Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:20 13.06.24 
Компютри и Интернет
   >> CAD/CAM
*Кратък преглед

Тема ArhiCAD или друго за ценообразуваненови  
Автор kvk (наминавам)
Публикувано05.11.06 10:39



Здравейте проблемът ми е следният
Майка ми се занимава със ценообразуване във строителството - т.е. понякога могат да и изпращат директно файловете на архи кад а не да и изпращат разпечатани чертежи
питанията ми са 2
каква друга програма мога да използвам за отваряне на тези чертежи освен ауто кад т.е. някоя по-лекичка няма ли
2-то архикад можел да вади количествени сметки
от къде се прави този фокус защото ако е така ще мога да и спестя много работа на майка ми
БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО



-------------------------------------------------
Да не забравите да окопаете житото

Тема Re: ArhiCAD или друго за ценообразуваненови [re: kvk]  
АвторMинaвaщ (Нерегистриран)
Публикувано05.11.06 14:53



Мое скромно мнение :
за 1. ако ще се работи , с всяка програма различна от AutoCAD се рискува да има некоректна визуализация , а да се ползва някакъв Viewer пък има проблем , че човек няма да може да добавя лесно надписи/бележки по чертежите .
за 2. трябва да може но ...
По принциш изваждане на количества от чертежи става най-добре , ако чертежите са потенциално 3D и са чертани с идеята за това , не ми се вярва този който чертае да е заинтересуван от проблемите на количествата ...
В общи линини според мен ситуацията е патова . Но има надежда . Успех .



Тема Re: ArhiCAD или друго за ценообразуваненови [re: Mинaвaщ]  
Автор kvk (наминавам)
Публикувано05.11.06 21:34



ами тя нищо не дописва по чертежите така че и трябва само да може да ги чете а РС-то не е много мощно 1,2 GHz 512 РАМ

-------------------------------------------------
Да не забравите да окопаете житото


Тема Re: ArhiCAD или друго за ценообразуваненови [re: kvk]  
Автор GothicMan (Just Gothic)
Публикувано07.11.06 11:02



Hi,
Мога ли да направя някои пояснения.?
Не ти трябва "по-лекичка"програма.AutoCAD(в стандартното му изпълнение) не е никак "тежък" и работи на доста стари машини.Ако все пак имате някакви опасения, можеш да се сдобиеш с AutoCAD LT.От теб зависи на каква цена.Олекотената версия(LT=light)няма поддръжка на 3D,но аз съм чертал доста архитектура точно на нея,без никакви проблеми.Само трябва да помолите архитекта(този,който работи основно с ArchiCAD)да конвертира файловете,които Ви праща във формат за AutoCAD и тогава да ви ги прати.
Колкото до количествените сметки... то въпроса е доста комплексен.Трябва да се позанимаете със едни неща в AutoCAD наречени блокове (blocks),атрибути и извличане(екстрактване) на информация от блоковете.Миналата година правих нещо такова,точно на AutoCAD 2006 LT.Чертах кофражи,колони, армировки и други такива от тях успешно със няколко кликвания правих таблици,подобни на екселските.Ако се вземе в предвид,тези таблички могат да се експортират във формат за вездесъщия ексел...работи и пей.Въпрос на практика и желание.AutoCAD може почти всичко.
Ако искате още информация мога да помагам



Тема Re: ArhiCAD или друго за ценообразуваненови [re: GothicMan]  
Автор Helper© (сърцат помагач)
Публикувано09.11.06 20:22



Въпросът има няколко страни:
-По принцип Archicad може да генерира автоматично коректни количествени сметки, но има два съществени проблема. Първо, нужна е тежка подготвителна работа и второ, при проектиране във всеки един момент проектанта трябва да не забравя да асоциира с всеки елемент определен конкретен строителен материал. Това би превърнало всеки архитект в...счетоводител. Накрая за няколко секунди ще е готова количествената сметка и...майка ти остава без работа.
-Във вашия случай се нуждаете от специализираната българска програма за правене на количествено-стойностни сметки Building manager. Тя е своего рода стандарт в това направление.



Тема Re: ArhiCAD или друго за ценообразуваненови [re: Helper©]  
АвторMинaвaщ (Нерегистриран)
Публикувано09.11.06 22:55



Helper© е прав , НО ...
- това , че един архитект ще проектира 101% коректно и точно него прави счетоводител
- човек няма да остане без работа , пак ще трябва някой да дообработва данните и представя в подходяща форма за всякакъв вид Сборуване/Офериране/Остойностяване
- вече ще се изисква 101% точност на всичко и на всеки етап и по всяко време и при всяка корекция
- без да работя с Building Мanager ... той помага да се организира сметката и представи . Няма как да разбере сам колко кв.м и колко дълго е ...



Тема Re: ArhiCAD или друго за ценообразуване [re: Mинaвaщ]  
Автор kvk (наминавам)
Публикувано17.11.06 21:40



извинявам се че изчезнах от темата
за билдинга майка ми си работи на него от доста години все пак по "красива българия" и разни други обекти е задължително да ползжа билдинг
а за количествената сметка ще си пограя малко от малко дано да се справя със задачата
благодаря за отговорите

-------------------------------------------------
Да не забравите да окопаете житото



*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.