Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:47 23.05.24 
Компютри и Интернет
   >> CAD/CAM
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Увеличаване на производителността  
АвторSasho (Нерегистриран)
Публикувано31.08.04 12:21



Здравейте. Компютъра ми е сравнително съвременен (Barton 2600+, 1gb RAM, GeForce 4 Ti 4400 128mb, 80гб SATA диск). Въпреки това не съм доволен от бъзрзодействието при работа с големи чертежи в AutoCAD и по-точно Architectural Desktop. Бавно се отварят файловете. 3Д Орбит действа бавно, бавно се регенерират вюпортовете при преминаване от модел в пейпър или обратно. Има ли някакъв начин да се повиши софтуерно производителността? Мерси предварително.



Тема Re: Увеличаване на производителносттанови [re: Sasho]  
Автор lrn (непознат )
Публикувано31.08.04 16:44



Сега, понеже никой не изказа нещо конкретно си позволявам да предложа следното:
1. Пробвай с настройките на Open GL на картата и Аутокада
2. Виж в сайта на Аутокад дали тая карта са я десертифицирали.
С големите файлове си имат ядове общо взето всички програми и лека е специализирана карта по за 1000-2000$, така че ако файла ти е прекалено голям, може би ще трябва да се примириш.



Тема Re: Увеличаване на производителносттанови [re: Sasho]  
Автор magesnik (вълшебник)
Публикувано31.08.04 17:20



аз бих експериментирам с няколко променливи:

ACADLSPASDOC = 0, макар че вероятно това е по подразбиране (трябва да е 1 ако ползваш допълнителни лиспове)

LAYOUTREGENCTL, варира между 0, 1 и 2, обаче трябва сам да опиташ, производителността зависи не само от паметта, но и от броя на обектите в чертежа, броя на чертожните листи (layouts). Май 1 е за теб, обаче ти заема малко повече памет, затова пък кешира последния отварян лейаут и не ти регенерира всеки път. с 2 кешираш всички лейаути, а 0 - регенерира всеки път при преминаване между моделно и чертожно пространство.

Освен това от Options > System > Current 3D Graphics Display Properties бутона влизаш е един диалог дето не се ръчкам всеки ден, ама има интересни неща. Например като 3D Orbit - ваш, каква скорост да ти се поддържа (frame per second) и ако се задъхва машината да ти опрости ли модел или как. Това се казва Adaptive degradation, то е включено с малка скорост 5 FPS и затова бавят по-големите модели.

Изключи си Dynamic Tessalation, или поне намали стойностите. Това сигурно ще редуцира броя на трапеците, с които се представят кривите и повърхнините докато въртиш

и може би най - важното. По подразбиране (и аз не знам защо) аутокад използва софтуерна акселерация. Ми щом си с такава карта сложи си я на хардуерна, но трябва да видиш дали nVidia поддържат Heidi. Иначе ползваш аутодесковския драйвер. Ходи редовно на

, където за всеки продукт си има download секция с драйвери и сървис пакове. ъпдейтвай редовно. това е

Магьосниците не закъсняват, нито идват по-рано. Те пристигат точно когато им е угодно

Тема Re: Увеличаване на производителносттанови [re: magesnik]  
АвторSasho (Нерегистриран)
Публикувано31.08.04 22:32



Включих хардуерната акселерация. Определено разлика има, а и качеството е по-добро. Мерси много.



Тема Re: Увеличаване на производителносттанови [re: Sasho]  
Автор obul (новак)
Публикувано01.09.04 10:56



Тази карта можеш софтуерно да я моднеш до Quadro.Не съм пробвал как е на ACAD но при SolidWorks рендерирането става 2 пъти по бързо.Променя се само драйвера и не се бута нищо по картата.Ако те интересува:
http://forums.techbg.com/index.php?showtopic=3372&hl=quadro

Редактирано от obul на 01.09.04 11:06.



Тема Re: Увеличаване на производителносттанови [re: obul]  
АвторSasho (Нерегистриран)
Публикувано01.09.04 14:44



Ще го пробвам това. Всъщност аз вече пробвах, но не се получи. Просто бутона "open patch script" в rivatuner липсва. Може да е защото съм с по-нов detonator driver: 44.03. Сега ще изтегля 40.72 и ще пробвам с него.



Тема Re: Увеличаване на производителносттанови [re: obul]  
АвторSasho (Нерегистриран)
Публикувано01.09.04 15:23



Сложих 40.72, но бутона "open patch script" в rivatuner продължава да го няма. Версията ма rivatuner e 2.15. Като ми остане повече време ще го мъча пак.



Тема Re: Увеличаване на производителносттанови [re: obul]  
АвторSasho (Нерегистриран)
Публикувано01.09.04 15:48



Ако някой е модвал подобна карта (4200, 4400 или 4400) до Quadro ще му бъда благодарен ако сподели как го е направил.



Тема Re: Увеличаване на производителносттанови [re: obul]  
АвторVanko (Нерегистриран)
Публикувано01.09.04 23:43



obul da te pitam ne6to.Poneje se zanimavam sa SolidWorks i znam 4e sas video karta Quadro 6te se vkiu4i opciata Realview a sega sam sas GeForce4 FX 5200 6te moga li ne6to da napravia ot tazi karta.A ot kade da vzema SoftQuadro draivera molia te ako go ima6 mi go prati na ivanovvv@mail.bg a 6te moga li da si svalia originalen draiver za Quadro i s nego da stane rabotata da go svalia ot saita na NVIDIA molia te pi6i.



Тема Re: Увеличаване на производителносттанови [re: Vanko]  
Автор obul (новак)
Публикувано02.09.04 15:06



Виж линка който съм дал по- нагоре.Там има един файл на български в който е обяснено как става и с коя версия на рива тунер.Няма такава карта GeForce4 FX 5200.Картата ти е GeForce FX 5200 (няма 4 защото е от 5 серия).Аз пробвах с точно такава и стана без проблем.Няма отделен драйвер за QUADRO.NVIDIA прави пакет с драйвери в който има драйвери за всички карти.Номера е да се разпознае картата като QUADRO и автоматично ти слага драйвер за QUADRO .Прочети всичко пробвай и ако не стане - питай пак.



Тема Re: Увеличаване на производителносттанови [re: Sasho]  
Автор obul (новак)
Публикувано02.09.04 15:09



Трябва да си изтеглиш по нов Рива тунер.Моя е Riva Tuner v2.0 New Year edition.Тогава когато го правих този беше най новия.Изтегли и прочети внимателно описанието което е на български.



Тема Re: Увеличаване на производителносттанови [re: obul]  
АвторSasho (Нерегистриран)
Публикувано02.09.04 20:10



Оправих я. Стана Quadro4 750XGL. Ето тук е описано подробно как се прави: http://nvworld.ru/docs/sq4e.html

В AutoCAD май промяна не забелязвам, но ми предстои рендване на 3D модели с VIZ Render. Там вече Куадрото трябва да си каже думата.



Тема Re: Увеличаване на производителносттанови [re: obul]  
АвторVanko (Нерегистриран)
Публикувано02.09.04 22:34



obul blagodaria ti mnogo stana mi kartata.Ot GeForce FX 5200 stana Quadro FX 500



Тема Re: Увеличаване на производителносттанови [re: Vanko]  
Автор obul (новак)
Публикувано03.09.04 08:14



Браво и на двамата!Като я ползвате малко повече напишете си впечатленията.



Тема Re: Увеличаване на производителносттанови [re: obul]  
АвторVanko (Нерегистриран)
Публикувано03.09.04 12:18



obul da te pitam ne6to. Quadro FX 500 specialno za SolidWorks e super varvi si RealView,Renderira dosta po barzo ama tazi karta nema Direct 3D 6to taka imama edna edinstvena igra ka4ena Colin4 i kato ia pusna mi pi6e 4e nema 3D kvo da napravia.



Тема Re: Увеличаване на производителносттанови [re: obul]  
Автор SKYW@LKER (непознат )
Публикувано05.09.04 14:39



Видео картата ми е FX 5200 64 bit AGP NV 34 with 128MB DDR. Драйвера е 56.72.
Свалих си RivaTunerv2.0 Release Candidate 15 hotfix, kakto i SQ4ScriptPack. Операционната система е Windows XP Pro.
Прочетох почти всичко в http://www.nvworld.ru по въпроса.
Не успях да пачна nv4_mini.sys със скрипта SoftQuadro4 w2k:((((
Вероятно причината е във версията на видеодраивера-трябва да сложа версия под 42.51.
Смущава ме обаче този текст: This script allows you to block the protection against PCI DeviceID modification on NV17/NV18/NV25/NV28 and unlock the most of professional features on these graphics processors on the Detonator 27.00 - 42.51.

Това е от прозореца на: SoftQuadro4 w2k, пача. Моята е , ако си обърнал внимание NV 34.
Освен това братушките обясняват, че FX5200 не подлежала на такава операция, но щом си успял да се справиш явно не е така:))

Моля те обясни по-подробно как успя да подкараш FX5200, като Quatro.

Благодаря ти предварително

Поздрави




Тема Re: Увеличаване на производителносттанови [re: SKYW@LKER]  
АвторVanko (Нерегистриран)
Публикувано05.09.04 19:19



Kakto ve4e kazah ot FX 5200 stana perfectno Quadro FX 500,renderira dosta po barzo na nema 3D ba4ka samo OpenGL koeto e i nai neobhodimoto za renderiraneto ama za igri vaob6te ne si i pomisliai bez Direct3D nito edna nova igra nema da ti varvi.No da se varna na vaprosa taka as go napravih sas RivaTuner2.v3.14 ako iska6 mi dai email 6te ti ia pratia malka e.Staria mi draiver be6e 45.24 ama za da mi varvi Quadroto si isteglih 53.03.Napravi slednoto zameni novia driver sas vazmogno po star
naprimer s moia sled tova kato izbere6 ot RivaTunera Open Patch script-C:\Program Files-RivaTuner-Patch Scripts-NVIDIA-NVStrap Antiprotection избираш този от двата файла, който пасва на операционната ти система (95/98/ME или 2k/XP).Sled tova kato ti dade da izbira6 sys faila nv4_mini.sys otiva6 vav C:\NVIDIA - i otvaria6 papkata sas staria driver vav prozoreca dolu vav poleto Files of type izbira6 raz6irenieto nv4_mini.sy_ a ne nv4_mini.sys posle triabva da izbere6 faila koito e tam triabva da e ocveten vav sinio dava6 open i vsi4ko triabva da e gotovo.Posle povtaria6 operaciata ama sas drugia script fail C:\Program Files-Riva Tuner-Patch Scripts-NVIDIA-SoftQuadro4 избираш този от двата файла, който пасва на операционната ти система (95/98/ME или 2k/XP)
posle izbira6 vav RivaTunera Main - Customise - Low Level System Settings - NVStrap Driver - Install - ot poleto PCI Device Settings izbira6 Quadro dava6 ok i na saob6tenieto za restart dava6 Yes i sled tova smenia6 drivera na Quadroto sas novia ti 56.72 ili kakto e pri men sas 53.03 ako ne6to ne stane pitai



Тема Re: Увеличаване на производителносттанови [re: Vanko]  
Автор SKYW@LKER (непознат )
Публикувано05.09.04 21:39



Vanko,
Благодаря за обясненията, струва ми се, че моята версия на Ривата е малко по-нова, но ето ти e-mail: skywalkers@mail.bg, ако не те домързи прати ми твоята, требе да е около 1MB:)))
В моята липсва бутона "Open Patch script", ама пък има други (3 май бяха):))).
Същата работа върши и двукратно кликване върху NVStrap antiprotection w2k и съответно SoftQuadro4 w2k скриптовете.
Изясних си последователността, това с връщането на новия драйвер не го пишеше май на руския сайт, браво на теб:))
Сега остава да си намеря стар драйвер
Това за игрите хич не ме кефи, ама ще пробвам въпреки това.
Хайде изпрати ми твоята Рива, ако не те затруднявам разбира се.

Успех



Тема Re: Увеличаване на производителносттанови [re: Vanko]  
Автор obul (новак)
Публикувано07.09.04 09:24



Здравей Ванко!Не знам защо при теб се получава така.Когато моята я правих на QUADRO нямах такива проблеми.Виж дали не е проблем DirectX.
Скоро си инсталирах друг WIN и ще пробвам пак да направя картата на QUADRO за да видя дали ще вървят игрите.
Вярно че пише че става само със някои драйвери но аз след като я патчнах след това си слагах най новите драйвери които излизаха и картата си се разпознаваше като QUADRO.

Редактирано от obul на 07.09.04 09:27.



Тема Браво на мен :-))))нови [re: Sasho]  
Автор SKYW@LKER (непознат )
Публикувано23.09.04 18:10



Ванко, благодаря ти за помощта.
След доста проби и грешки, най-после успях да подкарам FX 5200, като Quadro FX 500/FX 600.
Не ми стана ясно защо пише и 500 и 600, но важното е, че метода работи и резултата е перфектен. :-))))
За разлика от теб обаче не забелязвам да има някакво орязване на игровите възможности на картата. Всички игри си вървят без проблеми.
Всъщност имам само SimCity4, Rise Of Nations и CS.
Благодаря ти отново за помощта.
Успех



Тема Re: Браво на мен :-))))нови [re: SKYW@LKER]  
АвторVanko (Нерегистриран)
Публикувано24.09.04 13:58



Radvam se 4e sam ti pomognal.A pi6e ti 500/600 6toto si slojil nai novite driveri na NVIDIA i za tova a za igite samo si smenih DirectX-sa i se opravi vsi4ko slojih si DirectX9.0c i stana rabotata.



Тема Re: Браво на мен :-))))нови [re: Vanko]  
Автор obul (новак)
Публикувано24.09.04 16:06



Е сега остана само да почерпите за новите карти:))))



Тема Re: Браво на мен :-))))нови [re: obul]  
Автор tiushi (тя)
Публикувано25.09.04 10:37



Почерпка? Любима дума

Кой? Къде? Кога?



Тема Re: Браво на мен :-))))нови [re: tiushi]  
АвторVanko (Нерегистриран)
Публикувано25.09.04 11:49



Da ama nema kak da vi po4erpia specialno az 6toto ne sam ot Sofia a pove4eto tuk sa ot tam za tova sorry



Тема Re: Браво на мен :-))))нови [re: Vanko]  
Автор tiushi (тя)
Публикувано25.09.04 12:10



Споко де Знам!
И аз съм от "малцинството" провинциалисти тук

Не бързай да бегаш. Колко е България? За 2- 3 часа прескачам Балкана като нищо
Да му мислят ония от далечната провинцЕя , като Германия, Щатите ......



Тема Ей хора, хайде идвайте, че хартиса 30L ракия!!нови [re: Sasho]  
Автор SKYW@LKER (непознат )
Публикувано26.09.04 00:31



Че то си е за черпане.
Една QUADRO FX600, ама с 256 MB RAM е 735$.
Това е в Американски Интернет магазин.
За моята дадох около 70$. А я направих като тая от 700 и не знам колко си.
Пак казвам ТНКЗ на Ванко и на оня пич от СССР, (той знае за какво става дума.)
Пожелавам на всички успех.



Тема Re: Браво на мен :-))))нови [re: tiushi]  
Автор obul (новак)
Публикувано04.10.04 09:00



Не съм много сигурен че болшинството е от София.Ако направим една анкета май друго ще излезе.А почерпката можеше да стане на панаира в Пловдив но за съжаление вече е късно.



Тема Re: Браво на мен :-))))нови [re: obul]  
Автор SKYW@LKER (непознат )
Публикувано04.10.04 09:57



Че кой е казал такова нещо, аз например не съм.



Тема Re: Увеличаване на производителносттанови [re: Vanko]  
Авторiberian (Нерегистриран)
Публикувано11.10.04 05:41



Pri men ne iska po nikakuv na4in da go otvarq NVSTRAP
ina4e razpozna kartata kato quadro4 500 no v nastroikite na samata
video karta (ne v rivatuner) na opengl i directx prozor4eto kudeto
sa nastoikite za otdelnite 3d-programi e prazno
nqkakvi idei.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.