Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:17 26.06.24 
Компютри и Интернет
   >> CAD/CAM
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: тема за всички: да обсъдим CAD\CAM programi.конови [re: obul]  
Автор bat pesho (търсещ)
Публикувано18.11.05 10:17



Именно за това става дума.Аз не мога да работя на всички програми и искам да чуя мнение от хора които работят на различни,за да избера по добрата,като фейс, удобство, лекота и т.н.Това е и идеята на въпроса ми.И слава богу,досега всичко върви добре.И наистина никой не се е изхвърлял досега.Може би най-накрая влизаме в крачка :) . Така че дерзайте, нека стигнем до някакъв напредък и да споделяме, а не да говорим празни приказки.
Например аз познавам само Solidworks 2006 i Autocad.По ми харесва Solidworks,ама пък Autocad ми е по лек като програма.Пък и колко фирми си разработват чертежите само в 3D, че накой ми каза че аутокад не ставал вече?



Тема Re: тема за всички: да обсъдим CAD\CAM programi.конови [re: bat pesho]  
Автор= (Нерегистриран)
Публикувано18.11.05 11:21



Ако някой ме накара да работя на AutoCAD 2D, да си чертая така просто, само дето да пести място за чертожната дъска, трябва да ми предложи поне 2000лв заплата (месечно, не годишно). Толкова ще ми струват нервите и белите косми да се върна от 3D на 2D, или 3D без дърво. От друга страна ако фирмата вече има разработена документация само на 2D и тепърва трябва всичко да се създава тримерно за период от днес до утре ще е по-добре да си купя боя за коса и да дерзая 2D, ама никой няма да се навие да ми даде толкова пари, а по-скоро ще си вземе някой, който си е свикнал с AutoCAD.

Това го пиша, защото в една фирма шефа точно така се изказа за CAD софтуерите. Беше му все едно дали ще работя на pro/e, SW или AutoCAD 2000 Mechanical (не Mechanical Desktop). Важното беше, да няма чертожни дъски да пълнят стаята.

Ако искаш да избереш наистина, е по-добре да влезеш във фирмените сайтове и да се заровиш здраво там да четеш предимства и недостатъци.

В общия случай отиваш някъде, където вече има създадена документация и евентуалните клиенти, или производство са свикнали с даден софтуер и се приспособяваш към тях. Когато генералния вземе генерално решение (обикновено продиктувано от финансови зависимости) да се закупи софтуер ще се допита до теб не заради друго, а за да не го обвинят в злоупотреби с длъжностно положение и ще купи най-евтиното, или от този, на който просто ще продаде нещо друго. Нали все пак всичко е за пари - нали и ти за това работиш и затова си продаваш труда.



Тема Re: тема за всички: да обсъдим CAD\CAM programi.конови [re: =]  
Автор bat pesho (търсещ)
Публикувано18.11.05 14:01



ами, като си прав, прав си ( колко е хубав българския език,можеш да кажеш нещо,дето няма смисъл, пък много казва с това изречение ). Маи най - добре ще е да се нагаждаш към това с какво работят, а не с ти какво работиш.Но все пак трябва да имаш представа по малко и от другите програми, че като отидеш на ново място където работят с друга програма да не се оглеждаш като пръднал заек в люцерна



Тема Re: тема за всички: да обсъдим CAD\CAM programi.коя енови [re: bat pesho]  
Авторfury (Нерегистриран)
Публикувано18.11.05 17:39



CATIA-та е много добра, но е много трмава. Аз работя с Pro/E и за мен, въпреки по-лошия и-с е по-бърз и по-лесен за усвояване. А пък и не е претенциозен за ресурси. Основен недостатък и на двата са пост процесорите, които са много зле "загатнати". Като изключим това Mastercam е "Б" групата. Някой да знае как се мести КС в него(не се заяждам, само питам)?
Autocad изобщо не се вмества.
Що се отнася до SW той е по-малкия брат на CATIA, тъй че няма смисъл да се говори за него. Но ако реши някой да си купува такъв софтуер, то тогава става въпрос само за пари!



Тема Ne se izlagai, brato...нови [re: =]  
Автор Prolox (ex-maniac)
Публикувано18.11.05 17:52



Ti vyobshte znaesh li kakvo e CAD/CAM/CAE?
Vsiaka seriozna firma polzva daden paket (bilo to SW, Pro/E, Catia i t.n.)
I mnogo iasno, che shte se interesuvat ot kadri, koito vladeiat syotvetnia paket...tva na pyrvo miasto..i na vtoro, no ne po vajnost - dali imash neobhodimite znania za injenerna rabota..Zashtot na software vseki moje da se nauchi,,Vajnoto e da znaesh kak da go polzvash...
Aide sys zdrave!



Тема Охойойойо...нови [re: Pin]  
Автор Prolox (ex-maniac)
Публикувано18.11.05 17:55



Моля, нека не сравняваме SolidWorks с Pro/E!...
По тази тема мога да ти гововя 100 години и пак ще са малко...



Тема А ми ОК!нови [re: bat pesho]  
Автор Prolox (ex-maniac)
Публикувано18.11.05 18:02



Работя от години с Pro/E и SW...Ако дойде клиент, който няма претенции към пакета, винаги ще предпочета Pro/E...



Тема Re: тема за всички: да обсъдим CAD\CAM programi.коя енови [re: bat pesho]  
Авторmicro (Нерегистриран)
Публикувано18.11.05 19:50



Тука малко сме като клуб анонимен алкохоликТо общо взетпо всеки в клуба знае кой с какъв софтуер обича да работи. Най-важното за мен е компютъра да ме замества в работата и аз да въша възможно по мако неща, като същевремено клиентите остават доволни. В този ред на мисли трябва да ви кажа че Инвентора много ми помага. Много добре съвместим е с Ексела и Ансиса, както и с ДизайнСтар(Космос). За работа екип това е много важно. Бързината му е пословична но иска голям ресурс. Работил съм и с Катиа работил съм и със Солид Уоркс - трябва да ви кажа много са назад с материала. Освен това Уиндоуската версия на Катиа е доста бъглива. В момента се мъча да разуча И-деас 11 но казано чесно и там нещата са доста зле (направо незнам как този софтуер може да претендира за А група). Единствено мога да похваля Солид Ейдж, макар и с малко имитации там нещата се доближават до истината. Работил съм също и с Механикъл десктоп(нелоша програма). Това е сега сме с ВПН един смята друг рисува картинки, а аз накрая отварям модела и разпечатвам документацията на ПДФ.



Тема Re: тема за всички: да обсъдим CAD\CAM programi.коя енови [re: micro]  
Автор= (Нерегистриран)
Публикувано18.11.05 21:56



Поработих известно време на механикъл Десктоп.
После минах на Про-е. Всъщност оказа се, че много от нещата които ги изпозвам в про-ето се оказа че ги има и в механикъл десктопа. Само дето научих зя тях когато вече не го ползвах.
Голямата сила на про-ето открих доста късничко, и по-точно възможностите за инженерен анализ, така наречения BMX. Там си слагаш точка на която казваш да е през центъра на тежестта, и каквито и промени да правиш тази точка си се мести в съответствие с имненеието на този център, и ако сложиш "дупка" там, да речем да провисиш нещо през нея, можеш да си променяш каквото искаш и да не се грижиш да местиш ти нещата.

Вероятно има и страшно много предимсва, за които мога само да гадая, но просто при моята работа не ми се е налагало повече.
Но изказване, че CAD като КАТИА (скапа ми се БДС превключването) който е използван основно за автомобилостроене, е "назад с материяла" в сравнение с солид уъркс ми звучи несериозно. Основния въпрос е какво проектираш - разни планки и винкелчета ли? Нещо с повърхнини, леярски наклони, ребърца?
Това дето си правиш анализите е хубаво, не пишеш нищо после за производството, нещо генериране на програмки за машинки (съмнявам се ансиса да го прави) и вероятно използването на координатни измервателни машини и съвместимостта с техния софтуер.

Много ми се иска да чуя мнение за Майкростейшън на Бентли, защото само съм чела при това малко за него.
Също така ме интересува и ВИЗИ, до колкото си спомням последно преди ... годинки имаха идея за интерфейс на български - не съм в час дали са го направили, та как е КАД на български?



Тема Re: да обсъдим ...нови [re: =]  
АвторMинaвaщ (Нерегистриран)
Публикувано18.11.05 23:32



В отговор на:

Много ми се иска да чуя мнение за Майкростейшън ...



и на мен ми е интересно ...
Bentley бълват(или са към фирмата) цяла Джунгла от програмки ...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.