Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:57 09.06.24 
Компютри и Интернет
   >> CAD/CAM
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Курсове, сертификати...нови  
АвторHumppa (Нерегистриран)
Публикувано05.04.05 15:20



Здравейте!
Някой знае ли къде се провеждат добри курсове за AutoCAD и съответно да издават квалитетни сертификати. А и как са цените :-)
Благодаря!



Тема Re: Курсове, сертификати...нови [re: Humppa]  
АвторFire_lce (Нерегистриран)
Публикувано05.04.05 17:08



:-) Не се залъгвай брат ми. Никой в България няма да ти издаде "квалитетен сертификат"
Преди 6-7 година изкарах един курс по AutoCAD в механотехникума в Пловдив. Тогава се водеше за оторизиран от Autodesk център за обучение (поне така ни казаха :-) )
Сертификата, който издадоха е една мижава дипломка за професионална квалификация, която мога да си направя сам и на един принтер да си я разпечатам. Тва го казвам за да се сетиш какво е качеството на самия документ като изработка. А за качеството на преподаване не ми се говори, ние двамата с колегата ми бяхме много по-добри на темата от преподавателя.
А сега не, че ти давам акъл, ама за какво изобщо ти е да учиш AutoCAD като има къде къде по-интересни и мощни програми за CAD. AutoCAD-a е просто една чертилка, не си струва. Аз следя много отдавна развитието на CAx системите и направо се чудя как още може да се търси програма като AutoCAD. Не ми го побира акъла.



Тема Re: Курсове, сертификати...нови [re: Humppa]  
Авторnicktt (Нерегистриран)
Публикувано05.04.05 19:54



Ако искаш да завършиш курс със диплома призната в рамките на Европа ти препоръчвам Българо Германски Център за Професионално Обучение град Пазарджик. БГЦПО - може да разгледаш на следния адрес - http://www.bgcpo.bg/.



Тема Re: Курсове, сертификати...нови [re: Fire_lce]  
АвторThe Power of 3d (Нерегистриран)
Публикувано06.04.05 10:59



Абсолютно съм съгласен с Fire_lce отностно мнението му за развитието на CAD Software.



Тема Re: Курсове, сертификати...нови [re: nicktt]  
Автор Altijd (северен вятър)
Публикувано06.04.05 21:47



Подкрепям те напълно. Завърших такъв курс през 1998, имам сертификат на български, на немски и на английски на бланка на Autodesk. Центърът е сертифициран от Autodesk. И преподаването не беше лошо. Само че тогава беше със 70 % германско участие и всичко направо светеше, засега не знам
Иначе в техническите университети и в УАСГ има курсове. Зависи за какво ти трябва AutoCAD.
Успех



Тема Re: Курсове, сертификати...нови [re: Fire_lce]  
Автор mil_ (търсещ)
Публикувано07.04.05 13:14



Добре де, ай кажете ми кое е по-добро ако искаш:
- Да тръгнеш от 2d, по което после ще разработваш и преработваш много;
- Да видгнеш 3d, да го огледаш едно хубаво, ама без да прецизираш всеки милиметър;
- Да се върнеш в 2d-то без особени сътресения

Не искам да работя директно в 3d, не искам да правя детайлен модел, от който да вадя проекции, накъсани на купища самостоятелни обекти, моделът ми е само за визуализация и пропорциониране. Не искам двете да са толкоз вързани, щото някой път изобщо нема нужда.

Все ми обясняват колко е загубен Autocada, ма кажете кое е по-добро за такава постройка на работата



Тема Re: mil_ , недей да се хващашнови [re: mil_]  
АвторMинaвaщ (Нерегистриран)
Публикувано07.04.05 20:50



mil_ , недей да се хващаш на тази Въдица , няма смисъл да си губиш времето да отговаряш ... знаеш , че полемиките от този вид са безсмислени .
По темата , дано се намират Качествени преподаватели за CAD/CAM програми , да разбираш програмата не е достатъчно ... на един курс Преподавателят караше курсистите (90% от тях с ниска комютърна грамотност) да пишат командите ...
Мойто мнение е , че всеки спестен лев от курс или книжка , може много да забави процеса , но лошото е че няма гаранция за нищо ...



Тема Re: Курсове, сертификати...нови [re: mil_]  
АвторFire_lce (Нерегистриран)
Публикувано08.04.05 10:56



Не ми стана много ясна идеята на работа. Но пътя е винаги един и същ - от общото към частното, т.е. от 3D към 2D.
Не искам да те убеждавам за начин на работа, те хората са го измислили преди много време. Просто си задай въпроса- къде живее човек, огледай се. Ти живееш в 3D пространството брат ми, свикнал си с това и си част от него. Представи си да си ограничиш една от осите- хипотетично естествено.
Не след дълго ще се намеси и 4 измерение- време. Дори и сега има наченки- казва се жизнен цикъл на изделието. Като абревиатура на английски в момента не мога да ти го кажа.
А другото- за корекциите- има ли смисъл да ти дефинирам понятието параметричност. Чертилките никога няма да са параметрични, което при нанасяне на корекции си е направа на изделието почти изцяло, е да кажем, че спестяваш 25-30 %
Избора на работа си е твой, но аз претендирам, че имам много задълбочено наблюдение върху CAx системите- започнал съм от 1997 с AutoCAD 10- под DOS и команди въвеждани на команден ред. Сега е 2005, за тези години са ми минали доста системи през ръцете и знам какво говоря.
Ако искаш да пообсъждаме нещата, какво правиш, дай примери за твоята работа, но начина ти на работа, който описа е меко казано неадекватен. Не се обиждай. Ако трябваше да се работи по твоя начин хората да са го измислили. Просто погледа и подхода ти е грешен. Нищо лично и пак ти казвам не искам да те засегна.



Тема Re: Курсове, сертификати...нови [re: Fire_lce]  
Автор mil_ (търсещ)
Публикувано08.04.05 13:26



Минаващият е прав, но ми писна хора, които смятат, че единствено тяхната професия изисква CAD, да обявяват останалите за изкопаеми.
Аз съм архитект. Абсурдно е да се върви от 3д към 2д. Този подход е възможен само при елементарни сгради без особени функционални проблеми. А и тогава е тромав.
Винаги се върви от функция през конструкция към образ. Последователността, която описах, е единствено възможна и е отново от общото към частното. И 2д-то трябва да леко, даващо възможност за проучване и избор между безброй варианти.
Не се обиждам, просто и ти се огледай - съществуват много професии. Не давам мнение кое е най-добро точно по тази причина - има най-добро за дадена работа и друго най-добро за друга работа.



Тема Re: Курсове, сертификати...нови [re: mil_]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано08.04.05 14:13



А за вас архитектите няма ли си нещо по-специализирано он AutoCAD?




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.