Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:24 13.06.24 
Компютри и Интернет
   >> CAD/CAM
*Кратък преглед

Тема Помощ за Dialog 11нови  
АвторKoko (Нерегистриран)
Публикувано22.11.05 22:49



Здравейте
Ако може да ми помогнете с информация за CNC-управление
Dialog 11 (за фреза Deckel).
Интересува ме големината на паметта, брой едновременно
управлявани оси, възможност за DNC, RS232.
Също дали езикът на интерфейса е само немски (т.е. може ли
да се работи на английски).
До каква степен е съпоставимо с Fanuc 6M?
Благодаря предварително



Тема Re: Помощ за Dialog 11нови [re: Koko]  
Автор dnb75 (непознат )
Публикувано24.11.05 14:15



Абе гледам че въпроса ти е вече от два дена във форума и още никой не ти е отговорил,та затова ще си позволя да споделя скромните си познания относно тия машинки...Аз лично не съм работил на такава но имаше една във фирмата в която работех до преди време и сме обменяли мисли с колегата който работеше на нея.За големината на паметта не мога да ти кажа абсолютно нищо,но пък съм я виждал тази машина да работи в DNC режим.Що се отнася до броя едновременно управлявани оси,там нещата са малко по-индивидуални,т.е. управлението поддържа синхронизирано движение и по трите оси,но всяка една такава машина може да бъде "скопена" от към синхронизирано движение по третата ос.Или иначе казано ако нямаш такова движение,трябва да се смени или добави няква платка в управлението.За аналогия с Fanuc 6M и дума не може да става - немат нищо общо.



Тема Re: Помощ за Dialog 11нови [re: dnb75]  
АвторMiRu (Нерегистриран)
Публикувано24.11.05 19:07



Здравей dnb75

Ти си виждал Dialog 11 да работи в dnc режим ? Коя е тази фирма? Това ме интересува много.

Поздрави



Тема Re: Помощ за Dialog 11нови [re: dnb75]  
АвторKoko (Нерегистриран)
Публикувано24.11.05 21:43



Благодаря за помощта
Сега остава някой да каже дали езикът
на интерфейса е немски или английски



Тема Re: Помощ за Dialog 11нови [re: Koko]  
АвторSK (Нерегистриран)
Публикувано25.11.05 09:32



Занимавал съм се с такава машина с интерфейс на немски. Паметта й беше малка и нямаше DNC режим, но смятам че това е поправимо. Иначе се програмира с ISO код и при кръговите интерполации центъра на окръжността се задава в абсолютни координати спрямо работната координатна сиситема.



Тема Re: Помощ за Dialog 11 [re: SK]  
Автор dnb75 (непознат )
Публикувано25.11.05 13:49



Машината за която казвам че съм виждал да работи в DNC режим се намира във фирма ГАМА-ПРОЕКТ гр.Габрово.Още си я спомням как на нея се правеха формообразуващи за една малка шприцформа,дори си спомням и за какъв детайл беше инструмента.Запечатал съм го като спомен,тъй като за прав път виждах такова чудо на техниката .Повечето машини обаче,внесени в България около 1985г. са доста осакатени от към функционалност и е силно вероятно тази за която пита колегата да е от тях,но както казва друг колега,това е попправимо.В нашата фирма преди около 2 месеца например пресадиха DNC на едно МАНО 800МН и сега то е абсолютно пълно функционално.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.