Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:37 23.05.24 
Компютри и Интернет
   >> CAD/CAM
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема някой знае ли?нови  
Автор lady_tri (непознат )
Публикувано22.11.05 13:07



Занимавам се от скоро със Solid Edge. Чертая в момента един детайл и стигнах до затруднение. Получава се така, че като дам наклон на детайла не мога да направя закръгление после и обрътното, като направя закръгление не ми позволява да дам наклон.
Нещо упражненията не са ми достатъчни да се справя с проблема. Има ли някой идея как да го преодолея?

Редактирано от lady_tri на 22.11.05 13:09.



Тема Re: някой знае ли?нови [re: lady_tri]  
АвторLary (Нерегистриран)
Публикувано22.11.05 15:24



Сложи някаква картинка - да видим горе-долу геометрията която ти създава проблем....



Тема Re: някой знае ли?нови [re: Lary]  
Авторlady_tri (Нерегистриран)
Публикувано22.11.05 16:13



Много ти благодаря, само дето не знам как да прикача файл към отговора си - и с това ми се случва за пръв път да се занимавам



Тема Re: някой знае ли?нови [re: Lary]  
Автор lady_tri (непознат )
Публикувано22.11.05 16:49



Напиши ми e-mail, за да мога да ти изпратя даже ако искаш файл с чертежа.



Тема Re: някой знае ли?нови [re: lady_tri]  
Авторvas (Нерегистриран)
Публикувано22.11.05 18:42



Naklon sled zakruglenie ne moge.Daje i ProE ne go moje.
Mogat go samo malko produkti.A inache ne bi triabvalo da imash seriozni problemi sus zakrugleniata.



Тема Re: някой знае ли? [re: lady_tri]  
Авторcc (Нерегистриран)
Публикувано22.11.05 22:44



Изпрати ми чертежа. cwetk@abv.bg



Тема Re: някой знае ли?нови [re: lady_tri]  
АвторLary (Нерегистриран)
Публикувано23.11.05 08:36



zamen@mail.ru



Тема Re: някой знае ли?нови [re: lady_tri]  
Автор dnb75 (непознат )
Публикувано23.11.05 08:52



Като правило,първо се правят наклоните и след това закръгленията.Ако има закръгления по два пресичащи се ръба от едно тяло и те са с различни стоиности,първо се прави по-голямото закръгление.На мен лично, често ми се е случвало да направя две закръгления (примерно) и да не може да се направи третото.Връщам се назад и отменям вече направените закръгления,след което започвам да ги правя отново,но в обратен ред и всичко се получава както трябва.Абе и аз неможах да схвана логиката която би трябвало да се следва при закръгленията,ама като опитам няколко вариянта,все се получава.Друг пениз,който често прилагам е нарязване на тялото на две или повече тела,в зависимост от конфигурацията му и закръгленията които трябва да се направят,след което ги правя шибаните закръгления и отново обединявам всички тела в едно. Ако мога да бъда полезен с още нещо.....e-mail: dnb75@abv.bg или ICQ 151804896



Тема Re: някой знае ли?нови [re: dnb75]  
Автор lady_tri (непознат )
Публикувано23.11.05 09:40



Много ти благодаря за подробната информация. Ще опитам отново, въпреки че вече опитвах да направя наклона първо и след това да направя закръгленията, но пак не се получи.
А като цяло закръглението е с една стойност по всички ръбове, но нещо не мога да се преборя с него. Ако не съм много нахална ще ти изпратя на mail-a чертежа, за да си кажеш мнението. Искам да дам наклон от 3-5 градуса, за да може след изтегляне да се извади детайла от инструмента.
Нещо извън служебните въпроси - използваш думата пиниз - да не си от Пловдив?



Тема Re: някой знае ли?нови [re: Lary]  
Авторlady_tri (Нерегистриран)
Публикувано24.11.05 09:56



Чудно ми е защо пощата ти е в руски сайт?Пращам ти детайла.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.