Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:52 05.06.24 
Компютри и Интернет
   >> CAD/CAM
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Строителни конструкции  
АвторMлaд koнcтpykтop (Нерегистриран)
Публикувано29.09.03 22:05



Здравейте, искам да ви попитам дали има по-добър софтуер от AutoCAD за изчертаване на чертежи от конструктивната част в строитеството? Например архитектите използват готовите модули в ArchiCAD, като само им задават размери, а един конструктор за да изчертае една армировка в даден елемент трябва да да чертае мислейки сумати време всичките участъци по полилинията коя линийка колко дълга. При положение че конструктивните елементи не са много на брой няма начин да не е направено по добро решение (ако autocad минава за такова). Благодаря ви предварително.



Тема Re: Строителни конструкциинови [re: Mлaд koнcтpykтop]  
Автор Blade Runner (Deckard)
Публикувано30.09.03 10:35



Има, обаче ВЕРВАЙ МИ, не ти помага кой знае колко. Конструирането на армировката не може много да се автоматизира, особено за сегашната архитектура ХА-ХА..
Иначе: Armcad - Radimpex, Rebarcad - не помня на коя фирма. Много е як модула на Microstation. Лошото е, че са по ASIC, Eurocode или разни други западни стандарти и означенията и доста от приеманията. Това просто ги прави безмислени при нашите стандарти. Най добре да си направиш разни програмки на LISP ако си с Autocad-оподобен продукт.

Другото, което е много по-бързо - прави се "подложката" на CAD-програма, изплотва се, и после железата се чертаят с рапидограф, а спецификацията се прави по метода на "максималната таванна стойност" - като скорост е невероятно по-бързо и от най-автоматизираната система :-)



Тема Re: Строителни конструкциинови [re: Blade Runner]  
АвторMлaд koнcтpykтop (Нерегистриран)
Публикувано30.09.03 14:57



Blade Runner, благодаря за вниманието, ще видя из нета дали мога да намеря програмите които изброи поне да добия представа за възможностите им. Относно Lisp-a не съм чак толкова добър че сам да си пиша програмки, но ако можеш да ме насочиш откъде мога да закупя готови модули или координати на фирма разработчик (кадърен програмист) ще сам ти много благодарен.



Тема Re: Строителни конструкциинови [re: Mлaд koнcтpykтop]  
Автор Blade Runner (Deckard)
Публикувано30.09.03 15:21



Да ти кажа, за български лиспове не съм чувал много. Аз имам един-два, които мога да ти пратя, но не очаквай да правят магии.
Аз имах идея да направя точно това, което ти искаш - т.е. да се улесни работата на ПГС-аря - така да го кажем, защото знаеш сега всичко живо чертае на Autocad - а то си е мъка психическа да правиш еднотипни неща, заеби писването и умората, все си мислиш, че има по-лесен начин.
Сега идеята не ми се получи, защото се оказа, че джобът на проектанта е доста плитък и то с дупка. Хе-хе.. та хората не искат и 10 лв. да дадат :-)

Та засега съм направил само (и то не съм го пипал от 3 години) една програмка, с която се маркират прътите, тя им надписва бройка, взима дължина "фи" и т.н. После много лесно прави спецификация по тия варкировки, така че променяйки един прът може веднага да оправиш спецификацията.. Мога да я хваля много, ама работата се разкисна кардинално.. А може да групира по диаметри и по типове (фи N) железата, сумира им дължините, намира теглата. Обаче въобще не чертае нищо - трябва ти да си го начертал. Ако искаш драсни един имейл да ти пратя безплатните програмки (т.е. тия, които не съм ги правил аз).

Виж, Пламен Чобанов има някаква програма за чертане, обаче тя не е в средата на Autocad, и мисля, че идеята й е повече да изчертае сметките от изчислителните модули на пакета му.

А за връзките в интернета - ми потърси ги с Google-а, аз отдавна не съм се ровил в тая област. А това за Bentley Microsttion - трябва да го продават по Славейков, или на куриерски начала, мисля, че името му е REBAR2000 или нещо с такова звучене. Ама пак ти казвам, като ти излезнат някакви такива :
6#4@7"1/2 - какво ще ги правиш ?! :-) То не че няма да ги разбереш, ама никой няма да го хареса тоя чертеж. Да не говорим че по Еврокода са едни бекви за всеки тип желязо, още по едни букви за размерите, които са стандартизирани какво означават, и накрая всичко това в една таблица със сумати графи.. Идеята е гениална, ама иска висшист в армировъчния цех в момента. Лошото е, че малко изостанахме ние българите, и то не за друго, ми заради ИНАТ, да не би да послушаме някой.



Тема Re: Строителни конструкциинови [re: Blade Runner]  
АвторMлaд koнcтpykтop (Нерегистриран)
Публикувано30.09.03 16:27



Благодаря ти. Отново беше повече от отзивчив. На този е-mail може да ми прaтиш каквото сметнеш за добре: niki_nikolov@mail.bg



Тема Re: Строителни конструкциинови [re: Mлaд koнcтpykтop]  
АвторArchi-MAN (Нерегистриран)
Публикувано03.10.03 21:18



Abe gangsteri mnogo ste sam vi blagodaren ako nqkoi mi kaje ot kade da namera na Nemetchek ALLPLan-a s vsi4ki modoli cracknati razbirase i Stroitel cracknat. 10x predvaritelno i ako pomognete ste 4erpa ae 4ao



Тема Re: Строителни конструкциинови [re: Mлaд koнcтpykтop]  
АвторPGS-ar (Нерегистриран)
Публикувано04.10.03 14:22



Нямате си на идея какви невероятни LISP-ове и то български съм виждал. Що се отнася за разработването може да се обърнете към Иван Чавдаров на ivan_chavdarov@dir.bg. Това е последният му мейл който ми е известен и той е от 2000 г. Проблем може би ще е че е машинен инженер но иначе е толкова напред с LISP-a че е направо учудващо. Негови надграждания има няколко например INCH1 и INCH2. А иначе мойат мейл е mr_marinov@abv.bg. Ако някой желае може да обменяме опит и информация.



Тема Re: Строителни конструкциинови [re: PGS-ar]  
АвторBlade Runner (Нерегистриран)
Публикувано05.10.03 13:27



Е, като си "виждал", пробвал ли си ги ?!
Аз нито съм чувал, нито съм виждал. Т.е. ако някой е правил - то е било за лична нужда - както и аз си правя. Сори, ама "пазар" в БГ няма на такива неща. И поради тая причина никой си не дава нещата на другите (все пак сме българи :-) )
А по принцип - лиспът не е нищо сложно, даже в действителност съм убеден, че е по-трудно човек да се научи да чертае (принципно - не на компютър), отколкото да стане добар програмист.



Тема Re: Строителни конструкциинови [re: Blade Runner]  
АвторПak aз (Нерегистриран)
Публикувано05.10.03 13:29



Абе `ного грубо май се изказах.
Всъщност сам по-весел, ама няма как да проличи писмено.




Тема Re: Строителни конструкциинови [re: Пak aз]  
АвторPGS-ar (Нерегистриран)
Публикувано06.10.03 11:42



Разполагам с INCH1 i INCH2 но както казах те са правени от машинен инженер и за това малко от функциите може да се ползват от нас. Иначе като казах виждал имах предвид точно определено нещо. Между другото колко време ти е необходимо за изчертаването на армировъчните планове на порядък от около 50-60 греди и как ти се струват 8-12 часа?!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.