Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:33 22.05.24 
Компютри и Интернет
   >> CAD/CAM
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Проблем с блоковетенови  
Авторtooth (Нерегистриран)
Публикувано16.02.06 17:53



Здравейте,


Имам един много досаден проблем надявам се някой да може да помогне.
Проблема е следния. Имам направен блок в един момент се налага да го преработя и когато го сейввам под същото име всички обекти, които са под това име(блокове) се завъртат под даден ъгъл и чертежа става некво мазало.
Имах предложения от приятели да ги сейввам под различно име ама това не ме устройва защото целта на работата е да се променят всички блокове под това име без да се местят и да се завъртат.



Тема Re: Проблем с блоковетенови [re: tooth]  
АвторRado (Нерегистриран)
Публикувано16.02.06 19:37



Аз съм писал доста програми на Lisp за обработка на блокове и такива проблеми не съм имал. Може ли да опише точно какъв ти е проблема (какво искаш да направиш с блока) , не мисля ,че най лесния начин да си решиш роблема е да напише програма на lisp(но поне знам,че тогава няма проблеми)



Тема Re: Проблем с блоковетенови [re: tooth]  
АвторMинaвaщ (Нерегистриран)
Публикувано16.02.06 20:21



Пробвал ли си по този начин :


Има го като вариант поне от AutoCAD 2002



Тема Re: Проблем с блоковете [re: Rado]  
Авторtooth (Нерегистриран)
Публикувано19.02.06 22:53



Значи имам чертеж, в който имам блок да речем под името 123 този блок е копиран на различни места в чертежа. В един момен решавам , че трябва да променя блока (да му махна една линия) махам я и сеиввам новия вид на блока пак под името 123. В това положения всички копия на 123 на чертежа се завъртат под някакъв ъгъл. Аз искам да променя блока във всичките му копия на чережа но да не се завъртат защото няма файда.



Тема Re: Проблем с блоковетенови [re: tooth]  
АвторMинaвaщ (Нерегистриран)
Публикувано20.02.06 00:14



В отговор на:

... и сеиввам новия вид на блока пак под името 123



Mи те т'ва е проблема ! Така и неразбрах пробвал ли си с Edit Block In-place ....



Тема Re: Проблем с блоковетенови [re: Mинaвaщ]  
Авторtooth (Нерегистриран)
Публикувано20.02.06 12:48



Не съм пробвал по твоя начин ще го направя. А идеята на това, което искам да направя е в дадения блок да махна една линия и да го сейвна пак под същото име за де се променят всички копия на този блок в чертежа (да липсва линията), но без да се завъртат. А ако тръгна да три линията от всички и да ги правя на блокове под различн имена стават примерно 100 нови имена и обърквацията е голяма, а и много работа се отваря. Другият начин е да ги оставя на съставни части без да ги правя отново на блок, но е неудобно за работа след това.



Тема Re: Проблем с блоковетенови [re: Mинaвaщ]  
Авторtooth (Нерегистриран)
Публикувано20.02.06 12:59



Мерси за снимката. Аз сум забравил да уточня, че става на въпрос за AutoCAD 2004 LT и там тая функця за съжаление я няма.
Все пак благодаря помоща.



Тема Re: Проблем с блоковете АCAD LTнови [re: tooth]  
АвторMинaвaщ (Нерегистриран)
Публикувано20.02.06 18:21



Уф AutoCAD LT ... явно по принуда си с него
Ще видя как е ситуацията в AutoCAD 2005 LT и ще пробвам как се отразява това

на някои функции ...



Тема Rotation angle 0нови [re: tooth]  
Автор Caмия Инжинep (Още едно, моля!)
Публикувано27.02.06 19:16



направи копие на блока. Задай му ротейшин 0, скейл по ZYZ 1 1 1 1. Отбележи къде му е началната точка - например с една дъъълга линия, на която после лесно може да направиш снап то енд

е сега вече гръмни туй копие, редактирай и от редакрираното нал създай блок.




2+2=4

...и за турчинът, и за чифутинът и пр. само ако припознае законите наравно с българинът. В. Л.



Тема Re: Rotation angle 0нови [re: Caмия Инжинep]  
Авторtooth (Нерегистриран)
Публикувано28.02.06 09:50



Много благодаря за помощта ! Проблема се оправи. А като разбрах как, се убедих, че вярно е много просто.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.