Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:33 27.04.24 
Компютри и Интернет
   >> CAD/CAM
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема я да видим има ли CAM разбирачи  
Автор Penn Koff (гад)
Публикувано27.01.06 15:36



гледам една машина deckel maho dmc 100v, а управлението й е dialog 112 на mitsubishi. не го познавам това управление и въпроса ми е дали програмирането е с G кодове, общо взето стандартно ли е, дали ще мога да си напрая постпроцесор без да чета много.

надявам се да има някой, който познава това управление, та да сподели некви впечатления и да просвети незнаещите.

__________________________________



Тема Re: я да видим има ли CAM разбирачинови [re: Penn Koff]  
Автор Бaтe Бoйko ("Батето-2")
Публикувано28.01.06 17:21



Мано Негра (Чао)..

Много ти е сложен въпроса.

[bateto] [got mi е] [/bateto]


Тема Re: я да видим има ли CAM разбирачинови [re: Penn Koff]  
Авторstrug4o (Нерегистриран)
Публикувано30.01.06 11:10



Колега , PENNKOFF не гледаш добре, намести очилата и погледни пак - машината не е dmc 100 V , a DMG 100 V,което значи Deckel Maho Gildemeister това е фирмата производител, управлението не е MITSUBISHI ,а си е чисто DIALOG 11 серия 2. Чети немските и руските форуми има много писано за него, също така има готови постпроцесори в CAM програмите , така че една твоя грижа отпада.



Тема Re: я да видим има ли CAM разбирачинови [re: strug4o]  
Автор Penn Koff (гад)
Публикувано30.01.06 13:51



за да не се заяждаме, ще погледна с усмивка на това

или хайде да го изясним:

след като производителите са я кръстили, значи машината си е точно dmc 100 v, което предполагам идва от center. за повече яснота относно моделите им:

DMU е универсална фрезова машина с ЦПУ (на такава съм работил);
DMC V е вертикален обработващ център;
DMC H е съответно хоризонтален обработващ център;
и т.н.- имат още 4, 5 разновидности.

моят въпрос е относно управлението Mitsubishi Dialog 112. ако ти си убеден, че това е аналог на Dialog 11 на Grundig, моля кажи ми го, за да търся информация за него. или ти ми отговори на въпроса ако разбираш, но не се изказвай неподготвен.

и не ми казвай, че нещо не е така, както го пишат производителите.

__________________________________



Тема Re: я да видим има ли CAM разбирачинови [re: Penn Koff]  
Авторstrug4o (Нерегистриран)
Публикувано30.01.06 14:41



Да, прав си за DMC100 V -така е - ИЗВИНЯВАЙ, но за управление MITSUBISHI DIALOG 112 не се е чувало, оригинални машини освен с управления на GRUNDIG , HEIDENHAIN и PHILIPS не съм виждал та за това си мисля, че не си погледнал добре, сега ще потърся и ако си прав отново ще ти се извиня за простотията си.



Тема Re: я да видим има ли CAM разбирачинови [re: strug4o]  
Автор Penn Koff (гад)
Публикувано30.01.06 15:56



очаквам следващите извинения

хехе, шегувам се. мен по-скоро ме интересува тая обща информация за управлението, за да съм наясно дали ще мога да я управлявам лесно и бързо тая машина или ще ми се наложи да попрочета туй-онуй

__________________________________



Тема Re: я да видим има ли CAM разбирачинови [re: Penn Koff]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано01.02.06 08:27



При нас имаме стругове със система Митсубиши, но тя беше МЕЛДАС еди какво си. Програмирането и е на ИСО с G кодове. Имаме и DMU 80T(система HEIDENHAIN iTNC530) - това е 5 осен център. Когато бях в ДМГ останах с впечатление, че ползват само СИНУМЕРИК и Хайденхайн.



Тема Re: я да видим има ли CAM разбирачинови [re: Aз]  
АвторSvetlio_i (Нерегистриран)
Публикувано15.02.06 22:35



Kofti da ti nap[i6a li edin postprocesor za tova upravlenie a ?
Pozdravi ot Irlandiq



Тема Re: я да видим има ли CAM разбирачинови [re: Svetlio_i]  
Автор Penn Koff (гад)
Публикувано20.02.06 01:16



ехехе ........... ко прайш, бе човек, жив ли си

остай тея постпроцесори, ами земи да се регистрираш, че да пуснеш некоя бележка ......... да ти напиша некое лубовно писмо и аз.

ей, зарадва ме, бе. пък и постпроцесор ше ми пишеш ......... ама ние с прое-то много не се уважаваме

айде регни се и прати некоя бележка.

_________________________________




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.