Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:14 03.06.24 
Компютри и Интернет
   >> CAD/CAM
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема dxf и CorelDRAW  
Автор obul (минаващ)
Публикувано12.06.06 19:17



Колеги помагайте.Имам едни неща направени на CAD програма.Налага ми се да ги дам във файл на CorelDRAW.От CorelDRAW нищо не разбирам.Записвам файловете във *.dxf i *.dwg .CorelDRAW ги отваря тези формати но ги отваря като растер а не като вектор както ми трябват.Освен това има и начупване на линиите.Пробвах да записвам в различни версии но все не става.Файловете са добре защото други CAD програми си ги отварят без никакви проблеми.Ако имате опит с подобни проблеми дайте някой акъл че не мога да се оправя.



Тема Re: dxf и CorelDRAWнови [re: obul]  
АвторMинaвaщ (Нерегистриран)
Публикувано12.06.06 20:35



DXF се води нещо като универсален , но ...
1. Гръмни всичко дето се сетиш в AutoCAD , въпреки че Полилиниите няма причина , но блокове , шриховки , МТеxt , Оразмерителни и пр. най-добре .
Може би проблем ще е SPLine ... и да няма нещо със Z координата ...
2. Най-добре дай DXF файл и Човека дето ползва Corel (нали е спец) ще се оправи най-добре с импортването ...



Тема Re: dxf и CorelDRAWнови [re: Mинaвaщ]  
Автор obul (минаващ)
Публикувано13.06.06 08:54



Нямам никакви блокове щриховки и други глупости.Всичко е дъги и отсечки(няма сплайни) и са в една равнина.Неприятното е че се начупват някои линии.Примерно имаш една права и като я отворя с Corel тази линия е накъсана.
Пратих файловете в dxf но хората които ползват Corel явно не могат да се оправят.Казват ми че им е забранено да редактират файловете на клиентите.Освен това искат линиите да са били черни.А програмата с която работя е с черен фон и там не мога да боядисам и линиите в черно.
Надявах се някой да предложи някакъв друг начин за конвертиране.Например чрез някоя друга програма .



Тема Re: dxf и CorelDRAWнови [re: obul]  
АвторMинaвaщ (Нерегистриран)
Публикувано13.06.06 13:37



О , проблема май е сериозен (нестава въпрос за програми , а в начина на работа Клиент-Изпълнител) .
Според мен попитай за съвет как да постъпиш в създалата се ситуация в

. Т.е. питаш Хората там , как да комуникираш с Този вид Изпълнители . Според мен май Corel файловете неможе да се обявят за стандарт във Векторната Графика сигурно има и друг начин за комуникация между Клиент и Изпълнител . Ама ако Онези са се запънали на cdr ...



Тема Re: dxf и CorelDRAWнови [re: obul]  
АвторNikolaj (Нерегистриран)
Публикувано13.06.06 16:09



Ще ти кажа как аз прехвърлям от новия протел на коръл

Избираш това което ще прехвърляш и си инсталираш един ПДФ принтер.
Принтваш го в Пдф и после отваряш пдф-а в корела
Така си оправям платките като искам да използвам технологията с лазения принтер и ютията



Тема Re: dxf и CorelDRAWнови [re: Nikolaj]  
АвторGeoRT (Нерегистриран)
Публикувано13.06.06 18:52



Задължително мини през Adobe Illustrator, от личен опит знам че CorelDRAW не интерпретира качествено *.DXF. Плюс това с какъв софт го правиш този *.DXF? Ако е с AutoCAD опитай с по-стара версия на формата, примерно DXF за AutoCAD r.12.
И накрая ако нищо не помогне и не е нещо секретно, можеш да ми пратиш чертежа на georgi.tonev@dir.bg да го мъча ако имам време.
:)



Тема Re: dxf и CorelDRAWнови [re: Nikolaj]  
Автор obul (минаващ)
Публикувано14.06.06 11:35



Въпроса с отношенията вярно е сложен.В този случай не съм нито клиент нито изпълнител.А бе объркана работа.
С ПДФ не знам как ще стане.Първо трябва да намеря начин да го направя на ПДФ.Досега не ми се е налагало.Освен това ме е страх да не ми избягат размерите.Все пак има някакви допуски.Ти като прехвърляш по този начин след това размерите отговарят ли?



Тема Re: dxf и CorelDRAWнови [re: GeoRT]  
Автор obul (минаващ)
Публикувано14.06.06 12:03



dxf го правя с VISI но не е от това проблема.Solid Works и аутокад ги отварят без проблеми.Пробвах да го записвам в различни версии но резултата пак не беше добър.Ще ти пратя чертежите довечера че не са на този компютър от който пиша.Ще ти бъда благодарен ако пробваш и ако наистина става номера с Adobe Illustrator ще го търся да го тегля.Като задавах въпроса си представях някакво подобно решение.



Тема Re: dxf и CorelDRAWнови [re: obul]  
Авторnnb (Нерегистриран)
Публикувано14.06.06 23:17



Все пак не стана ясно с каква цел е това упражнение.... след като нямат право да коригират файловете на клиентите защо ще им го давате във векторен формат???????директният импорт на dwg в Corel си върши работа доколкото Corel може да бъде програма за чертане. Аз лично съм импортвал доста сложни чертежи и нямаше проблем ( може да е слаба видеокартата и да не се рендерира добре изображението в Corel) , а това линиите да станат черни се прави като ги селектирате и кликнете върху черното квадратче вдясно с цветовете - елементарно е. Иначе експорт от autocad към други програми аз правя през EPS принтера на Adobe ( има си ги към аутокад), и след тоева го прявя на растер - не се губи нито размерите, нито нищо......Успех



Тема Re: dxf и CorelDRAWнови [re: nnb]  
Автор obul (минаващ)
Публикувано15.06.06 08:43



То и на мен не ми е много ясно:)С растер не става.Искат го във векторен формат защото след това ще го изкарват на нещо като фолио.Доколкото разбрах машината с която ще го правят това приема само криви и то черни.Това го разбирам от друг човек който не е в час пък изобщо нито с Corel нито с CAD програми нито с компютрите но просто той е ходил и говорил с тези хора.За съжаление директния импорт при мене изобщо не свърши работа.При директния импорт линиите се начупиха и не остана един затворен контур.А това с квадратчето работи само когато са линии а те не бяха.Намерих някакъв Corel дизайнер в който се отварят перфектно и от там ги прехвърлям в Corel и тогава вече мога да им сменя цвета.Като ги пратя на онези ще разбера дали това са искали.На мен ми е малко странно как през Corel ще правят нещо което ще става формообразуваща но щом искат да пробват кой съм аз че да ги спирам:)




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.