Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:29 28.05.24 
Компютри и Интернет
   >> CAD/CAM
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема dynamic block & Field в AutoCADнови  
АвторMинaвaщ (Нерегистриран)
Публикувано17.11.06 14:46



Някой да се е Заигравал с dynamic block "екстрите" в AutoCAD 2006/2007 ?
А да се е Заигравал с Field "екстрите" из разни обекти ?
Интересно ми е да сподели опит и да разменим разни проби !



Тема Re: Примернонови [re: Mинaвaщ]  
АвторMинaвaщ (Нерегистриран)
Публикувано18.11.06 04:03



Примерно :






Тема Re: dynamic block & Field в AutoCADнови [re: Mинaвaщ]  
Автор magesnik (вълшебник)
Публикувано20.11.06 17:13



ахам



въпреки че си имам сериозна библиотечка с блокове, които съм си наредил в TOOL PALETTES, напоследък взех да пооправям някой друг динамичен блок. я арматурка, а вратичка или прозорче - понякога е доста удобно

а полетата са много яки в някои случаи - като започнеш от Title Block-a, съдържащ датата на издаване, ревизия или някоя друга променлива и стигнем до аутокадските таблици, които чрез FIELD можеш да сумираш, изваждаш и т.н. (абе елементарните екселски смекти). Пак в таблица - изяждам текста EATTEXT на блокове означаващи номер на помещение или нещо подобно

примери могат да се дадат за различни специалности и за различни приложения, въпросът е искаме ли да ги използваме

Бих разширил малко темата с въпроса за SheetSets - напоследък пробвах този иначе странен начин на управление на чертежите на даден проект, но за мое учудване се оказа удобно - естествено в началото ми беше малко тегаво, защото често използвам листи различни от стандартните ISO, но като си организира човек един по-универсален темплейт нещата после стават по-лесни

Магьосниците не закъсняват, нито идват по-рано. Те пристигат точно когато им е угодно

Тема Re: EATTEXTнови [re: magesnik]  
АвторMинaвaщ (Нерегистриран)
Публикувано20.11.06 20:05



По принцип аз не ползвам EATTEXT , а

и поради тази причина малко късно забелязах ИЗНЕНАДВАЩАТА "жива" връзка м/у блоковете и AcadTable !!! Добавяш/махаш/редактираш блокове и то "пищи" , че иска ъпдейт ...
Разбира се това не е голямо чудо при големите програми ... просто се появи в AutoCAD ...



Тема Re: dynamic block & Field в AutoCADнови [re: magesnik]  
Автор Пoдoбъp (може би)
Публикувано23.11.06 01:02



Само да те попитам, по едно време и аз се опитах да ги разуча тези sheetsets, но стигнах до извода, че в един чертеж може да използваш само един лейаут. Дали съм се объркал нещо или е така? Защото аз използвам много лейаути ( налагало ми се е да разделя един чертеж на 2, защото лимита е 255 :).



Тема Re: dynamic block & Field в AutoCADнови [re: Mинaвaщ]  
Автор Пoдoбъp (може би)
Публикувано23.11.06 01:04



А динамичните блокове са супер, само дето не ми остава време да ги разуча.
:)



Тема Re: dynamic block & Field в AutoCADнови [re: Пoдoбъp]  
АвторMинaвaщ (Нерегистриран)
Публикувано23.11.06 03:42



За динамичните блокове тези видео уроци , ми помогнаха :





Тема Re: dynamic block & Field в AutoCADнови [re: Пoдoбъp]  
Автор magesnik (вълшебник)
Публикувано23.11.06 10:10



аз лично започнах да използвам SSets в малко по-завършен етап на проекта, по следния начин: създавам си нов SSet, и с опцията Import Layout as Sheet си вмъквам вече организираните вече (Page setup и т.н.) лейаути, преименувам си ги както си искам (това става само в SSetа), и по този начин имам доста изчистен поглед върху проекта, без значение как се казват файловете, в колко папки са сложени и т.н. Какво печеля - оттам нататък всяка дребна промяна или принт е доста улеснен особено като имаш да гледаш над 50 файла, понякога създадени от различни хора и съответно с имена от Kota+0.dwg до my01-0103_novo.dwg

SSets не ограничават броя на лейаутите в един файл, това поне с опцията импорт съм го изпробвал

по нататък мисля да разгледам и други възможности на SSets, ама засега толкоз

Магьосниците не закъсняват, нито идват по-рано. Те пристигат точно когато им е угодно


Тема Re: dynamic block & Field в AutoCADнови [re: Mинaвaщ]  
Автор Пoдoбъp (може би)
Публикувано25.11.06 17:10



Много тенкс и за тези филмчета. Хвърлих им едно око, трябва да намеря малко време и да ги поразуча. Е, и да почета де :)



Тема Re: dynamic block & Field в AutoCADнови [re: magesnik]  
Автор Пoдoбъp (може би)
Публикувано25.11.06 17:26



Ох, не знам дали говорим за едно и също :)
Но поне сме някъде там.
На мен големия ми проблем идва от там, че организирам едни относително доста сложни чертежи. Имам много планове, с много вертикални разрези, фасади, детайли и т.н. И навсякъде в чертежа имам препратки за това, къде се намира въпросния разрез, детайл, фасада... И се губи доста време за това да се номерират въпросните препратки. А не дай си боже да се преорганизира чертежа. Тогава трябва да се ъпдейтват и всичките въпросни препратки. Относително простите чертежи, които правя съдържат например:
- 2-3 хоризонтални разреза
- 1 софит
- 4-6 фасади
- евентуално още 2-3 вертикални разреза
- 20 детайла
Това прави около 30-35 препратки. Ако чертежа е от по голям мащаб примерните цифри се умножават по 5 (а може би 10).
Та във връзка с това има някаква опция с Sheet set (ама още не съм я разбъзикал) тези препратки да са динамични и да може да се ъпдейтват автоматично, дори и да преорганизираш чертежа. Истината е, че когато взех да чета по тази тема останах с впечатлението, че за да се организират по този начин нещата можеш да използваш само един лейаут от чертеж. А мен това не ме устройва по ред причини.
Възможно е да не съм прав, но затова зарязах изучаването на тази тема засега. Когато имам възможност ще я разчовъркам, защото ми е важно. Но ако все пак съм разбрал правилно нещата, това означава, че няма да мога да се възползвам от тази опция (което е много жалко :)




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.