Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:27 01.06.24 
Компютри и Интернет
   >> CAD/CAM
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема ЧНГ!......2005....започва с ужас!!!нови  
Авторcpm (Нерегистриран)
Публикувано05.01.05 11:15



Привет на всички Ви! Честита Нова Година и от мен!Лека и доходоносна! Ха! Както се казва!
Мойто въпросче е скромно, подадоха ми Ауто Кад - чертеж, в който е използвана и Z-координата но аз разполагам с LT версията/ поне на мойто работно место е така/, и останах доста изненадан от това:
http://simpsons.hit.bg/problem.jpg
Та дали е възможно нещо от рода на "Flatten Image", така че максимално безпроблемно да зануля всички Z-координати?Или ръчно да обикалям всяка една точка - което е = I just kill myself NOW!
Моля споделете.Единственното което открих в хелпа е неясна хватка в която се ползва DWBin формат, но там се губи всичко - дебелини, слоеве, абе...не става!
Благодарско! Сполай Ви!
Успехи!



Тема Re: ЧНГ!......2005....започва с ужас!!!нови [re: cpm]  
Авторvalleiram (Нерегистриран)
Публикувано05.01.05 17:37



Прати ми чертежа (естествено архивиран). Ще ти го оправя, ако ми опишеш кое точно трябва да слезе на Z=0. geo@vip.bg



Тема Re: ЧНГ!......2005....започва с ужас!!! [re: cpm]  
Автор Haчko (Mr. sir)
Публикувано05.01.05 21:56



Симпсъне, просто е като фасул!

1. Отваряш чертежчето.
2. Задаваш му някакъв триизмерен изглед... например тоя, дето е на картинката ти.
3. Избираш всичко.
4. Ctrl+1 (или команда "PROPERTIES", или падащото меню "Tools" --> "Properties"...
5. Излиза едно меню - в него виждаш всякакви атрибути на избраните обекти. Теб те интересуват два - "End Z" и "Start Z". И на двете места ще видиш празни редове, защото е очевидно, че обектите в тоя ми ти чертеж са с различни стойности на зетьовете.
6. И двата ги правиш нули --> пишеш "0" в празните кутии.
7. Това е

За много години, лека (но не като LT) и безаварийна!

П.С. След това за да се увериш, че всичко си е слязло на мястото, пак select all, пак Ctrl+1 и гледаш "Delta Z". Трябва да е нула Но задължително трябва да си избрал всичко!



Редактирано от Haчko на 05.01.05 21:59.



Тема Срам ме е!....2005....започва с ужас!!!нови [re: Haчko]  
Авторcpm (Нерегистриран)
Публикувано06.01.05 20:51



Мммм дааа! ЗА БОБ-а! ......../ Дълас Адамс! /
Начко ( с цялото Ми уважение! ), съгласен съм с теб на 100%!Това е вярно,ясно.Има малки подробности обаче!
Моля пробвай гореспоменатото когато имаш добре забъркана "боб-яхня", от всякакви елементи - окръжности, точки, блокове, поли-линии, линии..
вобще всичко дето се сетиш, и при селект ол!/ или ох - както е в моя случей /, да приложиш Ctrl+1....
Та поне при мене не става.
Особенно се оплескват нещата ако това чудо се експлодне....олее, ми то окръжностите не искат да се експлоднат, и разни други екстри....
Вобще някакакъв ужас, някакъв Ад!
Ми не е приложимо!Какво да направя....
Е!просто ме е срам да Ви кажа, каква акробатика направих
Слой по слои в Рино, там Project to plane, обратно в АКад с точка на вмъкване.......просто срамота! доста дървено!?
Та много моля!Ако някой се сеща за елегантна хватка,решаваща въпрос от този род, моля!, нека сподели.
Благодарско и сполай Ви!



Тема Re: Срам ме е!....2005....започва с ужас!!!нови [re: cpm]  
Автор Haчko (Mr. sir)
Публикувано06.01.05 22:43



Ако ти се намира копие на омазания файл, ще качиш ли някъде, за да го сваля и да си поиграя? Стана ми интересно
Ако не всичко едновременно, бих използвал "Quick Select"





Тема Re: Срам ме е!....2005....започва с ужас!!!нови [re: Haчko]  
Авторcpm (Нерегистриран)
Публикувано07.01.05 20:29



Много, много ще съм благодарен ако разнищиш проблемацията и я споделиш с всички ни!А тя е:
http://simpsons.hit.bg/File_crash.ace
( съжалявам за това че е в ХИТ.БГ, но нямам нищо друго "по ръка", дано не създаде проблем ).
Благодарско за отзивчивостта!
100х...Haчko & valleiram
Сполай Ви!



Тема Re: Срам ме е!....2005....започва с ужас!!!нови [re: cpm]  
Автор Haчko (Mr. sir)
Публикувано07.01.05 23:44



Дай е-адрес да ти изпратя готовото файлче

Поиграх си малко... половин час С "Quick select" избирах категория по категория и "свалях" (в твоя случай - качвах с 66060 единици) на нулата. Само MLine и оразмерителните линии се опънаха малко, но ги оправих





Тема Re: ....започва с ужас!!!нови [re: cpm]  
АвторMинaвaщ (Нерегистриран)
Публикувано08.01.05 19:25



Може би е извън първоначалното задание и изобщо да не е помощ , но ...
Не съм виждал LT и незнам да ли става . В ExpressTools има едно нещо дето го пробвах , но не съм го ползвал усилено ...


Това са май Лиспчетата , но не знам да ли това ... не съм пробвал ,
По-скоро е flatten.lsp , но другото ми изглеждаше съмнително



Тема ....нова надежда!!!нови [re: Haчko]  
Авторcpm (Нерегистриран)
Публикувано09.01.05 03:17



Привет! отново!
Благодаря Начко!
ако не те затруднявам, метни ми го на:
gad333@mail.bg
Ще се поборя и аз над старото файлче, за "спортна злоба"
Нали трябва да се науча и да не тормозя хората за щяло и нещяло !
Благодаря още ваднъж!
Минаващ!
На ЛТ-версията няма Експрес тулс ( то по-принцип си е допълнение де, ма с ЛТ се дъни ), ще видя на друг АКад ( на някой колега ), дали това ми е решението!
Да! питането ми беше, как с минимум движение да имам резултат.
Че то и аз измислих едно..... не е за разправяне ( по горе го описах ).Срамота.
Иначе това което казва Начко е така!
Само дето не е с едно, две щраквания.Ма кво пък, понякога няма лесно, което се случва всеки 99 от 100 случея !
Споляй Ви!Успешна седмица!



Тема Re: Пробанови [re: Mинaвaщ]  
АвторMинaвaщ (Нерегистриран)
Публикувано09.01.05 15:07



Пробвах да го направя плоско с по-горе споменатия метод .


Пoради стеченията на обстоятелствата с ADT2005-ExpressTools и пр.
1 Вариант на действие - Prompt : Remove hidden lines = Yes - трябва си по-мощна машина и се бави ;
2 Вариант на действие - Prompt : Remove hidden lines = No - става по-бързо .
Всичко е правено при World UCS и на парчета заради многото обекти .
Мисля , че май стана плоско Z=0,0000 ...




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.