Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:47 21.06.24 
Компютри и Интернет
   >> CAD/CAM
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема AUTOCADнови  
Автор _koko_br (непознат)
Публикувано14.02.06 14:14



Здравейте


Имам следният проблем като чертая в AutoCAD 2006 и имам над 10 000 елемента компютъра ми започва да преизчислява а аз не искам това и го чакам понякога със часове и ми спира работа.
Искам да разбера каква е причината
Бихте ли ме посъветвали

Благодаря



Тема Re: AUTOCAD [re: _koko_br]  
Автор _koko_br (непознат)
Публикувано14.02.06 15:56



проблема ми се появява когато работя с REGENALL и с Layoyt и тогава процесора работи на 100% с часове



Тема Re: AUTOCADнови [re: _koko_br]  
АвторMинaвaщ (Нерегистриран)
Публикувано14.02.06 18:00



Ако приема , че въпроса е с дълбока мисъл .
За това си трябва някой знаещ да помогне !
Но ако са 10 000 прости 2D обекти не тряба да има подобен проблем ... от тук тръгва и сложнотията , кой знае къде се е омазало .
Първото което се сещам е да се пробва файла от някой друг ...



Тема Re: AUTOCADнови [re: _koko_br]  
Автор Altijd (северен вятър)
Публикувано14.02.06 22:29



Пусни го този файл на anteo@mail.bg, да го проверя.
Иначе вероятни причини:
- натрупани един върху друг обекти;
- не си чистил файла редовно с purge - олеква след изтрити блокове, щриховки или дименсии;
- оставил си файла дълго време отворен - тогава програмата необяснимо как трупа мегабайти;
- дай overkill на целия чертеж, да ти оправи полилиниите и да изтрие натрупаните обекти
И още една вероятна причина - беше коментирана тук преди известно време - файлът се е разходил по няколко компютъра и необяснимо как е почнал да спича.
Предполагам, че тези неща сигурно ги знаеш, обаче ми е любопитно и затова ми се иска да го прегледам...



Тема Re: AUTOCADнови [re: _koko_br]  
Авторpesho_pv (Нерегистриран)
Публикувано14.02.06 22:32



10,000 елемента викаш... Ама уникални ли? Не може ли повтарящите се да ги направиш на блокове и вместо да имаш, примерно, 200 повтарящи се обекта, да имаш 1 блок и 200 препратки към него. После, не може ли този чертеж да се разбие на по-малки такива, които в последствие да сглобиш с "xref"? Също така не е лоша идея в "Paper Space"-а ("Layout"-ите) да държиш тези изгледи, които не са ти необходими за момента, изключени ("mview" -> OFF). Дали "Cache model tab and all layouts" в "Layout Regen Options" ти е включено ("LAYOUTREGENCTL" -> 2)? Виж по-подробно в Help-а за тази променлива. Може и да замразяваш част от слоевете временно, така няма да се регенерират обектите, разположени на тях.
А и не ти знам компютъра, но домашният ми е на достопочтена възраст (500MHz-ов Celeron и Matrox G400) и няма никакви проблеми с 200,000 петоъгълника ("polygon"). Нито "regen"-а ми е проблем, нито да си ги размятквам насам-натам всичките. В "Layout"-ите създадох специално за целта 16 изгледа, и при положение, че всички са включени, нямам никакви проблеми. Е, вярно е, че "regenall" в "Layout"-а отнема около 30 секунди, но предполагам на служебния, който е 3.2GHz-а, и толкова няма да е.
Сега направих някаква мешавица от блокове, линии, окръжности и пр. (да не би случайно липсата на проблеми да се състои в това, че елементите са еднотипни) - над 25,000 "парчета" - пак няма проблеми.
Я първо пробвай с "LAYOUTREGENCTL" и "mview", а ако не помогне - дай повече информация по въпроса.



Тема Re: AUTOCADнови [re: Altijd]  
Автор _koko_br (непознат)
Публикувано15.02.06 10:41



здравейте


файла съдържа много елементи защото е получен от PLT - към DXF, минал е през Land Desktop 2004 и направо кум AutoCAD 2006.
поради факта че не можеш да направиш DXF - към DWG примерно със МКАД и КАДИС че някои условни знаци се скапват при трансформирането, става дума за кадастър не на населено място а на ЗАВОД на които е заснето абсолютно всичко - колони и осите подземен кадастър и т.н. и тук се получава следният проблем не мога то е абсурдно да започна си правя сега нови линии и полилинии че те са толкова раздробени че ми се повдига но както да е искам да кажа че не мисля ще се може да се работи в блокове каквото е могло съм го направил

това за Layout да ги включвам и изключвам не бях се сетил че имам 6 на брой на целия чертеж свършваш и лягаш 

постоянно си пускам purge

виж файла е отворен доста време но само аз си работя с него и на едно ПЦ


overkill – сега го пуснах но вече цял час мина и още не е приключил



ПОЗДРАВИ НА ВСИЧКИ



Тема Re: AUTOCADнови [re: _koko_br]  
Автор _koko_br (непознат)
Публикувано15.02.06 11:38



overkill има подобрение но минимално



Тема Re: AUTOCADнови [re: _koko_br]  
Автор _koko_br (непознат)
Публикувано15.02.06 11:47



overkill - грешка има голямо подобрение

БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ



Тема Re: AUTOCADнови [re: _koko_br]  
АвторBistra (Нерегистриран)
Публикувано25.02.06 15:03



mom4eta kade e toia valsheben overkill deto opravia filo-ve, ne go namiram i s help-a



Тема Re: AUTOCAD - Overkillнови [re: Bistra]  
АвторMинaвaщ (Нерегистриран)
Публикувано25.02.06 17:29



Оverkill се инсталира покрай AutoCAD Express Tools (Експрес Менюто) , ако си с LT имаш малък проблем ... , ако го нямаш "Експрес Менюто" ще трябва да си го "добавиш" и пр. Може да се пробва да се добави и само Оverkill , има два lsp и един dcl файла с такова име и най-добре да се обади някой по-запознат да не те заблудя !




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.