Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:41 19.04.24 
Компютри и Интернет
   >> CAD/CAM
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Кой soft е най-подходящ?...нови  
Автор Topuz ()
Публикувано27.06.06 06:50



Търся мнения за разни продукти с модул струговане - има ли нещо познато ви, по-добро от Мастеркам ?



Тема Re: Кой soft е най-подходящ?...нови [re: Topuz]  
АвторHellper (Нерегистриран)
Публикувано27.06.06 13:08



Unigraphics NX 4 - перфектен е , но иска яко учене.
Solidcam2006 за SolidWorks - става.



Тема Re: Кой soft е най-подходящ?...нови [re: Hellper]  
Автор Topuz ()
Публикувано27.06.06 18:28



и да добавя , да е и толкова елементарен като Mcam...



Тема Re: Кой soft е най-подходящ?...нови [re: Topuz]  
Авторфитил (Нерегистриран)
Публикувано27.06.06 21:51



Продукти-много ама всичките искат бачкане


Досега не съм срещал толкова елепентарен че сам
да свърши работота



Тема Re: Бъди по конкретен!нови [re: фитил]  
Автор Topuz ()
Публикувано27.06.06 22:05



Не хващам смисъла .....

Редактирано от Topuz на 27.06.06 22:06.



Тема Re: Кой soft е най-подходящ?...нови [re: Topuz]  
АвторPin (Нерегистриран)
Публикувано27.06.06 22:22



Тук като поставиш въпроса кой продукт е най-добър

и настават обикновено едни батални сцени.
Не е лошо да кажеш от къде тръгваш (в смисъл какъв CAD ще използваш за да получиш модела) - или смяташ да го правиш в CAМа .
И освен това колко оси ти трябват 2 + ??



Тема Re: rabotil li si s Mcam?нови [re: Pin]  
Автор Topuz ()
Публикувано28.06.06 18:48



ако си работил с mcam - ще ти стане ясно- описваш контура и му пускаш чекията.Никакви модели и т.н.... Просто струговане по X и Z.



Тема Re: rabotil li si s Mcam?нови [re: Topuz]  
АвторHellper (Нерегистриран)
Публикувано28.06.06 22:04



Господин Topuz, не бихте ли могли по подробно да кажете какво Mastercam не е направил, та се налага да го сменяте? Между другото той,(Mastercam) работи по добре от солиди. Чертането в него е само помощна функция, която се употребява само ако липсва изходна информация в по разумен формат. Някак си не ми се вярва че някой все още прави нещата по няколко пъти при условие че всичко живо вече конструира в някакъв солид моделиер. Няма нищо по лесно от това да се вземе готов солид, и от него да се извади необходимото.



Тема Re: rabotil li si s Mcam?нови [re: Topuz]  
АвторPin (Нерегистриран)
Публикувано29.06.06 15:54



"ако си работил с mcam" - не съм

, даже не знам какво е - яде ли се, пие ли се. Доколкото си спомням темата тръгна от Мастеркам и след като съм се включил, значи имам достатъчна представа от него, поне дотолкова да мога да го сравнявам с други САМ системи.

Сега по същество - аз поне не знам САМ (включително самоделки и shareware), които да не правят това, което си написал - 2D по X и Z по зададен (или построен) 2D контур. Значи, ще трябва да се уточниш малко какво точно търсиш или пък обратното - какво точно не ти харесва в "mcam", за да получиш информация/ мнения кои продукти са по-добри в тази си част.
Примерно:
1.Интерфейс - прост/сложен
2. Вградени цикли/ операции
2.Поспроцесори - налични, начини/леснота за модифициране или писане на нови
3. Библиотеки с материалите и инструменти, държачи и пр.
4. Визуализация/ симулация
5. Стратегии, адвайзери, хелпъри и т.н. за оптимално определяне режими на рязане/обработка
6. Импортиране на файлове/модели от други програми
7. Plug-in - работа в средата на други програми (примерно CAD)
По последните два въпроса, разбрах, че живеем на различни планети, но ги пиша ако някой друг също се включи в дискусията


Ето ти един списък на няколко CAM от рода/класа на Mastercam: Gibbscam, EdgeCAM, Esprit, Solidcam, Surfcam, VISI, Camworks - можеш да поразггледаш какво има из интернета - фирмените им сайтове + дискусионните групи и да добиеш някаква приблизителна представа за + и -



Тема Re: това е целтанови [re: Hellper]  
Автор Topuz ()
Публикувано29.06.06 19:54



Уважаеми Hellper, това е и целта на занятието- да се убедя за сетен път , че това е най сполучливия избор. минах през визита, топсолиди, сърфкамове, солидкамове и т.н. Да, наистина за едно динамично производство - това е най сполучливото решение. А и като се има предвид и обработката на отливки- никоя друга не се справя с тази задача, така сполучливо...






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.