80 инсрумента
страшна машина ама и ремонтите бяха страшни в смисъл ТРАБАНТ С ДВИГАТЕЛ НА МЕРЦЕДЕС.Сервата БГ електроника БГ само ФАНУКА ми вдъхваше надежда през годините докато беше при мен.
Механиката БГ мога да кажа МНОГО ДОБРА а и да не забравя и моторите бяха БГ динамо сливен страшни проблеми.Просто едното води до други проблеми.
За 8 години се изредиха 3 4 майстора и никакав успех постоянно ремонти.
И едни светъл ден е НАБУТАХ на един клиент.НАБУТАХ звучи много грубо НО СИ Е ТАКА
Това е моето мнение за БГ не6тата свързани с ЦПУта невиждам смисъл да се дават много пари за не6та които неструват толкова даречем 6500 лв.
Относно ЕТА-17 може и да се баркам дали е фанук 0 или 3 но пак казвам 4е хората които го произвеждат са наясно с нещата понеже те са ВНЕДРЯВАЛИ фанука в БГ.Добрия стар КОМУНИЗЪМ им даде много добра основа Командировки във ФАНУК и др.Но пак едно но.Системите им все о6те имат по 640к до 5 МБ. памет.ЗА всеки отделен модул се паща допълнително и става прекалено скъп заместител на ве4е утвърдени марки по светъ.
Затова Аз ли4но предпо4итам Втора ръка МАРКОВО Управление я не 4исто нов проблемен вариянт



Тема Re: Смяна на CNCнови [re: sky]  
АвторJesuitic (Нерегистриран)
Публикувано13.01.07 13:41



Мисля че стигнахме до общо мнение.Но марково управление на старо пак нещо не ми вдъхва доверие,но наистина е добро решение.
Относно МС 032 аз наскоро участвах в един екип по модернизацията на два броя с ново управление Фанук 18, регулатори и мотори също Фанук (като за подмяна на моторите държах много) и се получиха много добри машини и на прилична цена,но клиента беше водещо машиностроително предприятие.
До седмица предстои и пускане на една триосна фреза в Турция, руско изпълнение с ново управление Хайденхаин TNC 320.Машината стана наистина много добра,но и механиката и беше в добро състояние,моторите останаха оригиналните само главния го сменихме със сливенски,а регулаторите са на електроинвент.Та като цяло стана много добра машинка.



Тема Re: Смяна на CNCнови [re: sky]  
Автор ta6unko (непознат )
Публикувано13.01.07 14:09



sky ти колко пъти си работил със БЕЛ управление? Не си нали. Спести си коментарите ако обичаш. Не можеш да плюеш нещо което не познаваш, иначе това тук не е форум а селска седянка. Имам 7 фрези 3 са с БЕЛ управление едната 2 години работи почти постоянно спираме я само по празниците и в момента работи, и няма проблеми. Другите са по на 6 месеца и те работят, и те нямат проблеми. А за серва има хубави и лоши (за БГ серва става дума) Хубавите са на Аврам Аврамов от Сливен и на Електроинвент София а лошите са на ЕТА 17, и като стана дума за тях управлението им за фреза струва не 6000 евро а 11000 евро с монтажа, И една машина в Стара Загора 5 месеца след инсталацията на успяха да я накарат да работи.





Тема za Jesuiticнови [re: obul]  
Авторsky (Нерегистриран)
Публикувано13.01.07 22:40



6te6e da pi6e6 email otnosno servta i nakva nasoka za napravlqva6ti za napravta na edno hobbi CNC
tperpeliev@abv.bg




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.