Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:57 02.06.24 
Компютри и Интернет
   >> CAD/CAM
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Post Processorsнови  
Авторcъвceм нoв (Нерегистриран)
Публикувано23.05.06 01:01



Здравейте колеги ! Надявам се някой да ме осветли по въпроса, който ме занимава от известно време.
Така се случи, че се налага да започна изучаване на продукт, с който да мога да пиша програми за NC машини. И като начало може би, и аз не знам все още от къде и как, но най вероятно ще се почне от система ЗИТ500М 2 1/2 оси ( поне на там вървят нещата).
Имам Mastercam_10, моделите няма да са проблем ( тях ще ги строя без проблем , но не в Мастеркам ). Интересува ме, продукта който имам, разполага ли с Post Processor за ЗИТ500М, и ако не, какво мога да направя за да успея да пиша програми за тази система. ( Пък и изобщои къде са тези Post Processors в Mastercam? Имат ли нещо специфично при разпознаването, и въобще от къде да почна и на какво да наблегна? )



Тема Re: Post Processorsнови [re: cъвceм нoв]  
Автор costadinoff (Обзет от мрака)
Публикувано23.05.06 08:27



Погледни на сайта на Мастеркам (

.Там мисля.че пишеше.Надявам се че английския не ти е проблем.
Можеш да погледнеш и тук :



Тема Re: Post Processorsнови [re: cъвceм нoв]  
Авторdimitar (Нерегистриран)
Публикувано23.05.06 18:19



Виж това:
http://sapr2000.ru/invision/index.php?autocom=custom&page=mastercam
Ако напишеш меил ще ти пратя още материали.За съжаление за Мастеркам10 няма нищо на руски но има превод на интерфейса от 9.1 на 10
ще ти го пратя , дано се ориентираш. За ЗИТ 500М в програмата можеш да
използваш универсалния постпроцесор за фанук с корекция на програмата
на ръка, защото генерира и команди на които ЗИТ500М дава съобщение за
грешка.



Тема Re: Post Processorsнови [re: cъвceм нoв]  
Автор Wollf (laughing)
Публикувано23.05.06 19:37



Ако си с десятката за която си мисля, вероятно в нея няма друг поспроцесор освен FANUC, а той е много условно съвместим с ZIT. Самите поспроцесори на Mastercam са текстови файлове с разширение *.pst и са достъпни за свободно редактиране, но е необходимо да знаеш правилата по които то се прави и конкретните възможности на машината за която се настройват. Всички постпроцесори от по старите версии на Mastercam могат да се конвертират за 10-та версия , така че ако имаш стар такъв си решил проблема. В противен случай обаче няма да ти е лесно защото не виждам как може да ти се помогне без някой да дойде на място , или ти да отидеш при него. Всъщност , защо не се регистрираш за да можеш да ми пуснеш едно PM И другото - въпреки очевадната визуална разлика между девятката и десятката , те са си една и съща програма и всичко писано за 9 е вярно и за 10

Редактирано от Wollf на 23.05.06 19:39.



Тема Re: Post Processorsнови [re: Wollf]  
Авторcъвceм нoв (Нерегистриран)
Публикувано23.05.06 22:57



Благодаря на всички за съветите ! Сещам се кой има версия 9 ( за по-стара не съм сигурен) и ще опитам от там да си набавя процесор. Ако не успея, ще се възползвам от пресложението за рагистриране и т.н.



Тема Re: Post Processorsнови [re: cъвceм нoв]  
Автор AUTORUN (непознат)
Публикувано24.05.06 15:34



Колега, от всичко изчетено до тук виждам че се надяваш да намериш в по -старите версии на Mastercam постпроцесор за ZIT 500.
За съжеление готов такъв няма да намериш, така че вариантите са два:
1 Да се опиташ да намериш готов постпроцесор от колега който
вече работи с такъв-предимството е че вече ще е тестван.
2 Да редактираш mpfan.pst -това е фанушкия постпроцесор:
Намира се в- X:\Mcam\Mill\Posts\-предимството е че когато приключиш
с редакцията ще си наясно и с ZIT 500 и с Mastercam
Недостатък-многооо четене



Тема Re: Post Processorsнови [re: AUTORUN]  
Авторcъвceм нoв (Нерегистриран)
Публикувано28.05.06 23:43



Благодаря за инфото ! Многото четене не ме плаши, само да не изхвърлят машините до като го настроя да работи за ZIT500 . Видях го къде се намира, заканих му се вече ! Намерих и версия 9.
Така и така за чекнах темата, и ми се ще да попитам ! Имам познати кото твърдят, че тази програма понякога им създавала ядове при симулация на обработката. Става дума за преходи между някой повърхнини от модела ( когато вкарват за обработка готов модел от друга чертожна програма - както и аз мисля да работя,ако се справя разбира се ). Та според тях, при симулацията инструмента върви до някъде и после спира, защото не е в състояние да се дефинира къде да мине (пак от горната страна на повърхнината или от долната). В общи линии това им бе коментара, но аз не съм специялист по темата за да направя вярната преценка. Вие как мислите ? Има ли резон в думите им, или и те са специалисти, колкото мен по тази програма. . убеден съм че за всичко си има чалъм и дори да има подобни проблеми, следва да има и лекарство. Това е само питанка от моя страна. Аз нямам много алтернативи, така че добра или не, ще се занимая с пробрамата, пък ще видя до къде ще я докарам.



Тема Re: Post Processorsнови [re: cъвceм нoв]  
Авторлor (Нерегистриран)
Публикувано29.05.06 08:19



Ако не се лъжа ЗИТ500М е копирана от Фанук 6, ако ползваш него като пост процесор не би трябвало да имаш проблеми.



Тема Re: Post Processorsнови [re: лor]  
Автор Penn Koff ()пират()
Публикувано29.05.06 08:36



а аз ако не се лъжа ЗИТ500М идва от Fanuc 5M.

_________________________________



Тема Re: Post Processorsнови [re: cъвceм нoв]  
Автор Wollf (laughing)
Публикувано29.05.06 11:58



Радвам се че си се заканил Да ти покажа някои от подводните камъни тогава. Първото - това за симулацията не твърдя че го разбрах напълно но Mastercam както и всеки друг CAM има затруднения при обработка на единична вертикална повърхност, защото не знае от коя страна на повърхността да мине. Това се избягва като модела се прави по голям от необходимото, и задължително без отвори в него. Този модел се обработва изцяло , като работната зона се ограничава с равнинен или 3D контур. Самият Mastercam има доста добра CAD част в областа на 2D чертането и 3D моделирането, така че тези доработки спокойно могат да се направят в него, ако нещо е забравено. Опитите да се работят отделни повурхности е доста рискован без наличието на достатъчно опит. Другият грях на програмата е че е склонна да подрязва понякога. Най малки проблеми съм имал с версиите 8.1 , 9.1sp2 , 9.1 MR0904 и Mastercam X sp1 , но горещо ти препоръчвам проверка на всички 3D програми в външна програма - симулатор. Така ще проверяваш и работата на постпроцесора. И като стана дума за постпроцесор - там е третият камък. Кавато и стратегия на работа да използваш, Mastercam понякога пропуска в програмата 3D движения които ZIT не може да изпълни, затова постпроцесора трябва да се пренастрои да проверява за такива, и ако има такива редове да ги разделя на по 2 реда в които в зависимост от посоката на Z преместването , то се записва или в първият или във вторият от тях. Засега от мене толкоз и успех !!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.