Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:43 09.06.24 
Компютри и Интернет
   >> CAD/CAM
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Принтиране на 3D обекти в Аутокад  
Авторceci4 (Нерегистриран)
Публикувано18.05.06 14:32



Здравейте,

Проблема ми се състои в това, че след като съм оформил 3D обекта да се виждат повърхнините (а не да прозират и да се виждат само черти), като го разпечатам се виждат точно тия черти (и видими и невидими). И когато обекта е малко по сложен се получава такава плетеница, че не може да се разбере нищо.



Тема Re: Принтиране на 3D обекти в Аутокаднови [re: ceci4]  
АвторDOBO (Нерегистриран)
Публикувано18.05.06 14:48



Пробвай да си запишеш изображението в PDF формат и тогава го разпечатай.



Тема Re: Принтиране на 3D обекти в Аутокаднови [re: ceci4]  
АвторMинaвaщ (Нерегистриран)
Публикувано18.05.06 19:12



Пробвай тези настройки :

, но по-принцип е хубаво да го нагласяш за визуален порт в хартиеното пространство . Ако обектите които си начертал са 3D Solid има и друг трик за визуализиране .
Но каквото и да мъчиш може да не получиш , картинката която търсиш , просто всеки случай е различен ... в 2007 е по-различно , но ...
Определено може да ти се наложи да скачаш от програмка в програмка .
Пробвай тази малка добавка , може да върши някаква работа




Тема Re: Принтиране на 3D обекти в Аутокаднови [re: ceci4]  
Автор Пo дoбъp (може би)
Публикувано19.05.06 02:12



Както казва Минаващ може от посочените настройки.
Но това, което искам да отбележа, е че AutoCAD си има чудесни инструменти за печат и не са необходими никакви допълнителни настройки. Просто е необходимо всичко да се печата от създадените за целта Leyouts. С тяхна помощ се управлява целия печат и това е мястото където се оформят чертежите за печат.
За съжаление наблюдавам, че в България хората, които използват лейаутите за своето предназначение са изключително малко и така и не мога да си обясня този факт. А хората уж са ходили по разни курсове и т.н. Чудя се тази тема не се ли разглежда?
Работя с чужбина и там за документ се счита единствено това, което се вижда в съответния лейаут. Всъщност, защото това е самият хартиен образ на чертежа.
Конкретно за случая на ceci4 просто трябва да се присвои за конкретния Viewport (създаден в съответния Leyout) характеристика да се печата със скрити линии (задава се например от Properties).



Тема Re: ... извън тематанови [re: Пo дoбъp]  
АвторMинaвaщ (Нерегистриран)
Публикувано19.05.06 02:54



В отговор на:

За съжаление наблюдавам, че ... и така и не мога да си обясня този факт.



Te т'ва е ! Ако някой успее да обясни този и някой друг факт , ще можем да създадем профил на нацията ... оределено има и Хора които ползват layouts но се дяват в морето на Другите ... а се оказва , че всъщност Другите ама изобщо не са предмет за разговор , просто са безкрайно безинтересни . Има и други неща които не се ползват и колкото е програмата по-сложна толкова повече и бла-бла .... Абе никой не слуша ... а да видим докъде ще докара ceci4 нещата с картинките ... щото в другата Крайност са редиците на Рендеристите



Тема Re: ... извън тематанови [re: Mинaвaщ]  
Автор Пo дoбъp (може би)
Публикувано19.05.06 03:36



:)
Да ти кажа когато в някогашните версии имаше само един Paper Space и беше относително сложно организирането му и разбирането му (и аз бая се помъчих докато схвана идеята), та тогава донякъде оправдавах непознаването му. Но откак се появиха лейаутите нещата станаха далеч далеч по прости за разбиране и управление ако щеш.
Според мен, когато човек си изкарва хляба с чертане на AutoCAD (а това са бая народ) редно е поне да прочете цялата книжка, та ако не да ползва целия му капацитет, то поне да знае какви възможности има. Аз едно време когато четях дебелите книги, ги четях по няколко пъти. Първия път да разбера какво може програмата, следващите пъти да усвоявам това което ми е необходимо да знам. И разбрах че има неща, без които не може и лейаутите са едни от тях.
Все си мисля, че една такава програма не може да се научи без човек да чете. Да пусне програмата, да научи какво правят бутончетата, които се зареждат по дифулт и да си мисли, че може да я използва.



Тема Re: ... извън темата кат за последнонови [re: Пo дoбъp]  
АвторMинaвaщ (Нерегистриран)
Публикувано19.05.06 11:57



абе и на мен в началото ми беше трудно да включа ... трудно от 5-10 път . Сега немога да разпечатвам без Layout , и понеже в момента там където чертая Layouts са Табу ... пляскам от моделното Fit to paper ... да да даго духа Мащаба ... а какви чудеса стават в моделното от време на време ... не е истина ... то и Слоевете не се ползват по предназначение ...



Тема Re: ... извън темата кат за последнонови [re: Mинaвaщ]  
Автор revit_fan ()
Публикувано19.05.06 15:59



Хайде и аз да наспамя темата на човека
Според мен, от ползващите AutoCAD /без значение на версията/ най-много 15-20% го използват пълноценно. Останалите бичат линийки и кръгчета и стрелкички - това е!

Какво направи с газовия инжекцион?

Редактирано от revit_fan на 19.05.06 16:01.



Тема Re: ... извън темата кат за последнонови [re: revit_fan]  
АвторMинaвaщ2 (Нерегистриран)
Публикувано20.05.06 03:24



Лейаутите са си добър инструмент за ACAD-a, стига да прочетеш и
осъзнаеш за какво иде реч, как се прави и за какво точно служи.
А че някой неща стават много по-лесно със Solid... и нагоре си е
ясно и напълно нормално. А за 15-20-те % съм напълно съгласен
(дори може би %-тите са малко завишени), защото горе долу толкова
са четящите и осмислящи това което правят user-и (не става дума
само за ACAD-а).

Хайде да не заспамвам темата, но не успях да се въздържа.



Тема Re: Принтиране на 3D обекти в Аутокаднови [re: Пo дoбъp]  
Авторrashka (Нерегистриран)
Публикувано21.05.06 21:13



ami ima si komanda za tazi rabota. pishe se v komanden red, kato si oti6al ve4e na Layout-a. MVIEW e komandata i se izbira opcia Hideplot -H, ako vi e isno kak se raboti v komaнden red ... i taka natatyk. po tozi na4in se skriwat nevidimite linii na trimernite obekti. na sluka!





Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.