Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:10 01.06.24 
Компютри и Интернет
   >> CAD/CAM
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Careers 2005 - Junior CAD Designerнови  
АвторГocт (Нерегистриран)
Публикувано02.04.05 18:32



CAD Designer - Това е професия, за която ежедневно се откриват стотици свободни работни места навсякъде извън България. На Careers 2005, който ще се проведе на 04/05.04.05 в НДК, след това ще продължи в още три града в страната не се забелязва интерес от страна на фирмите към длъжността - CAD Designer. Прави впечатление че във форума има загрижени посетители отностно бъдещето на инженерните кадри.
Аз съм на 24 г. последен курс в инженерна специалност, и от една година усилено се занимавам със Solid Works, бих искал да задам следния въпрос:
Какви са възможностите за професионално стартиране - развитие в БЪлгария?



Тема Re: Careers 2005 - Junior CAD Designerнови [re: Гocт]  
Авторfinder (Нерегистриран)
Публикувано06.04.05 23:38



Много сериозен въпрос брее...
Ако само SolidWorks бориш мое и да не си намериш работа скоро...
Секви некви такива продукти са само инструменти... никой нема да те мери по тва как цъкаш с мишока по некви икони и менюта...

Аре успех, пък ако некой се е засеганл нека коментира... поста е интересен!



Тема Re: Careers 2005 - Junior CAD Designerнови [re: finder]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано07.04.05 13:54



По моему няма да направиш някакъв конструкторски опит преди да си намерил работа. Аз работя 3D, ама като гледам обявите направо се отчайвам. Искат ГЛАВНО AutoCAD

За какво по дяволите ми е това 3D, след като в повечето фирми хората едно си знаят едно си баят. И как да мина обратно на AutoCAD било то Mechanical, ако няма Desktop сиреч някакво дърво, и си работиш двумерно? То по-добре да си работя на CorellDraw!

И като отидеш на интервю и кажеш "аз работя тримерно" и те ти отговорят "и кво от това, другите работят САМО двумерно, така че и ще работиш двумерно" - почваш да се чустваш все едно са ти откраднали колата и се налага да се придвижваш с каручката с коня.



Тема Re: Careers 2005 - Junior CAD Designerнови [re: Гocт]  
АвторFURY (Нерегистриран)
Публикувано11.04.05 20:25



Спокойно, момчета това е само началото. Фирмите, които искат да се развиват рано или късно ще започнат да използват тези услуги. Например какво биха направили ако някой им иска фаил .prt?! Говорим за сериозен клиент. Друг е вапроса, че никой не дава и пет пари в инвестиция на млади или каквито и да е кадри, ами търсят само готвачи и сервитъори. Въпроса е да не се плашите, ако можете да си намерите някаква работа по специалността, пък ако ще и да е с Avto Gad и да продалжите да се развивате за себе си.



Тема Re: Careers 2005 - Junior CAD Designerнови [re: Гocт]  
Авторfinder (Нерегистриран)
Публикувано11.04.05 22:50



Като се споменава 'работа по специалността', може да ви кажа на всички, че има достатъчно, но е в провинциятъ, пък новозавършилите искат Софьята. Тука помислете преди да ме оплюете...

И друго: не се оценява ефективността при работа с 3Д КАД.
Проблемът е следния: Директорите все още не разбират, че един новоизлюпен дори инженер с тримерна КАД под мишница е равен на трима с двумерна КАД и на четирима с чертожни дъски, а ако го подкрепи и с един опитен специалист (който може дори хабер да си нема от компютри, но доказал във времето че го бива) стават равни на петима 'тежко трудещи се'

Абе да си верваме, пък то времето ще покаже!



Тема Re: Careers 2005 - Junior CAD Designerнови [re: finder]  
Авторiberian (Нерегистриран)
Публикувано12.04.05 00:24



хахахахаха
Имам директен пример за теб.Виж в клуб машиностроене някой ако зададе
едно елементарно въпросче примерно за марка стомана колко хора му отговарят.Тук всеки го цъка модерен ама ако го попиташ кво е малтийски
механизъм гледа умно.Знаеш ли готов съм да си сменя знанията на всички
което знам за компютри за знанията на някой конструктор с 15-20 годишен опит.На един такъв бъбрек не му трябва програма.На него 3д-то му е в главата.Другото направило ми впечатление е за толкова години в форума
ако попита за нещо по специализирано в CAD-CAM му отговарят макс 5-6 човека.Ама стане ли въпрос за autocad и 3d всеки почва да обяснява колко е модерно тая или оная програмка.Разберете че това са само помощни средства
и ако нямаш знанията цъкането по иконките е безмислица и то от завършен характер.Ще ти дам и един пример.студент съм имам конструктивен проект.Значи на една машина фрезичка трябваше да и се намери честота на трептене тва ми беше задачата.Шефа на лабораторията ми даде задачата и ми предлажи да се обзаложим
колко херца ще е стойността.След 3 месеца начертах машинката пуснах я да се смята и кво мислиш се оказа беше се разминал с 3 херца
а на мене ми трябваха 3 месеца.



Тема Re: Careers 2005 - Junior CAD Designerнови [re: iberian]  
Авторzabluden (Нерегистриран)
Публикувано12.04.05 08:19



сигурно си много впечатлен между малката разлика, която се е получила между това, което ти е сметнал компютъра и това, което е прогнозирал "шефа на лаборатарията" :)
ми той колко ли пъти преди теб е давал това задание за конструктивен проект - то и аз мога да прогнозирам така
така, че не се лъжи много, ами дерзай!

Който се учи - той ще сполучи! - ама не ми вярвай много



Тема Re: Careers 2005 - Junior CAD Designerнови [re: iberian]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано12.04.05 09:12



Имаш основание - до някъде. Колко от тези т.нар. конструктори са си седяли на бюрцето по цял ден, драскали са чертежи на дъската, работника е изработвал както му е известно, че ще стане, и накрая - Божа работа.
Освен това те закъсвт яко като стане въпрос за някое изделие със сложни повърхнини. Ти самият опитвал ли си се да оразмеряваш такава? И помисли как се прави програма за CNC за такава повърхнина.

Но има и конструктори, които въпреки 15 годишния си опит са отделили 2-3 години да влязат в крак с новите тенденции. Е с тях би трябвало да искаш да се смениш. Защото колко от онези Велики конструктори, знаещи и можещи са се престрашили да пипнат компютър, не само надменно да гледат над дъската.

И малкия момент - колко от нещата които се учат в това прословуто ТУ са истина и колко не?



Тема Re: Careers 2005 - Junior CAD Designerнови [re: .]  
Автор NDeu (динозавър)
Публикувано12.04.05 09:40



Масово се допуска грешката, че разликата между добрите и лошите конструктори се изразява с разликата във възрастта им. Всъщност разликата е в можещи и учещи се.
Или че "онези Велики конструктори" трябва да "са се престрашили да пипнат компютър". А не ти ли идва на ума, че тези от тях, които са можещи и учещи се винаги са били в крак с технологията за съответния момент включително и в момента. Както и тези, които не стават, дори и да си мислят, че са велики защото цъкат на компютъра или защото имат 20 г. опит, се оказват безнадеждно ненужни.

И не бъркайте конструктора с инструментите му
С длето и чук е работил Микеланджело, с длето и чук работи онзи черноок младеж, който гледах вчера да разбива бетоновия стълб за да му извади джилязуту



Тема Re: Careers 2005 - Junior CAD Designer [re: NDeu]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано12.04.05 10:29



Абсолютно съм съгласен/на с теб.

Само че докъде би стигнал Микеланджело с дървени или бронзови инструменти?
Защото преди години един 60 годишен конструктор със самочусвие, бивш колега, твърдеше че само си губя времето с кмпютъра. А след година, следа като вече беше Бивш колега ме попита дали има място и за него в моята нова работа...
Просто човек не бива никога да спира да се учи - това важи както и за малдите да се учат от по-старите, така и по-старите да се учат от по-младите. Само дето е малко трудно да се пречупят точно Великите - та нали те са били знаещите, не другите.
А имах и един друг бовш колега, който често идваше или ме викаше да му показвам това и онова на компютъра.

Добрият конструктор е нещо зависещо най-вече от човека, но и по-слабия коструктор ще стане по-добър, разполагайки с 3D програми, на които ще може хубаво да огледа конструкцията.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.