Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:04 02.07.24 
Компютри и Интернет
   >> CAD/CAM
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Брееееееееееей, з, взехте ми акъла, бреее!нови [re: ASSASSlN]  
Авторбaй CADьo (Нерегистриран)
Публикувано26.03.04 10:59



Нямам много време в момента да пиша, но ситуацията е следната:

1. Естествено че не се губи мащаба на PDF-а, даже може форматиран за А0 файл да го пуснеш на А4. Въобще не стават големи файловете, стига да се избере разумна резолюция. Само че ако някой ми каже, че PDF-а е универсален - ряпа да яде: даже DOC (MSWord) е стотици пъти по-популярен. Сблъсквал съм се с "Какво е това PDF - не мога и с Ексела да го отворя!". Още нещо: Като казваш, че от 20 години работиш с Аутокад - я си помисли кои плотери могат да отпечатат PDF?! А ако плотера е нерастерен?! (Нищо че PDF-а може да е векторен - плотера си разбира само HP/GL - и ако ще се насери - не може да отпечата нищо друго). Или пък ако плотера е писалков ?! И просто ако е по-стар - забрави!

2. Как ще използваш ADI, HEIDI драйвери, за да го пуснеш на PDF (мале, пък ако си с Autocad R14!?), ще кажеш: майната им - ще използвам Windows-ските драйвери, а пък PDFfactory или Adobe-то или няма да имат проблеми. Само че не е така. Ако искаш да си прецизен (НАЙ-ВЕЧЕ В ДЕБЕЛИНИТЕ) забрави Windows-ки драйвери. Това е тема на друг разговор, но ако човек няма претенции към качеството (и замазаността) на чертежа - нека си печата с каквото си иска (и с BMP файлове става - нали така ?!);

3. Чертежи наистина се разпечатват само като PLT файл, направен с драйвера (ако може ADI, HEIDI - демек аутокадския) - тогава не се изисква никакво умствено усилие от тази, който разпечатва, и вероятността да ти се прецака чертежа от някой вундеркинд, който работи с плотера, е минимална. Е, има вундеркинди, които могат да преебат орбитата на земята даже.. но и това е друга тема, а и не е за тук;

4. Не се изпраща дравера от този, който е чертал челтежа, а от този, който има плотер!

5. Точно с PLT-то не се налага да се инсталира абсолютно нищо. Достатъчно е да има плотер, и ОС с дравйер за него. За PDF-а трябва да се инсталира нещо - не мислиш ли ?! (това че е безплатен Acrobat Reader-а, и всеки го има - ами същото е положението и с VoloView-то.. ма както ти казваш не сте ли чували????????? Без пари е! Четеш и разпечатваш dwg.

Нищо лично по темата. Просто трябваше да се предложат няколко варианта, и човекът, съобразно с уславията (които само той си знае) да си избере.

Има едно решение на проблема - кардинално: КУПИ СИ ПЛОТЕР ! и проблемите свършват. Освен това бързо се избиват парите (според работата де, но при мен стана за 1 проект :-) и съм много доволен. А даже можеш да печеташ на други познати, и така пак ще си го избиеш..

Айде, че ми правят смешки тук, че много тракам на пианото..



Тема Успях!нови [re: KиpoBG]  
Автор tiushi (тя)
Публикувано26.03.04 13:02



Колеги,
извинявам се, че се вмъкнах в темата за печата с Аутокад с моя "мижав" проблем, но искам да ви рапортувам, че аз успях. Изтеглих и си инсталирах Win2PDF V2.40. След първия тест резултата е следния: DWG/PDF=20MB/10MB при запазване формата на чертежа (А1). И качеството е добро. Нямах време да търся настройки, но ще си поиграя когато имам повече време.

Благодаря на всички!

Приятен weekend от мен



Тема Нещо, нищо не ти разбрах!нови [re: KиpoBG]  
Автор ASSASSlN (стар клубар)
Публикувано26.03.04 17:31



Кви са тия работи дето си ги написал??? За модел спейси ми приказваш, екстернал референции, за шрифтове ми приказваш, лиготийки и глезотийки...

Нищо не разбирам! Цветно искаш, туй искаш, онуй искаш! Ми, де да те знам какво правиш! Аз нямам АБСОЛЮТНО никакви проблеми!

Какви са тия 90% ? Аз работя с точност НУЛА и хич не ми пука! Даже вече съм забравил да смятам. Оня ден даже си пуснах калкулатора да сметна колко прави девет по осем!

Хм, защо ми говориш за формати??? Ми, какъвто ти е принтера/плотера - такъв ти е формата! Дали не бъркам нещо, а? Може и да бъркам, ама до лявата ми ръка е принтер А4, на пет метра е принтер А3, един етаж по-надолу ми е принтер и скенер А0, в съседната сграда е плотер А0, ама никой вече не го ползва!

Да не вземеш да ме питаш каква е разликата между принтер и плотер? Недей, че после ще трябва да ти обяснявам защо в автокада пише print, а командата, която се изпълнява е plot.



Тема Re: Успях! - Радвам се !нови [re: tiushi]  
Автор KиpoBG (- // - // - //)
Публикувано26.03.04 17:41



Радвам се , че са "за себеси" си открила PDF формата .
За мене PDF има практически неограничени възможности .
Както си тръгнала , ако разгледаш и някои от версиите на Adobe Acrobat (потърси специално и CE версии) ще откриеш доста нови хоризонти при това от Извора . В последната 6.0-та версия са направили някакви екстри за DWG файлове , но още не съм стигнал до там .
В BG все още можем да си позволим да експериментираме с различни програми .
За мен няма по-добро оптимизиране от това с Acrobat Distiller (респективно Acrobat Distiller Printer) , името подсказва само.



Тема Re: Нещо, нищо не ти разбрах!нови [re: ASSASSlN]  
Автор KиpoBG (- // - // - //)
Публикувано26.03.04 17:58



Прав си за всичко !
А иначе доколкото съм разбрал , коректното название на машина за ПЛОТЕР си е заминало заедно с писалките . В AutoCAD , досега не съм срещал print .



Тема Чекай, чекай, съвсем ми скри шайбата!нови [re: бaй CADьo]  
Автор ASSASSlN (стар клубар)
Публикувано26.03.04 18:07



Какво разбираш под "плотер"? Щото аз съм старомоден и под плотер разбирам една такава машинарийка, дето върти хартията насам-натам чрез един валяк, а писалките се движат праволинейно наляво-надясно.


Хм, взимаш ми акъла, бре! PDF не бил универсален!!!! Чуваш ли се какво приказваш?????? Шашваш ме бре! По цял свят пращам чертежи, от цял свят получавам, никой никакви проблеми няма. Май само ти имаш проблеми!

Плотер да разпечатва PDF?????????? Ми, не може, разбира се! Ама, кой ще да е този ахмак, дето ще си купи плотер, пък няма да има CAD продукт???????????? Че, за какво му е изобщо тоя плотер????? Ако, пък има графичен продукт, директно ще му пратя DXF. Нещо да не би пак да бъркам???

За какви драйвери ми приказваш? Ти пробвал ли си го това win2pdf ?????? Или само си приказваш????


3. Чертежи наистина се разпечатват само като PLT файл, направен с драйвера (ако може ADI, HEIDI - демек аутокадския)


Еееееееееееееее, извинявай, ама дрънкаш глупости. Хм, че ела ми на гости и ще питаме моите колеги как разпечатват! Ще питаме и руснаци и италианци и французи и шведи и американци........... Ако някой е чувал за твоите plt - ще си отрежа езика и ще го хвърля на кучетата..............

За PDF-а трябва да се инсталира нещо - не мислиш ли.

Мисля, я! Естествено, че ще трябва да се иенсталира безплатния акробат реадер. А, да не би твоите драйвери да не искат инскталация? Ми, аз ако взема да инсталирам драйвери за всеки мой клиент, дето ми праща чертежи, къде ще му излезе краяьт! Аз ще работя ли или ще се занимавам с гевезлъците на тоя и оня.

Хм, ако се беше регистрирал щях да ти пиша искрено и лично, щях да ти пратя мои чертежи, па да видим дали ще ги отвориш или не!

Хм, като не ти харесва pdf ще ти направя gif pif mif jpg jpeg mpeg mp3 mp4

опааааааааа, увлякох се нещо. емпетройки ще ми е трудно да ти направя



Хи-хи-хиииииииииииииии! Да ти кажа какъв номер скроих веднъж на един колега! Излезе той в отпуска. Я, викам си да си направя майтапх. Избрах бутончето Ellipse дето се използва сравнително рядко.

Хи-хи-хиииииииииии

Натискаш го, чертежа изчезва, появява се Памела Андерсън (порядъчно разголена, разбира се), стои си известно време, после изчезва и си продължаваш с командата елипса.

Да ти дам ли текста или вече ги можеш сам тия истории? Питам, де! Нищо лично. Да не вземеш да се разсърдиш???




Тема Не си срещал print ли?????????????нови [re: KиpoBG]  
Автор ASSASSlN (стар клубар)
Публикувано26.03.04 18:34



Ми, напиши го от командния ред, бре!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Сега пък ще вземеш да ме пигаш защо да го набирам, като си има бутонче.

Ми, използва се в AutoLISP-а, бре! Е, донякъде си прав. Използваше се миналия век!

Хм, я му напиши plot ама с минус отпред

-plot

и ми кажи какво е станало! Не, бреееееее, не ми казвай защото зна. Ама не знам ти дали знаеш защо има огромна разлика в диалога.........

Ако почерпиш по бира - ще ти кажа.... Хм, като нищо ще станем приятели...


По-здрав!



Тема А, плотерите хич не са си заминали, все ощенови [re: KиpoBG]  
Автор ASSASSlN (стар клубар)
Публикувано26.03.04 18:40



Мдаааааааааа, използват се, макар много рядко. Когато документа трябва да е на паус с туш.

Хм, че ти даже и не подозираш какво беше преди мноооооооооооооооооого години. Хм, в България плотерите се брояха на пръсти, лазерни принтери не съществуваха, а за цветни се говореше само в бъдеще време.

Хм, голям зор видях докато ми купят мишка.

Хм, 120 долара беше и трябваше височайшето разрешение на Министерството на машиностроенето за отпускане на валута.

Чао!



Тема Последно!нови [re: KиpoBG]  
Автор ASSASSlN (стар клубар)
Публикувано26.03.04 18:45



И повече няма да досаждам!

Изрових АЦАД14 на един от компютрите около мен. Хм, ми принт си пише, бре, друже!

Ама, ако искаш ACAD10 - няма да мога да ти го намеря.

Хи, хи. Навремето се бях засилил да го превеждам на български. Видях че става без проблеми, ама бързо се усетих и се отказах.

Познай защо се отказах??????????



Тема за и относно ASSASSlNнови [re: valdaleev]  
Автор KиpoBG (- // - // - //)
Публикувано26.03.04 19:27



Съжалявам , че всяка моя дума я приемаш като бъзик .
Ясно , че знаеш повече , е ми кажи го като знаещ на незнаещ .
За мен форумите са отчасти за хора които ги мързи да четат и първо питат , е и аз съм от тях (защото не им се преоткрива топлата вода) .
Слез на нашето ниво и ни влез в положение , искаме да знаем но и незнаем какво знаем .
Неприемай нищо от по-горното като заяждане или че си правя майтап с теб !
Със здраве !
За мен темата приключи . Дано valdaleev се оправи с разпечатването .




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.