Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:19 15.06.24 
Компютри и Интернет
   >> CAD/CAM
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Проблем с блоковете 2нови  
Авторtooth (Нерегистриран)
Публикувано23.03.06 12:23



Става въпрос за AutoCAD LT 2004.
Проблема се състои в това, че когато се опитвам да преместя един блок в друг слой и се опитам да скрия слоя блока не се скрива.
По- точно обяснено е: имам слой с няколко компоненти в него, едната част от тях искам да ги скрия а другата да се виждат.
Поради тази причина местя компонентите, които искам да са скити (те са във форма на блок) в нов слой, който съм създал тукощо.
Но когато скривам новия слой въпросния блок си остава видим.



Тема Re: Проблем с блоковете 2нови [re: tooth]  
АвторMинaвaщ (Нерегистриран)
Публикувано23.03.06 12:57



Aз съм доказано некомпетентен на тема AutoCAD LT !
Обикновено причината Блока да не изчезва при "изгасяне" на пласта е , че обектите в него са в друг пласт ... Може да изчезне , ако "замразиш" пласта в който е Блока . По принцип , ако обектите в Блока са в нулевия пласт този проблем май не се получава . Ако не си обърнал внимание , погледни и свойството By Block .
Мисля , че въпроса май е на 180* от моят отговор ... , но пак трика ще минава не с "изгасяне" , а през "замразиш" слоя на обектите на блока ...



Тема Re: Проблем с блоковете 2нови [re: Mинaвaщ]  
Авторtooth (Нерегистриран)
Публикувано23.03.06 13:17



Да така става за сега върши рабта. Мерси много!
Но не е решението, което искам точно защото така ограничавам слоя и може да има други проблеми след това.
А проблема май идва при създаването на блока, защото с едни блокове го има проблема , а сдруги не.
А и мене ме човърка отвътре да разбера точно как се получава и оправя та ще го мъча още :).
Все пак засега ми върши работа и още веднъщ мерси.



Тема Re: Проблем с блоковете 2нови [re: tooth]  
Автор cady (непознат )
Публикувано23.03.06 16:17



Когато блока е създаден в слой "нула", то когато го местим в друг слой, той приема всички свойства на новия слой и може да се манипулира лесно. Не е така ако блока е създаден в друг слой - тогава при местенето му от слой в слой, той си върви със свойствата на слоя, в който е създаден



Тема Re: Проблем с блоковете 2нови [re: cady]  
Авторtooth (Нерегистриран)
Публикувано23.03.06 16:46



Значи излиза, че трябва да създавам блокове винаги в 0 левия слой та да нямам после проблеми с тях?
А дали има начин вече създаден блок в друг слой с неговитв специфични свпйства да се промени със свойствата на новия слой та да няма проблеми с манипулацията ако искам да го правя нещо след това?



Тема Re: Проблем с блоковете 2нови [re: tooth]  
Автор cady (непознат )
Публикувано26.03.06 09:33



За да нямаш проблеми трябва да си създал блока в нулевия слой. Тогава можеш да правиш с него всичко, което ти е необходимо Ти сам си стигнал до този извод



Тема Re: Проблем с блоковете 2нови [re: cady]  
Авторtooth (Нерегистриран)
Публикувано27.03.06 11:57



Е да вече знам и аз като ги чертая проблеми няма да имам .
Но проблема идва ако някой друг дето още не се е светнал на проблема ги е чертал и пак ще се чудя какво да ги правя. Затова все се надявам да има оправия тоя проблем.



Тема Re: Проблем с блоковете 2нови [re: cady]  
Автор Caмия Инжинep (Още едно, моля!)
Публикувано05.04.06 22:08



Праскай също пояснителни надписи и, ако трябва, точки на важни места в defpoints.

...и за турчинът, и за чифутинът и пр. само ако припознае законите наравно с българинът. В. Л.



Тема Re: Проблем с блоковете 2нови [re: tooth]  
АвторStSt (Нерегистриран)
Публикувано27.04.06 15:11



Изкарай блока в нов файл с WBLOCK.
В новия файл премести всички елементи в "0" слой, запиши го и след това го вмъкни в стария чертеж с INSERT/BROWSE "име на файл" и потвърди пререгенирането на блока



Тема Re: Проблем с блоковете 2нови [re: StSt]  
Авторtooth (Нерегистриран)
Публикувано27.04.06 17:33



Здравей,

Мерси за идеята. Работата стана.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.