Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:39 12.05.24 
Компютри и Интернет
   >> CAD/CAM
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Уроцинови  
Автор Hell (слънце с носле)
Публикувано13.04.05 16:35



Търся някой, който да ми даде няколко урока по AutoCad 2005 - тримерно чертане.

Става дума за нещо съвсем конкретно... (за да не стане пак като във всеки клуб поредната тема "Кой софтуер е по-добър")... как да подобря продукт с възможно най-малка инвестиция от време и усилия.

- това е кутийката, която съм начертала, мострата ще е готова след няколко дни. Искам да й докарам малко по-обтекаема форма за следващата версия... да не изглежда толкова дърводелски все пак.

Ако някой прояви интерес - icq: 108870744, e-mail: wakeop@gmail.com или да ми пусне бележка да уточним подробностите и цената на уроците.

p.s. извинения към целия клуб за грозния чертеж... не бийте пианиста, той толкова си може :) Не ми е работа това и не искам да ми става, ама по ред причини требе и с подобни дивотии да се занимавам от време на време :)


Редактирано от Hell на 13.04.05 16:39.



Тема Няма смисъл [re: Hell]  
АвторPin (Нерегистриран)
Публикувано13.04.05 20:33



Не искам да ме разбереш погрешно, но ако можеш да си позволиш(легално или нелагално) да го направиш това същото на някой от 3D продуктите (няма значение Inventor, SW или SE) ще загубиш много по-малко време, не само докато се научиш да го правиш, но и после като го построяваш и редактираш. Имай в предвид, че дори и да се научиш да го правиш това тримерно в Autocad, основния проблем ще остане, че в болшинството от случаите не може да се редактира. Т.е. ако искаш да направиш дори някаква малка промяна на солидите - трябва да почваш всичко от начало



Тема Re: Няма смисъл + Урокнови [re: Pin]  
АвторMинaвaщ (Нерегистриран)
Публикувано13.04.05 21:07



Pin не е точно така , но по-принцип обектите не са параметрични , ако това е точния израз .
Hell виж това

, се е нещо и в допълнение май сериозните Тримеристи не се заиграват много с AutoCAD т.е. някой Сериозен да ти се навие на акъла е малко вероятно . Намери от някъде Книжка на български и ще видиш , че не е някаква чудесия ...
P.S. Не съм видял PDF-а мързи ме да си инсталирам програмка



Тема 10х :)нови [re: Mинaвaщ]  
Автор Hell (слънце с носле)
Публикувано13.04.05 22:45



и на двамата...

Инжектопляктора го гледах преди време при вас, Минаващ... готино туториалче е, беше ми полезно... ама за тази тъпа кутийка ми трябва следващата версия на помагалото: "Как да смачкаме тези готини симетрични цилиндри все едно са от пластелин и ги стискаме с ръка."
Книгите, които съм чела преди години свършваха до там, където и хелп-а на кад-а... ще погледна за нещо ново, отдавна не съм се интересувала от тази тема де :)

Pin, нямам големи възможности да се заигравам с нови за мен софтуери. Ограничения откъм хардуера (15 инчов служебен монитор като за капак...), ограничения откъм време (да, служебна задачка ми е, ама е между десетки други и никой няма да ме чака с месеци да се уча), май има и ограничения при изработката (фирмата, която "дълбае" мострата поема dwg файлове, в таквоз ми искат файла... ако 1 седмица си играя да уча друг софтуер, колкото да изчертая сфера и накрая се окаже, че няма читав експорт за машината... така де ).

Все пак дай някакви заглавия (версии на това, дето го изброи... да вървят на щайга, да не изискват четене на 50 страници туториал "Как да си кракнем софтуера"... и най-вече да са подходящи за човек, който на поправката си по чертане в 1-ви курс заяви на доцентката: "аз никога няма да работя нещо свързано с чертане, така че ми е излишно да знам всичко това"... хехех :))
Ще се опитам да ги потърся и да погледна дали ще се справя.
Така или иначе всеки акъл ще ми е от полза.


Редактирано от Hell на 13.04.05 22:50.



Тема "Обтекаемост"нови [re: Hell]  
АвторBullDog (Нерегистриран)
Публикувано14.04.05 00:20



Ми ти май се хабиш напразно. Ако е вярно това което казваш, т.е. че тези дето ще правят "матричката" (най-вероятно ;-) са такива каруцари, че не вдяват друго освен DWG, хич не се хаби с разни surface моделиери.

И какво значи "дълбае мострата" ? Те мострите обикновено се правят чрез наслагване на материал, е не дълбане :) Ако дълбаят и тази кутийка не с размери метър на метър, те могат направо да изпраскат една серийка от 30 -40 бройки :)

Ама щом са те оставили на 15 инчов монитор, сигурно шефа ти не се допитва по всички въпроси с теб (нищо лично, всеки е бил новобранец ;) Ти им кажи, че като за 15" монитор, таз кутийка им е даже много. И вместо да я обтекаваш, провери сложила ли си и малко леярски наклони (ако е вярно, че ще се лее де :)



Тема няма да се лее :)нови [re: BullDog]  
Автор Hell (слънце с носле)
Публикувано14.04.05 01:39



не знам как точно се нарича тази машина, фреза ми се върти в главата в момента... ама може и да се лъжа... подават й едно кубче или цилиндър (примерно за тази кутийка е фи 60 мм) материал и действително го дълбае, като естествено отпадъка си е чиста загуба на материал.
Една такава ми направиха вече от дърво, краси ми бюрото :))), но иначе от пластмаса и алуминий процеса ще е същия.

За леене се иска матрица и достатъчно бройки, за да си избие парите... на нас ни трябват 3-4 бройки от това. Единичната бройка излиза скъпо, но пък това, което ще се помещава вътре е много по-скъпо, така че...
Нямам нужда от леярски наклони тук, други неща ме светнаха, че трябва да съобразявам... то май ще е по-добре да отида някой ден да погледам как работи машината.

За монитора будалкам отдавна началството, то той и за писане на код не става, не само за чертаене :) Ама за него размера нямал значение


Редактирано от Hell на 14.04.05 01:44.



Тема Re: 10х :)нови [re: Hell]  
АвторPin (Нерегистриран)
Публикувано14.04.05 06:38



Ok, разбери, ако можеш, каква им е CAM програмата (и версията), с която я програмират тая тяхна фреза, за да мога да ти напиша нещо по-конкретно как може да стане експорта.
Иначе, ако имаш "идея" как се работи с 3D CAD програми - и 3те програми, които съм ти написал:Inventor, SolidWorks иSolidEdge се учат за половин ден (тази част, която ти трябва да построиш детаила дето си ги постнала де) не всичките възможности на програмите. И 3те програми имат много добри хелпове и тюториали, Инвентора дори има и анимирано видео (стъпка по стъпка) за базовите операции. Сега нямам представа на теб колко време ще ти отнеме, но в никакъв случай няма да е една седмица за да построиш една сфера
Сега за хардуеъра - мониторът не е чак такъв проблем, защото детайлът не е сложен (аз си "търкалям" Инвентор и на лаптопа, който също е 15" монитор). Проблем обаче е оперативната памет(мин 512) и видеокартата. Ако решиш все пак да скачаш в дълбокото - пиши коя от програмите можеш да си намериш и ще ти постна какви са минималните изисквания към хардуеъра.

Оопс, аз пропуснах че хелповете и тюторите са на английски - ако нямаш проблем с езика - всичко е Ок, обаче ако не го схващаш става малко по трудно - има и версии на руски и другите основни езици, обаче не знам дали ще можеш да си ги намериш
За SolidWorks-а дори има издадена/преведена книга на български



Тема Re: Видях PDF-aнови [re: Hell]  
АвторMинaвaщ (Нерегистриран)
Публикувано15.04.05 00:57



Видях PDF-a finger.pdf , без да съм сведущ това не ми прилича на "проста кутийка" или съм видял нещо друго ... Ми то не отива ли към нещо като промишлен дизайн и пр. ? Явно проблема ти не е точно в чертането ... или де да знам



Тема мдам...нови [re: Mинaвaщ]  
Автор Hell (слънце с носле)
Публикувано15.04.05 12:20



към промишлен дизайн отива :)

Точно с чертането ми е проблема. Знам какво искам да получа, но не мога да го начертая (бързо и с малко усилия), затова резултата е това, което е по силите ми за определения ми срок ;))

Както и да е, намерих човек за уроци... ще пробвам още малко с аутокад. Така или иначе за повечето сандъци, които ми искат, си върши чудесна работа

Благодаря ви на всички, яко клубче сте




Тема Minavasht, ti si bog!нови [re: Mинaвaщ]  
АвторMiro (Нерегистриран)
Публикувано10.06.05 19:53



E tva go bora ot 3-4 meseca, no iavno ne moga da shvana ideiata na rabota!
Rabotil sam na 3DS no predi dosta vreme i poniatia kato lofting i t.n. nemoga da nameria v ACAD 2004 i v NX 3!:(
Aide knizhka za ACAD-a shte si kupia ako ostane vreme, no NX 3-to mi pie sosa osobeno pri testovete na detailite:(




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.