Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:59 12.06.24 
Компютри и Интернет
   >> CAD/CAM
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема DWG2PDFнови  
АвторHaчko® (Нерегистриран)
Публикувано29.08.04 09:36



На някого ако му се налага да обръща .dwg в .pdf... Случайно попаднах на това безплатно приложенийце:



Features

It is a free conversion utility that takes AutoCAD DWG files and converts them to PDF files. There is a new version of OttoPDF that supports compression of the PDF files, this feature is currently only accessible through the batch mode of OttoPDF.


* * *

Не съм го пробвал, не знам как се представя. Някой ако реши да го изпита "в боя" - да каже добри резултати ли се получават



Тема Re: DWG2PDFнови [re: Haчko®]  
АвторPin (Нерегистриран)
Публикувано29.08.04 11:22



Описанието е хубаво, обаче се оказа чист балон - чети последния ред

OttoPDF : ( New And Improved Version Coming Soon )
OttoPDF is a conversion utility that takes AutoCAD DWG files and converts them to PDF files. OttoPDF was originally distributed as freeware, but we are currently finishing up a new version of the program, in fact several versions of the program, that we will be distributing as shareware. Until the new version is completed there will be no downloads of OttoPDF available.



Тема Re: DWG2PDFнови [re: Pin]  
АвторHaчko® (Нерегистриран)
Публикувано29.08.04 13:03



Офффф... да бе, видях го... със закъснение! Ама намерих други аналогични програми, де. Само дето не са безплатни, та пак ще се чувстваме като крадци

...И да се надявам, че това "coming soon" е наистина скоро

Ето го платеното приложение, голяма хвалба му удрят:



"Долен крайник" за него... намира се



Тема Re: DWG2PDFнови [re: Haчko®]  
Автор Caмия Инжинep (Още едно, моля!)
Публикувано29.08.04 23:20



Става без пари, работи като кукла!!!
- Аладин ГхостСкрипт 8.14
- PS драйвери за принтери, много: PDF_А4, PDF_А3, PDF_А3H, PDF_HPDesidnJet800 24" ... всичко това печата към файл
- Тъпа VB програма, дето праща *.prn файловете кум ГхостСкрипта с необходимите ключове.

Аз като стар параноик .DOC или .GWG файл не пращам никому. Само ПДФ-и!!!
Имам пдф, 3 стр. А4. Първа е от Уърд. Втора е схема от Аутокад. Трета е скан на възлагателното писмо, разпечатано от ИрфанВюто към PDF_А4.

VB програмата си има "Композе" режим, събира *.prn и/или *.pdf в един цял голям ПДФ. Единственото ограничение е - еднакъв формат, еднаква ориентация, А3landscape примерно


http://home.hccnet.nl/s.vd.palen/index.html

Аз го направих още по 2.5 версията. Сега поднових Ghostscript до 8.14 и дистилера с 3.0 - по нагледно е направен



Става без пари, прави ПиДиЕфи от всичко, което може да се принтира някак си! Работи като кукла!!!

=========================
Извън темата: Кьорав карти не играе. Търсачките са задръстени с платени приложения и кракове за тях. А СТАВА СЪВСЕМ БЕЗ ПАРИ!!! Принудих се да търся със

pdf free Ghostscript -pdf995 -CutePDF -online

и пак изчетох 30тина страници.



Тема Re: DWG2PDFнови [re: Haчko®]  
Автор magesnik (вълшебник)
Публикувано30.08.04 11:47



аз ползвам

и съм доволен от него. освен това не винаги предпочитам да изпращам чертежи в pdf вид. Онова DWF форматче не е за пренебрегване

Магьосниците не закъсняват, нито идват по-рано. Те пристигат точно когато им е угодно

Тема Re: DWG2PDFнови [re: magesnik]  
Авторinvinera (Нерегистриран)
Публикувано30.08.04 13:15



Доволен си, че са ти ниски изискванията. Аз по тази пътечка съм минал.

Една обиколка си напред все пак. CutePDF е еднакво по функционалност с PDF995, но няма досаждащия рекламен екран.

С чертежи не съм го пробвал. Не съм доволен от текстовия изход, някои двойки букви и цифри ги качва почти една върху друга. Затова го уволних. Не случайно пускам търсене, дето не искам да ми споменават за PDF995 и за CutePDF. Не, благодаря!

Аз търсех И НАМЕРИХ правачка всякакво ---> PDF. КАЧЕСТВЕНО!

И CutePDF прави 1 PDF от един документ. А ти описах МОЙ РЕАЛЕН пример за PDF, всяка страница на който е направена с различно прилижение. Включително част от страниците може да са чужд готов PDF.



.



Тема Re: DWG2PDFнови [re: invinera]  
Автор magesnik (вълшебник)
Публикувано30.08.04 13:54



може, не споря. не ми се налага много често да правя pdf от няколко различни файла. Рядко, като ми се наложи ползвам OLE.

Като ми се тропне на главата ще те питам

Магьосниците не закъсняват, нито идват по-рано. Те пристигат точно когато им е угодно


Тема Re: DWG2PDFнови [re: Caмия Инжинep]  
Автор Haчko (dolce vita)
Публикувано30.08.04 21:35



Бе мен засега не ми се е налагало да обръщам .dwg в .pdf, ама ще ги видя тез ми ти програмки - щом ги препоръчваш Някой ден 'ко ми влязат в работа, аз ще поръчам... още едно за теб

Иначе за мен .pdf е най-читавият формат, няма кво да се лъжем!





Тема Pak li ti, be Genadi....нови [re: invinera]  
Авторghost (Нерегистриран)
Публикувано07.09.04 08:47



Cute PDF si e dage mnogo cute...
A pyk ako ti e myka za poveche ot edin file, ima si Cute PDF Plus, shte ti gi navyrje kakto iskash. E, ponqkoga mi pravi mizerii v networkinga, kato se zahla-a-a-sne da zeme ot Z: drive i dode go sloji u N: drive, ama taka e kato sa navyrzali suma ti server u taq firma....



Тема Re: Pak li ti, be Genadi.... [re: ghost]  
АвторGenadi (Нерегистриран)
Публикувано07.09.04 09:30



http://www.cutepdf.com/Products/CutePDF/Default.asp

CutePDF 3.0 (formerly CutePDF Plus) offers the advanced control over document output. Seamlessly integrate with CutePDF Writer.
Special introductory price! - $49.95

Тука го превърнахте в рекламно табло този клуб. Ако се постне нещо за безпари, веднага някой реве.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.