Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:57 23.04.24 
Компютри и Интернет
   >> CAD/CAM
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: я кажете едно 19" LCD добро за КАДнови [re: Sasho]  
Автор obul (непознат)
Публикувано08.01.04 09:29



Е такова мнение липсваше - на някой който реално ползва такъв монитор.Иначе мнения много ама като не си пробвал.Благодаря Sasho!Ако е рекъл господ може и аз да мина на Самсунг 192Т.



Тема Re: я кажете едно 19" LCD добро за КАДнови [re: obul]  
Автор !co (и пр.)
Публикувано11.01.04 19:50



Ами аз ползвам EIZO FlexScan L680 (18 inch) повече от 2 години и не е зле. Както се сещаш, моделът не е особено нов и не е 19 инча EIZO е една от добрите марки.



Тема Re: я кажете едно 19" LCD добро за КАДнови [re: !co]  
Автор obul (непознат)
Публикувано12.01.04 08:43



Е тези 18 инча сигурно се равняват на моите 19 с CRT монитор.А че EIZO е една от добрите марки съм чувал но не съм виждал такъв(сигурно защото обикновенно се купуват по евтини работи и затова хубавите и скъпи модели не са често срещани)



Тема нема да има LCD :(нови [re: pax]  
Автор pax (разпознат)
Публикувано19.01.04 23:13



ей тва IT-то понякога са мноу зле ... кат са са запънали че сичкия хардуер трябва да е DELL и тва си е, ни се бута ни се дърпа ... казаха ми кат искам ЛЦД да вземат 18" делл някъв допотопен модел от преди почти 2 години дет е още с TCO95 ... e отказах, явно ша е набутка ... така че сега ще съм на 21" CRT DELL, което пък си е едно от най добрите такива, ама все пак ми се искаше едно самсунгче 192 да му се не види



Тема Re: я кажете едно 19" LCD добро за КАДнови [re: Sasho]  
Авторttony (Нерегистриран)
Публикувано22.02.04 18:12



имам 19" Compaq с CRT Mitsubishi NF (naturaly FLAT). Досега не съм видял LCD, което да се сравнява с него. Имал съм и Hitachi CRT (но не плосък) - пак беше по-добър от всякакви LCD-ta.
...един от участниците във форума го е написал най-добре: "Добър LCD за CAD все още няма Има сравнително добри." . . .

В момента на пазара има нови "21" IBM P260 FLAT" Trinitron за 400-500USD. По-добре го виж, преди да купиш LCD....



Тема Re: я кажете едно 19" LCD добро за КАДнови [re: ttony]  
Авторacad (Нерегистриран)
Публикувано22.02.04 23:06



В момента работя с 21" Hewlett Packard trinitron в средата на Autocad2000, Kompas 3D_LT_V6_Plus, Adem за тримерно проектиране като визия монитора е супер взех го на старо преди 1 година за 110 долара, гледам го от близо метър разстояние, очите не се изморяват и не сълзат, на разделителна способност 1024х768 и 85 херца честота на опресняване се работи идеално, просто коментарите са излишни.



Тема Re: я кажете едно 19" LCD добро за КАДнови [re: acad]  
АвторDoctora (Нерегистриран)
Публикувано23.02.04 03:21



Не знам коя година е произведен тоя монитор, за който говориш, но нормалната резолюция на 21" е 1600х1200 !!!

Какъв е смисъла от него, ако не си зле с очите: долгогледство или(и) астигматизъм ?! Ако са ти здрави - то няма смисъл от тази резолючия на този монитор. Ако може даподдържа по-голяма - вдигай я.

Аз пък като видя по магазините LCD-тата, и ме хваща яд, че съм със стъклен.
Обаче ми се вижда тъпо да дам пад 1000 лв. за монитор с по-малка резолюция от този, на който съм сега. Който има бол пари - да си купува. Който няма - да не вика че "гроздето е кисело".



Тема Re: я кажете едно 19" LCD добро за КАДнови [re: Doctora]  
Авторacad (Нерегистриран)
Публикувано23.02.04 21:07



Годината е 1998, но кинескопа е от повече запазен. Казваш резолюция 1600х1200 е нормална за този монитор, той поддържа 1600х1200, но по удобно се работи на 1024х768. При скоростно чертане в аутокадска среда на окото е небходимо минимално напрягане а същото се постига при посочената резолюция, нещо повече все пак гледам монитора от един метър, по този начин си пазя очите. Как мислиш за тази цена с такъв монитор. Не бих дал 1000 лева за нещо което бледнее пред този монитор. Имай в предвид, че като купувам каквато и да е техника я подлагам на прецизен тест, и тогова ако е годна я взимам. От мен чуй, ако искаш да имаш нещо евтино и качествено първо трябва запознаване в дълбочина, т.е доста четене, второ много опит, трето голяма обиграност от твоя страна когато продавачът предлага стоката си. Твърдя, че този монитор е далече по-добър от някакви си хилядалевови боклуци, работещи максимум година и край, това е за да се продадат по-лесно.



Тема Re: я кажете едно 19" LCD добро за КАДнови [re: pax]  
Авторmarsa (Нерегистриран)
Публикувано20.04.04 20:24



Няма ЛЦД за чертане.
Аз работя на 19" МИЦУБИШИ ДАЙМАНТ ПРО 930 СБ
до сега не съм виждал по добър от него. Ако ти се дават пари вземи си такъв.
Няма да сажаляжаш



Тема Re: я кажете едно 19" LCD добро за КАДнови [re: marsa]  
Автор Blade Runner (Deckard)
Публикувано01.05.04 23:10



Това ме кефи: 5 Месеца след въпроса - отговор.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.