Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:32 28.04.24 
Компютри и Интернет
   >> CAD/CAM
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Цената на прес-форма за алуминиева отливка  
Авторtacoma (Нерегистриран)
Публикувано17.06.05 11:14



Здравейте!
Искам да попитам тези, който изпълняват външни поръчки и работят с ЦПУ-фрези и други машини от какъв порядък мога да очаквам да бъде цената на стоманена пресформа за леене под налягане на алуминиево-силициева и/или алуминиево-магнезиева сплав. Леенето ще се извърши на хоризонтална леярска машина за леене под налягане (пресгус) - марката на машината е TRIULZI или EDRA - не е уточнено още.
Интересувам се от общата цена на прес-формата, което включва проектирането на цялата прес-форма и изработката и, както и от срока за изработка, след като се договорят всички технологични и финансови подробности.
Детайлите, който ще се леят вътре са 2 типа и затова прес-формата трябва да има (според мен) подвижни вложки, позволяващи конфигурирането и на 2-та типа детайли. Подозирам, че в самата прес-форма трябва да има заложено гнездо, в което да се поместват тези подвижни вложки. Гнездото би следвало да е достатъчно голямо, за да може да побере вложките на двата типа детайли, доста противоположни по отношение на размерите и формата.
Първият тип е с формата на диск - диаметър около 300...350 мм и дебелина около 35 мм (става дума за заготовката, не за детайла), а вторият тип детайли са с формата на чаша с диамтър вариращ от 85 до 105 мм и височина около 80...90 мм.
Ако смятате, че не е възможно от технологична гледна точка съвместяването на две подобни конфигурации в една прес-форма, ще се мисли да 2 отделни такива.
Вероятно от тази информация не може да се добие пълна представа за формата (дано бъркам), така че ме питайте за останалите подробности - надявам се да мога да отговоря, тъй като нямам почти никакъв опит с проектирането на подобно оборудване а пък с изработването - съвсем никакъв.
Въпросът ме е съвсем сериозен, тъй като тази прес-форма така или иначе ще трябва да се произведе. Ако има интерес от някой от вас, с удоволствие ще обсъдим подробностите нататък.
Има вариант това да се изработи в чужбина, но като знам колко време се проточват нещата предпочитам да не мисля за него и затова ще се радвам да има интерес тук.
Благодаря ви!



Тема Re: Цената на прес-форма за алуминиева отливканови [re: tacoma]  
Автор tiushi (тя)
Публикувано17.06.05 20:08



По принцип може да се ползва един пакет и за двете отливки, но... ако наистина си сериозен, направи официално запитване с молба за оферта.


и да не забравиш да приложиш чертежите на детайлите !



Тема Re: Цената на прес-форма за алуминиева отливканови [re: tacoma]  
Авторcc (Нерегистриран)
Публикувано17.06.05 20:10



можеш ли да напишеш е-мейл или телефон за връзка.



Тема Re: Цената на прес-форма за алуминиева отливканови [re: tacoma]  
Авторtacoma (Нерегистриран)
Публикувано17.06.05 22:20



Запитването ми е абсолютно сериозно. Тази прес-форма би следвало да постави началото на едно ново производство (по отношение на заготовките) и смисъла да е съставна (с вложки) е да бъде процесът максимално гъвкав - това мисля е основателна причина, поне от моята гледна точка. Нещата на този етап изглеждат по следния начин - детайлите (крайните продукти) биха могли да се разделят на две групи - "дискове" и "чаши". Първоначалната ми идея е с една прес-форма и смяна само на вложките да покрия всички типоразмери от желаните от мен детайли - поради това "точен" размер на детайла няма, но всички размери биха се поместили в посочените от мен граници - това се отнася както за "дисковете", така и за "чашите". Всеки един от необходимите ми крайни продукти в последна сметка ще получи окончателния си размер след механичната обработка. Тук идеята на леенето под налягане не е пестене от механичната обработка, а в много по-голяма степен постигане на желаните якостни качества. В диапазона на посочените размери с цел намаляване все пак на механичната обработка, ще има няколко размера вложки (така си го представям), които ще покриват желаните от мен типоразмери. Разбира се това създава удобства при самото леене, тъй като без да се демонтира от машината самата "форма-майка", с минимално усилие ще може да се пускат малки серии от отделните типоразмери. Производството е дребносериино и детайлите почти уникати. Основната цел, пак казвам, е постигане на якостни качества и качесто като цяло. Механичната обработка в момента не е уточнена, но се водят разговори тя да бъде на най-съвременната и прецизна линия за подобен род детайли в момента в България (дано не звучи ...странно )
И така, след толкова много приказки, които казват почти едно и също, ви отговарям - чертежи няма как да приложа, защото те не са уточнени, но във всички случаи размерите се вписват в посочените по-горе. Освен това, за всеки конкретен типоразмер ще има различни вложки за прес-формата.
Запитването ми е в този смисъл няма как да е официално или поне не докато не се срещна с фирмата изпълнител, което беше главната ми цел да пиша тук. Молбата за оферта я пиша веднага щом видя имейл или друг адрес на вероятния изпълнител, като предпочитам първо да обсъдим нещата за да стане ясно доколко фирмата е готова (или склонна) да направим подобна "сделка", която очаквам да включва и техническа поддръжка и технологично обезпечаване през време на живота на прес-формата, довеждане на технологичния процес ако има проблеми със захранващите отвори на кухината и неща, свързани с недостатък на проектирането например.
И последно, телефона ми е 0889 33 26 43 , казвам се Явор, имейл-ът ме е yavorvasilev@mail.bg и с ще се срещна с всеки, който се ангажира да поеме тази задача. Ако е в София, може да стане по всяко време, ако е далеч от София ще помисля как да стане.
Очаквам да ми бъдат поставени и конкретни въпроси за това, какви са начините на закрепване на прес-формата към самата машина (от гледна точка на самата машина). Уви, на този етап не съм наясно с това, но то така или иначе е въпрос, чийто отговор не е нужен веднага според мен.

От колежката (виждам, че пише "тя") очаквам да си остави координатите за да опитам да направя официалното запитване, а от колегата да се обади или да ми пише на имейл-а.

Благодаря ви отново!



Тема Re: Цената на прес-форма за алуминиева отливканови [re: tacoma]  
Авторadria (Нерегистриран)
Публикувано20.06.05 08:35



adriard@abv.bg



Тема Re: Цената на прес-форма за алуминиева отливканови [re: adria]  
Авторdido (Нерегистриран)
Публикувано21.06.05 09:39



info@arexim.bg
www.arexim.bg



Тема Re: Цената на прес-форма за алуминиева отливканови [re: tacoma]  
АвторPalpatin (Нерегистриран)
Публикувано21.06.05 22:28



В Интехна пита ли? Ония са некви умници всичките!
сайта беше нещо от рода на
www.intechna.net


It goes as I have forseen!



Тема На този и-мейл...нови [re: adria]  
Авторtacoma (Нерегистриран)
Публикувано22.06.05 10:58



... какво се очаква да изпратя?
Ако е официално питане за оферта, то ще се забави малко докато се уточнят всички технически изисквания към отливката, респективно чертежите да се подготвят според заложени от следващата механична обработка изисквания.
Ако е нещо друго, а не офертен въпрос, то моля кажете какво.



Тема Благодаря ви за линковете,...нови [re: tacoma]  
Авторtacoma (Нерегистриран)
Публикувано22.06.05 11:03



...които ми изпращате . Пиша това за да не останете с впечатление, че не им обръщам внимание - дори напротив, помагат ми в цялостната концепция.



Тема Re: На този и-мейл...нови [re: tacoma]  
Автор tiushi (тя)
Публикувано22.06.05 18:33



Ако е нещо друго, а не офертен въпрос, то моля кажете какво.

Виж си заглавието на темата и реши какво точно искаш - добра оферта или съвети, как сам да се справиш. Ако е второто, като начало прочети малко литература за методите на леене, техните предимства и недостатъци...но...и в двата случая си изясни добре конфигурацията, предназначението и изискванията към детайлите!




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.