Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:03 28.09.24 
Компютри и Интернет
   >> CAD/CAM
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Колко струва пречертаването в AutoCad?нови  
АвторXaxo (Нерегистриран)
Публикувано22.08.05 10:11



Колко може да струва пречертаване от хартиени чертежи (чернова-на ръка) на AutoCad- за чертежи А2, като половината от чертежите са като подложка (архитектурна) в електронен вид?
Зная,че е относително- но все пак някакви ориентировъчно цени, моля!



Тема Re: Колко струва пречертаването в AutoCad?нови [re: Xaxo]  
Авторmicro (Нерегистриран)
Публикувано22.08.05 11:25



10-15lv. na 4as ako ne e mnogo sloven 4erteva. Za po to4na cena zawisi we4e ot towa kolko dobyr e 4ertojnika. 4uwal sym i za cena 1lv. na kwadraten metyr za arhitekturni 4ertevi no za men towa cenoobrazuwane e neseriozno.



Тема Re: Колко струва пречертаването в AutoCad?нови [re: micro]  
Авторчepтoжниk виpтyoз (Нерегистриран)
Публикувано22.08.05 13:38



Плащаш 8 лева на час и си готов, сложността на чертежите няма значение. Дай ясност за какво иде реч и си готов с офертата.



Тема Иде реч за...нови [re: чepтoжниk виpтyoз]  
АвторXaxo (Нерегистриран)
Публикувано22.08.05 15:17



Подлежката е архитектура на сграда (100% готов чертеж в dwg формат). На хартия (чернова) е нарисувана върху същата архитектура част ЕЛЕКТРО- контакти, линии, лампи, ключове, текст,табла,... Пречертава се и се нанася само електрото!



Тема Чакай, чакай, нещо нищо не разбрахнови [re: Xaxo]  
Автор ASSASSlN (мухльо)
Публикувано22.08.05 19:01



"Пречертава се и се нанася само електрото!"

Какво разбираш под "пречертаване"?

Ти ли ще вършиш тази работа и питаш колко пари да искаш или ти предлагаш работа и се интересуваш колко ще ти искат?

Тая тарифа от 10-15 лева на час, който я е измислил - да си я пъхне някъде! Че, аз мога един чертеж да го направя и за 1 час и за 1 ден!!!

Тоя, дето твърди, че сложността на чертежа няма значение е луд за вързване! Веднъж ми се наложи да правя някакви смахнати щриховки на един, уж прост чертеж, а ми се еба мамата да си троша нервите половин ден!

Цената се определя на квадратен сантиметър. Това - първо. Второ - има термин "плътност на линиите". Тоест, какво е средното количество линии преминаващи през един квадратен сантиметър. Та, нали едно нещо мога да ти го събера на А4 в М1:1, а мога и на А3 в М 5:1. Във втория случай да ти взема ли 5 пъти повече пари???

Абе, вземи се регистрирай и ми прати бележка! Давай го туй електро! Аз само космическа совалка не съм чертал, и то не че не мога, а защото няма клиентела.

Редактирано от ASSASSlN на 22.08.05 19:12.



Тема Re: Чакай, чакай, нещо нищо не разбрахнови [re: ASSASSlN]  
Авторmicro (Нерегистриран)
Публикувано23.08.05 11:18



Какъв квадратен сантиметър бе малоумник. Само докато ти прочета глупостите и ми става ясно че ти на Аутокад не чертаеш (можеби на Корел, а може и на нищо). В цяла Европа се работи на час, в България се работи на надник или на месец, незнам в НАСА може и на квадратен инч да работятСовалкаджия.



Тема Re: Колко струва пречертаването в AutoCad? [re: Xaxo]  
Автор teddy (fat)
Публикувано23.08.05 13:29



здравейте,
аз съм чертожник от 19 години. по принцип в офиса чертая ВиК, но съм специалист електро и в къщи си чертая електро.
на въпроса за чертеж А2 - взимам средно между 20 и 25 лв, зависи от повтаряемостта вътре, т.е. ако има огледални стаи и т.н. може да падна и до 15лв.
това е цена на 4ертеж, а не на час, защото някой може да начертае един чертеж за 1 час, а друг да го начертае същия за 3 часа!!!
поздрав



Тема Re: Колко струва пречертаването в AutoCad?нови [re: teddy]  
АвторXaxo (Нерегистриран)
Публикувано23.08.05 13:47



Благодаря за информацията. Цената ви е адекватна и ако до утре не съм
се оправил, ще Ви потърся за съдействие!



Тема Re: Колко струва пречертаването в AutoCad?нови [re: Xaxo]  
Автор teddy (fat)
Публикувано23.08.05 18:47



пак заповядай



Тема Re: Чакай, чакай, нещо нищо не разбрахнови [re: micro]  
Автор Haчko (безднадеждност)
Публикувано23.08.05 19:00



Хахахаха, ти намери на кого да се дървиш! Когато убиецът е чертаел на "Автокад", най-вероятно самият ти си бил още на чертежи

Между другото, Германия явно не е в Европа, щото те също плащат на квадратен сантиметър от чертежа. Иначе аз един час мога да си клатя мъдурите без прекъсване - никакъв проблем. Особено като има кой да ми плати за това...



Много е щуро на плажа.

Редактирано от Haчko на 23.08.05 19:01.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.