Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:56 05.06.24 
Компютри и Интернет
   >> CAD/CAM
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема CAM за нишкова ерозия  
АвторAgie (Нерегистриран)
Публикувано21.06.06 15:50



Здравейте,
към коя САМ програма може да се намери модул за нишкова ерозия - 4 осна обработка.
А може би и като самостоятелен модул...
Ще съм благодарен ако ме открехнете какво да търся???



Тема Re: CAM за нишкова ерозиянови [re: Agie]  
Автор Penn Koff ()пират()
Публикувано21.06.06 15:58



с NX правя четриосни обработки за нишка. също и за VISI знам, че се справя с такива задачи, но предполагам, че всеки от по-известните САМ-ове има възможност за нишково-ерозийни програми.

_________________________________



Тема Re: CAM за нишкова ерозиянови [re: Agie]  
АвторWollf (Нерегистриран)
Публикувано21.06.06 16:43



Аз се справям с MasterCam Wire. Машините ни са Agie 200. Иначе програми има доста, така че можеш да си избираш

PS: Домързя ме да се логна, така че извинявайте



Тема Re: CAM за нишкова ерозиянови [re: Penn Koff]  
АвторAgie (Нерегистриран)
Публикувано21.06.06 16:56



Извинявай но съм невеж в тази област
Работя на Agie vision на която си правим профилите за 2-мерно рязане и 4-осни но прости форми пирамиди конуси или различни наклони.Чувал съм само за модул за нишка на който 2Д
се чертае горния профил(да речем окръжност) и долния(квадрат) за 4 осна обработка и ти изважда програма (геометрията) по която вървят горната и долна глава на нишката.Има ли такова нещо или са ме заблудили.



Тема Re: CAM за нишкова ерозиянови [re: Agie]  
Автор Wollf (laughing)
Публикувано21.06.06 18:25



Точно за това написах. В мастеркам обаче долният и горният контури могат и да са пространствени (3D) Това ти гарантира че ако работиш пресформи с сложна делитена повърхност можеш да правиш програмата по реалния контур, а не да го построяваш наново на височината на горната глава. Съшото важи и за долния контур. За проба с колегата преди доста време изрязахме детайл който горе беше знак от карта спатия, а долу купа. Все пак това са само 2 равнинни контура обаче. Сега разбира се нещата са доста по сложни.



Тема Re: CAM за нишкова ерозиянови [re: Agie]  
Автор PennKoff ()пират()
Публикувано21.06.06 20:59



в NX за четириосна обработка мога да дефинирам горния и долния профил или с криви или избирайки директно повърхнините, които ще се режат и тъй като обикновено работя с 3D модели по-удобно ми е да избирам повърхнините.

иначе това, за което питаш- да си начертаеш горния и долния профил и по тях да си пуснеш програма също е възможно. а както е писал и Wollf явно става и с мастеркам. и пак ще предположа (без да познавам всички САМ-ове

), че вероятно става и с всички популярни и не толкова популярни САМ- програми.

_________________________________


Тема Re: CAM за нишкова ерозиянови [re: Wollf]  
АвторAgie (Нерегистриран)
Публикувано22.06.06 08:56



Благодаря Ви за мненията - с една дума разбрах,че не е толкова просто.
Поправете ме ако греша но за да пусна 4 осна обработка ми е необходимо:
1.Отделен компютър.
2.Инсталирана на него 3D програма с възможност моделиране и нишкова ерозия.
3.Обучаване на човек за работа с програмата.

Много е лошо когато шефа само иска без да вникне и разбере какво е необходимо.

Още веднъж благодаря



Тема Re: CAM за нишкова ерозиянови [re: Agie]  
АвторWollf (Нерегистриран)
Публикувано22.06.06 10:23



Всичко е вярно. Само някои малки допълнения. Ако изберете лека ситема като Mastercam, най добре е оператора да е и програмист на машината, а да получава готови модели от вашата техническа група. Поне при нас това работи добре. Ако смятате да работите с тежките ситеми от типа на Униграфикс или Прое, правенето на програми от оператора става проблематично заради по трудното им изучаване и по високите изисквания към компа. В такъв случай става наложително да има отделен програмист.



Тема Re: CAM за нишкова ерозиянови [re: Agie]  
Автор obul (минаващ)
Публикувано22.06.06 11:28



Е не е и кой знае колко сложно.Аз ползвам VISI за нишкова ерозия и там също има възможност за 4 осна обработка.Ако ще купувате лицензиран продукт е по лесно.Купуваш идват хората обучават те пускат машината и си готов.



Тема Re: CAM за нишкова ерозиянови [re: Wollf]  
АвторAgie (Нерегистриран)
Публикувано22.06.06 12:26



Откъде може да се намери Mastercam с модул за нишка?
Тъй като аз съм оператора на тази машина и със сигурност аз ще съм на...

,както и да е....
От тази програма файла за машината с какво разширение излиза,тъй като на мен ми е необходимо с разширение .iso




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.