Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:46 19.06.24 
Компютри и Интернет
   >> CAD/CAM
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема CAD + dual processor workstation = ?  
Автор Haчko (Mr. sir)
Публикувано05.05.05 22:29



Винаги съм си мислил, че "AutoCAD" е софтуер, който "не вирее" на двупроцесорни машини. Тоест, вирее, но не успява да използва преимуществото на това "CPUх2". До днес. Влязох в магазин за компюърна техника на старо, загледах се в един двупроцесорен "Dell" и при разговора с продавача бях страшно изненадан да науча, че НР са написали някакъв plug-in за "AutoCAD", който "впряга" в програмата двата кон... процесора
Погледнах на страницата на НР за тоя plug-in, засега не съм го открил май Някой от вас дали има опит с този казус и може ли да ми даде подробности?

Вече не работя с "AutoCAD", но... абе, интересно ми е



Щом сме двама, страшно няма.

Редактирано от Haчko на 05.05.05 22:32.



Тема Re: CAD + dual processor workstation = ?нови [re: Haчko]  
Автор1 (Нерегистриран)
Публикувано06.05.05 16:53



Гол AutoBAD ползва 2-ри процесор (само понякога) при pan и zoom на големи чертежи. Иначе - йок. И това от 2000i (R15.05) нагоре. (*)
За продавача - има 'сякакви цървули, дето разбрали-недоразбрали и плещят там, колкото да се намират на работа. AutoBAD е бил, е и винаги ще си остане проста черталка, така че просто няма нужда от втори процесор. Що не ти го е показал тоя plug-in? Да плещи може всеки.

(*) - 2 CPU-та имам от около 6 години та ти го казвам от личен опит, пък и беше в раздела "What's new?" на 2000i навремето.



Тема Re: CAD + dual processor workstation = ?нови [re: Haчko]  
Автор Бaй Maнray (Егати Пауъра!)
Публикувано12.05.05 15:25



Човекът с име 1 е 100% прав.
Но сумата винаги е над 100% - нали така се казва.

До излизането на Autocad 2000 имаше една фирма, с готиното име Vibrant Graphics. Те бяха направили две страхотни програмки (както ти каза "плъгин" въпреки че точната дума е "дисплей драйвер" в точно този случай за тая фирма).
Едната програмка се наричаше Soft Engine и всъщност това беше драйвера. Имаше и една Liquid Speed която беше същият драйвер плюс едни неща, които сега се пръкнаха в 2006 - когато чертаеш да ти показва разстоянието и ъгъла. И бяха направили нещо като Polar, но за 14-ката.

Този драйвер SoftEngine гарантираше 4-кратно подобряване на производителността на един процесор, и до 10-кратно при повече процесори.
Трикът беше в некадърността на програмистите от Аутодеск, и кадърността на тия "момчета" от Vibrant. Та това е било единственото читаво решение по въпроса за многото процесори. Повярвайте, работил съм с тая програмка 2 години (и после минах на 2000) и скоростта скача страхотно. Работил съм на 133 MHz-ов процесор, и удрях в земята първите P-III-ки във фирмата. Жалко че сега нямам двупроцесорен компютър.

Е, нищо добро не остава ненаказано - фирмата Autodesk закупи Vibrant и "неговите технологии" - както казват американците, което се изразява в напускането на читавите хора, вземане на секретарките и т.н. и заебаване на нещата. (класиката е непреходна, и простотията вечна и безкрайна, така че простотията е класика). Та от тоя Soft Engine не остана никаква следа.

Имаше един друг проблясък - фирмата ELSA даваше към нейните карти един такъв драйвер (даже два - щото имаше и за 3Dmax-а), който обаче не използваше централния процесор, а този на видеокартата, а и работеше само с GF2 и конкретно карта с биос на ELSA. Т.е. няма нищо общо с двупроцесорността.

Така че.. това за НР, и аутокада е далече от реалността, която аз познавам.

Принципа на който работи SoftEngine-а беше разделяне на екрана на зони и обработката на всяка зона от отделен процесор. Но Аутодеск така и не са схванали за какво става въпрос, и като са минали на великото Heidi - даже не могат да използват направеното от другите.

В общия случай, най-натоварващата оперция от аутокада е рефреша и регенерацията на образа, примерно при команди PAN, Zoom и т.н. Това се прави единствено от процесора (освен в случаите на обемни обекти и включен OpenGL драйвер, което не е по подразбиране, а и рядко се чертае такова 3D на Аутокада, и то да стане толкова тежко, че да си струва да се минава на OpenGL-а).

Аз предполагам обаче, че с новите версии на аутокада, все ще има полза от двата процесора, защото те стартират някакво страшно количество допълнителни тъпотийки, които общо взето нямат нищо общо с чертането. И ако може Windows-а да ги разделя между процесорите - то това ще е супер.

Редактирано от Бaй Maнray на 12.05.05 15:40.



Тема HYPER THREADINGнови [re: Бaй Maнray]  
Авторkiko (Нерегистриран)
Публикувано13.05.05 08:41



Двупроцесорната работа е вече реализирана при процесорите на интел с Hyper Threading. Няма нужда приложението да е специално оптимизирано. Поне при мен работи добре.
Моят случай е с два процесора XEON на дъно на станция HP xw6200 с Intel 7525, под Windows. В Task Manager се виждат 4 процесора, които се натоварват доста равномерно при всякакъв вид работа. Специално при работа с Proe съм доволен



Тема Re: ПИТАНЕ КЪМ KIKOнови [re: kiko]  
АвторDlDO (Нерегистриран)
Публикувано13.05.05 14:01



Здравей, искам да те попитам когато работиш и PROE и пуснеш някаква функция с която да товариш процесорите (да речем анализ или машининг някакъв), колко от тези процесори ти се натоварват и до какъв процент. Аз така и не можах да стигна 100%, а си го чаках доста докато свърши. Четирите ми работеха на 25%. Трябва да пусна още някое друго приложение или нова сесия на PROE и да правя пак някакъв анализ за да ми се натоварят нормално процесорите



Тема Re: ПИТАНЕ КЪМ KIKOнови [re: DlDO]  
Авторkiko (Нерегистриран)
Публикувано13.05.05 14:42



Здравей,
Натоварването е сравнително равномерно, но сякаш се натоварват повече 3 и 4 процесор.
До 100% натоварване само с ProE не съм ги виждал. Веднъж достигнах до 100, но бях пуснал два филма да се декодират. Предполагам, че не всичко в бързината идва от процесорите. Трансферите към паметта и диска може да дърпат скоростта назад. Между другото скоростта на четене ми се повиши като сложих още един хард диск и ги вързах на RAID 0.
Имам усешането, че се губи нещо при паметта. Моята е DDR2 400, за която казват, че по-латентна от DDR и ще бъде по-бърза чак като се пусне 64 битовия Windows. И ето, чакаме да се появи с него и 64 битовия Proe. До колкото разбрах, PTC спират подръжката на Itanium и ще се насочат основно към процесорите с Hyper Theading и 64 битов достъп.



Тема Re: CAD + dual processor workstation = ?нови [re: Haчko]  
Авторfe (Нерегистриран)
Публикувано13.05.05 23:58



Малко те е "хвърлил в джаза" тоя пич, плъгин има, но е на сайта на аутодеск и е за 14. Останалите си подържат двата процесора. Само че доколкото си спомням, производителноста скачаше само с 2%. Ако те интересува повече, пусни една търсачка в autodesk.com.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.