Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:37 19.06.24 
Компютри и Интернет
   >> CAD/CAM
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Използването на листното пространство в AutoCADнови  
Автор Пo дoбъp (може би)
Публикувано19.05.06 03:19



Провокиран от темата на ceci4, а и от личните ми наблюдения - искам да обсъдя темата за листното пространство в AutoCAD.
Не мога да си обясня причината, поради която този сегмент от управлението на чертежите в AutoCAD е толкова слабо позната от повечето чертаещи на тази програма. Скоро се наложи да интервюирам кандидати за работа в нашата фирма, като изискванията бяха добро познаване на AutoCAD. Работим за чужбина и там естествено се признават за документ единствено хартиеният образ на чертежите, които разработваме. Съответно единственото, което се признава за чертеж е това, което е изобразено в лейаутите. Никой не се интересува от това, което е чертано в моделното пространство. Съответно от кандидатите (някои от които се класифицираха като експерти в AutoCAD) само единици бяха чували за лейаутите. Не мога да си обясня защо тази тема не се разглежда достатъчно при изучаването на тази програма. В края на краищата всички чертежи, които се създават са предназначени един ден да бъдат разпечатани на хартия, а това е единственото място където може да се организира един чертеж, така както би следвало да се вижда на хартия. Със съответния контрол на слоевете, с подходящия мащаб, с настройките за печат ако щете. Изпитвам ужас като видя чертеж, с изобразен детайл от него, който е скейлнат и котиран със скалиран оразмерителен стил. Или пък чертеж, на който размерите са огромни или пък прекалено дребни, като има възможност всичко да бъде така добре контролирано независимо от мащаба, в който се печатат. А и това е единственото място, от където може да е сигурен човек че ще разпечата след неопределено време абслютно същия вариант на копието, което някога е разпечатал.
Споделете вашите впечатления и опит по темата.




Тема Нещата в листното пространство санови [re: Пo дoбъp]  
АвторArchibold (Нерегистриран)
Публикувано19.05.06 04:19



много лесни, но ако някой ти ги покаже. Иначе никъде няма обяснено ясно как се работи.



Тема Re: Използването на листното пространство в AutoCADнови [re: Пo дoбъp]  
АвторMинaвaщ (Нерегистриран)
Публикувано19.05.06 12:05



Брей в рамките на една седмица се получава да пиша едно и също нещо !
------------------------Извадка от друг Форум :----------------------------------------------
Това е повод да покажа един Опит за ...
Тук правих едни картинки :


Не е довършено с текстови обяснения ... но показва някакви Куци опити за заиграване с потребителските координатни системи .
Разбира се после ме подсетиха за MVSETUP , което всъщност e ИСТИНАТА за настройване в Layout , но ме домързя да дописвам и пр. и пр.
Да не се взима насериозно и да не дава повод за Спорове !
Може да е интересно на някой !
P.S. Всички описани "трикове" важат и за Model-ното Пространство и всъщност са най-вече за там ... т.е. човек да може да си врътка чертежа за по-удобно чертане , без да прецака координатите и пр. с използването на Rotate ...
-----------------------------------Край на извадка-----------------------------------------------
P.S. Ако на някой му се правят картинки за MVSETUP е добре дошло , ако на мен ми остане Акъл ще ги направя и ще редактирам по-горното .



Тема Re: Използването на листното пространство в AutoCADнови [re: Mинaвaщ]  
Автор Пo дoбъp (може би)
Публикувано20.05.06 00:44



А я като стана на въпрос за учене, на някой да му идва на идея как може да се сменят настройките на няколко лейаута едновременно? Ей, като почне едно регенериране само за да мина през една купчина лейаути само за да сменя настройките и лудвам. Не съм вярвал, че 1ГБ памет ще ми е малко.
А иначе MVSETUP го ползвам само да си подравнявам изгледите. Е, и по някой път за да си направя 3 изгледа с аксонометрия.
А от ценните неща, за които се ползват лейаутите ме кефи най-много настройката на оразмерителните стилове да се сетват спямо листното пространство. И независимо от мащаба да си ползваш един стил и всичко да си изглежда ОК.



Тема Re: Използването на листното пространство в AutoCADнови [re: Пo дoбъp]  
АвторPin (Нерегистриран)
Публикувано20.05.06 21:45



За кои настройки по-точно питаш? Стиловете, видими/невидими слоеве или нещо друго? На мен лично най-лесно би ми било да си направя някаква програмка - в Аутокада поне възможности за програмиране дал господ - лиспове,VBA, VC, имаше и някакво макро .
Разрови се в Express tools-овете, там обикновено има доста готови програмки точно за подобни работи



Тема Re: Използването на листното пространство в AutoCAнови [re: Пo дoбъp]  
Автор Sargon lll ()
Публикувано20.05.06 22:30



Напълно си прав. И, най-странното е, че поне в книгите, които съм чел за AutoCAD въобще не се споменават лейаутите. Впрочем, в AutoCAD и аз рядко ги употребявам.



Тема Re: Използването на листното пространство в AutoCA [re: Sargon lll]  
АвторMинaвaщ (Нерегистриран)
Публикувано21.05.06 01:12



В отговор на:

Впрочем, в AutoCAD и аз рядко ги употребявам.



Layоuts главно се използва за Оформяне на чертежите за разпечатване под една или друга форма . Ако не се налага да се печата и оформя проектана документация , няма причина да се ползва Layout . Никой не трябва да се чувства изостанал като не ползва Layout ... щом не разпечатва няма Голяма причина . Може да го ползва за някой друг трик ...
Разбира се трябва да се спомене , че има някои функции на AutoCAD , които работят само в Layout и Viewport !



Тема Re: Използването на листното пространство в AutoCAнови [re: Mинaвaщ]  
Автор Sargon lll ()
Публикувано21.05.06 09:34



Ако, някой претендира да е професионалист в употребата на AutoCAD, просто е задължително да знае какво е Layout. Впрочем, за да печаташ чертежи, въобще не е нужно да ползваш Layout, но все пак трябва да си запознат. Сега, като си помисля тази екстра съм я ползвал само в MDT, преди окончателно да се откажа от този продукт.



Тема Re: Използването на листното пространство в AutoCADнови [re: Пo дoбъp]  
Авторgena (Нерегистриран)
Публикувано22.05.06 00:14



аз пак само в Layout разпечатвам.даже май бих се затруднил в модел поне не сам пробвал дори
напално сам сагласен, 4е краиният продук е на хартия. все пак това ни е целта. през целият процес на чертане мисалта трябжа да ни е заета как щте изглежда на Ъртията



Тема Re: Използването на листното пространство в AutoCAнови [re: Пo дoбъp]  
Авторgena (Нерегистриран)
Публикувано22.05.06 00:57



По добар би ли ме светнал как го правиш това

А от ценните неща, за които се ползват лейаутите ме кефи най-много настройката на оразмерителните стилове да се сетват спямо листното пространство. И независимо от мащаба да си ползваш един стил и всичко да си изглежда ОК.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.