Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:22 13.05.24 
Компютри и Интернет
   >> CAD/CAM
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема У аутокад2004-снимане на екрано като за клип...нови  
Авторвъпpocaджия (Нерегистриран)
Публикувано17.04.06 14:53



У аутокад2004 съм, токущозавършил 3d модел на гардироб за дреи, мое ли чрез щрак връз 3d continuous orbit и от време на време с рулончето на мишка па и с левия и бутон да влизам-излизам, минавам отзад отпред, па се кача отгоре, па заобикола от всички страни да снимам екрано на мониторо оти да стане клип и да го изпратим на купувачо та да го ареше.



Тема Re: У аутокад2004-снимане на екрано като за клип...нови [re: въпpocaджия]  
АвторWolf (Нерегистриран)
Публикувано17.04.06 16:22



Не съм сигурен за Autocad но мисля че има решение. Прехвърли 3D модела в
eDrawing - програмата за презнтации на SolidWorks. С него можеш да
създадеш програма която не само ще анимира модела , но и ще разреши
свободното въртене и разглеждане от всичките му страни. Другото добро
нещо на eDrawing е че от него НЕ МОЖЕ да се вземе никаква 3D информация,
или казано другояче - не могат да ти откраднат модела. Могат само да си
го гледат на екрана на компа.

ама и език имате
весело беше да се чете



Тема Re: У аутокад2004-снимане на екрано като за клип...нови [re: Wolf]  
Авторвъпpocaджия (Нерегистриран)
Публикувано17.04.06 17:33



Чудя се в едно, може ли при положение че в аутокад е много лесно да се върти 3d модела както си искаш, с една дума да спретнеш повече от клип, пък и да нема такава програма че да заснеме кво става на екрано на мониторо, а требе да се оди в eDrawing, па в SolidWorks, па и да се пише програма, ще опитам как съветваш, но що за програмисти имаме ако не са спретнали една такава програма дека шлека кво става на мониторо и го записва у клип.



Тема Re: У аутокад2004-снимане на екрано като за клип...нови [re: въпpocaджия]  
АвторVas (Нерегистриран)
Публикувано17.04.06 18:37



Такава програма има.Записва всяко действие на екрана в .avi
После можеш да го гледаш с всеки един плеар.За съжаление не помня името.
Но тука във форума имаше такава тема преди години.Един колега беше дал 2 или 3 линка към такива програми.Теглил съм ги и съм ги пробвал.Потърси из старите теми.Ако намериш нещо пиши.Между другото клипчетата ставаха бая големички.



Тема Re: У 21-ви ВЕК всичко може ...нови [re: въпpocaджия]  
АвторMинaвaщ (Нерегистриран)
Публикувано17.04.06 19:49



У 21-ви ВЕК всичко може ... проблемите са в Хората , не в Теб , а в онези които ще го разглеждат ... чесно казано на 50% май им пречат ръцете и главата , но се откланяме от темата ...
По първичната ти Идея ... най-общо казано ти требе програма за Screen Recording ...
- Много популярен вариант

, тези си пробутват и собствен видео кодек и може да е препъни камък за "Тиквите"
- Защо не и , но тук пък проблема при "Тиквите" ще е с к'во да го гледам тоз SWF файл и блокирането на ActiveX контролите ...
Има и други програми по темата ...
Най-итересната в "Гардеробният" случай май е заради опростените/стилни методи за визуализиране и възможността за Анимация !
ПО ПРИНЦИП идеалното за Теб просто решение е 3D DWF файл на Аutodesk , но ти трябва Програма от 2006 нагоре ... Но пак има проблем с "Тиквите" трябва Autodesk DWF Viewer от 5.5 нагоре ...
ЗАТОВА събратята Архитекти са се УРИЕНТИРУРАЛИ към простата форма КАРТИНКА на ХАРТИЙКА и Момчетата Рендеристи нямат време да спят ....
Казвай , ако може с нещо частично да помогнем ... например да направим от твоят 3D модел 3D DWF с 4 натискания на бутона и пр.



Тема Re: Допълнение ..нови [re: Mинaвaщ]  
АвторMинaвaщ (Нерегистриран)
Публикувано18.04.06 08:23



Забравих за :
-

тази година се появи в тоз си по-пълен вариант ... можеш да вграждаш 3D обект в PDF файл и с по-нова версия на Adobe Reader да се разглежда
- с тоз виртуален принтер и функцията му Cature може да се прихваща 3D обект и да се записва в 3D DWF формат ... май работи за OpenGL проложения , но може и да сработи за AutoCAD2004 ...



Тема И от мен нещо френдли [re: въпpocaджия]  
Автор revit_fan ()
Публикувано18.04.06 09:44




Да не се бърка с CAM - тук cam иде от камера
Предимства:
1. Free.
2. Много лек интерфейс - за 5 минути си в бизнеса.
Недостатък - прави доста големи avi-та. 20 секунди са към 180 MB




Тема Re: И от мен нещо френдлинови [re: revit_fan]  
АвторKлипaджия (Нерегистриран)
Публикувано18.04.06 11:16



Абе взимаш една камера, заставаш пред монитора и снимаш всичко, дето излиза на екрана. Кво се занимаваш с разни прехвърляния, програми и т.н.



Тема Re: И от мен нещо френдлинови [re: Kлипaджия]  
АвторUser (Нерегистриран)
Публикувано19.04.06 11:16



Пич аз мисля, че командата слайд (vslide) ще ти свърши работа. Но за целта ще трябва и да прочетеш нещо от хелпа




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.