Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:47 28.09.24 
Компютри и Интернет
   >> CAD/CAM
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема 3D maxнови  
АвторByteSize (Нерегистриран)
Публикувано20.06.03 01:32



tai kato nqma klub 3D max re6ih tuk da pitam..

nqkoi znae li kak se pravi prozra4nost??? ama ne opacity... 6toto primerno iskam da napravq lampa sega... i pravq lampiona (staklenata 4ast) slagam otrajenq i tn i posle namalqvam opacity-to na 20 da kajem... i VATRE v lampiona slagam edno omni s multiplier 1 ...

i kvo? ni6to ne se vijda !!! samo lampiona si sedi i tva e...!!! tva go madrq ot tolko vreme i ni6to ne sam sbaral do sega...!!! aaa i o6te ne6to!!!

kak se pravqt lampi s formi ??? primerno .. kato na star wars le4ovete na jedaite.. ili .. neonova lapma (kato cilindar) znam 4e e vazmojno ama...!!!

MNOGO VI SE MOLQ POMOGNETE MI 4E OT 100 GODINI SE MA4A DA GO NAPRAVQ TVA!!! AKO NQKOI DEN DAI BOJE DO 6ITNA TOZI PROEKT NA OB6TINA SOFIA 6TE VI 4ERPQ PO BIRA !!!



Тема Re: 3D maxнови [re: ByteSize]  
Автор revit_fan (непознат )
Публикувано20.06.03 14:28



хей Джедай, виж това -
http://www.stratacafe.com/image_relief.asp?imageID=9911
незнам обаче, дали някой ще те светне как се правят лампи 3D Max-a,
все пак хората си изкарват хляба с такива работи ;)))



Тема abe...нови [re: revit_fan]  
АвторByteSize (Нерегистриран)
Публикувано20.06.03 16:54



...ne mislq 4e e tolkova trudno.. imam predvid lampite :) a tva kub4e s vodata .. ako iska6 mi vqrvai oba4e to4no v4era i az napraih edna kapka kak pada i valnite i tn... !!! 4esna duma!!! :) ama ne go napraih na kub4e.... vidq li ei tva s kanata s voda i 4a6ata do neq??? ei tva e qko a? :)

no az se pak se nadqvam 4e nqkoi 6te mi kaje de... nali ???



Тема to Dir.bg: 3D max club required !!!нови [re: ByteSize]  
АвторByteSize (Нерегистриран)
Публикувано21.06.03 18:40



trea da napraat edin klub 3D max !!!! tuka nikoi ni6to ne kaa' !!!



Тема Re: to Dir.bg: 3D max club required !!! [re: ByteSize]  
АвторRed Deer (Нерегистриран)
Публикувано22.06.03 18:32



Ами *кх-кх* има хора дето *кх-кх* разбират, но примерно ги е гнус да ти четат "правописа".
При това не е толкова трудно, колкото изглежда и с малко мисъл става за отрицателно време, а отгоре на всичко има клуб посветен точно на 3D-то - Maya, 3ds max, etc.



Тема ima li zna4enie???нови [re: Red Deer]  
АвторByteSize (Нерегистриран)
Публикувано22.06.03 23:08



kak pi6a??? pi6a na jargon i kvo ot tva??? ne sam v 4as po literatura, q!

kvo ti puka koi kak pi6e.. az pi6a kakto govorq!!! ako isakm moga da pi6a kato angliiski blogorodnik i moga da pi6a i kato kra4mar ot selo Gorno-nanadolni6te!!!!

taka kvo zna4enie ima... a kluba 3D go otvorih to4no sled kato postnah tuk sorry ako sam ti sazdal mnogo izli6ni problemi :)

ti znae6 li kak se pravi gore-spomenatiq efekt??? s material editor ili po drug na4in??? pls mi kaji !!! az opitah kvo li ne!!! pravo misleh 4e e s opacity-to ama ne stana ni6to!!! kak se pravi taq porzra4nost ne moga da razbera... ne stava i ne stava!!! are pls kaji kao znae6 kak stava!! ako mi kaje6 obe6tavam 4e 6te pi6a ve4e kato ministar predsedatelq na Angliq!!! :))))))

mersi predvaritelno !!!



Тема Re: ima li zna4enie???нови [re: ByteSize]  
АвторRed Deer (Нерегистриран)
Публикувано23.06.03 01:14



Не си направих труда да го прочета цялото (и никога не си давам труд да чета подобни помии), но накратко (в отговор на "ima li zna4enie???"): за мен - да, има голямо значение. Ако този клуб имаше модератор и този модератор бях аз, подобни неща щяха да са недопустими. За мен ти си един неграмотен (или в най-добрият случай полу- такъв) 13-15 годишен пикльо (е, добре - нека са до около 20, а ако са повече... ами меко казано те съжалявам...), незаслужаващ внимание. Дере ис оне инглиш сеинг ъбаут дат: "Ю хаве райт, ай хаве сайлънс". Ду ю ънърстенд дъ уърдс дат каме оут оф му маут? Компренде? Понимаеш? Капиши?

П.С. Бай дъ уей: йоур "райтингс" аре нот джаргън. Игзампъл фор джаргън ис (ту гет беттер айдиа): "E, ся к'во? Не мо'а да пишем по-добре, и к'во?! Тъп съм кат' цървул р'ираш ли, 'ма т'ва е положението! Проблематичности нек'ви?!". Дис ис джаргън, май дйър стюпид бой. Йоур текст ис симпли нот лиабъл то ани куалификейшънс.
П.П.С. Оу, ю дон'т майнд агаейнст май уей оф райтинг? Ит ис перфектли ридабъл, райт?



Тема ок... you have your pointнови [re: Red Deer]  
АвторByteSize (Нерегистриран)
Публикувано23.06.03 05:38



Ok, you have your point... I'm sorry!!!

I am a hundered per cent sure that You know how to do the effect I am begging you about. Would have been nice if you helped me the first time I asked you, but.. it is your choice, is it not?
So now I would reply to your last posting with the following:

Осъзнах (колкото и да не ти се вярва), че може би си прав. Не показах особенна култура в по-горните ми постинги и... съжелявам !!! НО бях много ръзвалнуван, защото най-после намерих клуб за 3D studio max!!!... Този проблем(ефектът) ме "гложди" от повече от месец. Найстина ми е важен и никои не ми помага...!!! За това Ви моля ако знаете как се прави поне да ми дадете малка насока... Материял ли е? Светлинен ефект ли е? МОЛЯ ВИ !!!!



Тема Re: ок... you have your pointнови [re: ByteSize]  
АвторRed Deer (Нерегистриран)
Публикувано23.06.03 09:25



В отговор на:


I am a hundered per cent sure that You know how to do the effect I am begging you about.



Or at least this was the case approx. 2-3 years ago. Since then I'm not using MAX on a regular basis (lack of free time, etc.), to my great regret...
В отговор на:


Осъзнах (колкото и да не ти се вярва), че може би си прав.



Ще си позволя да се усъмня в т'ва (е те т'ва "т'ва", р'ир'аш ли, е жаргон). Предполагам, че след това ще продължиш да си пишеш на "жаргон", но то тук си опират нещата до обща култура, желание и т.н. За съжаление, днешната младеж подобни неща, като правопис и т.н., не ги бръсне за слива. Много по-лесно е да pi6e6 tka 6toto togava i da ne znaesh kvo e palen 4len i kade se slagat zapetaki nikoi nqma da te useti nali? Ма'аш си така спокойно и хич и не се притесняваш. Обаче това нещо го има (комай) единствено у нас. По всички други форуми (главно руско- и ингилизо-говорящи, просто 'щот' други езици не знам) хората си пишат както трябва, в руските - на руски, в ингилизките - на ингилизки. Рядкост е да види човек takiva pisaniq в руски форум (не че ги няма), но наистина са рядкост, докато у нас са правило, за най-голямо съжаление. Да не говорим за ингилизо-говорящите форуми, където дори правописни (да, правописни!) грешки са жестоко осмивани. Там да пишеш грамотно ти дава определен социален статус и показва добро образование, което всякак погледнато си е причина за гордост (т.е. не си някой малоумен, неграмотен и т.н. "брикет" 'фанат (опаа-а, пак жаргон...) от гетата и "дънещ" единствено на "сленг"). Това, отново за съжаление, в България не е така. То си имаше и един виц по тоя повод:
Срещнали се човекът и кучето за пръв път и съответно дълго и обстойно се оглеждали един - друг. След това човекът попитал: Абе, Шаро, защо м...рите са ти отзад? А кучето отвърнало: Кое ли ми е наред, че и топките да са ми отпред?
Тъжно, но факт; но още по-тъжното е, че тези неща не се разбират от младото поколение (това го казвам от позицията на 'сите си 28 години) и за 'лапетата (т.е. < 20) е признак на нещо височайше и неземно да pi6at taka, kato 4e li tova gi pravi hakeri, sptsove i edin gospod znae os6te kvi. Прави ми тъжно впечатление, че това важи само за маненките, т.е. тези от 25 "и старше" пишат главно на кирилица, и, доколкото им е във възможностите, спазвайки пунктуацията и съблюдавайки нЕкои граматични правила.
Тъжно...
В отговор на:


Не показах особенна култура в по-горните ми постинги и... съжелявам !!!



Може би съ-жЪ-ля-ваш? (не ти го натяквам, просто да си знаеш for future reference...)
В отговор на:


НО бях много ръзвалнуван, защото най-после намерих клуб за 3D studio max!!!...



Всъщност, това не е правилният клуб. Казах ти вече - 3D-то е точно за такива въпроси. Този е за програми от сорта на AutoCAD, MicroStation, CATIA и т.н. (само машиностроителните не мож' ги изброи за разумен период от време, а ако почнем и с тез' за архитекти - отиде, та се не виде...), т.е. "техничарски" програми, един инженерно-технически "екстри", средства за производство ако щеш, докато 3ds max-а е по-скоро творчески инструмент, предназначен за артисти (в по-широкият смисъл на artist - да речем "творец" и т.н.)
В отговор на:


Този проблем(ефектът) ме "гложди" от повече от месец. Найстина ми е важен и никои не ми помага...!!! За това Ви моля ако знаете как се прави поне да ми дадете малка насока... Материял ли е? Светлинен ефект ли е?



Да, прост ма-те-рИ-Ал. Просто намираш "Glass" (или нещо от сорта да беше, изумил* съм вече) из библиотеките с мат'риали, които идват стандартно с програмата, и го дърпаш с мишката до желаният обект. След това той се "изцъкя" (кеф ти в viewport-а, кеф ти "рендосано") и всичко под него се вижда - никакъв проблем. As simple as that.
Понеже вече отдавна го нямам инсталирано туй програмче и не мога да ти дам step-by-step advice, ти намерих няколко странички посветени на въпроса. Би трябвало да са от полза:

http://koti.mbnet.fi/~paulkp/tutorial/theglass.htm (и виж примерната картинка тук: http://koti.mbnet.fi/~paulkp/tutorial/pics/glass_rend.jpg)

http://dxyner2000.com/tutorials/tut4.1.htm (и нататък - 4.2, 4.3 и "так далее" така да се каже)

http://www.maxhelp.com/content/tutorials/icecubes/icecubes.htm

http://3dwithu.com/shiva/tutorials/eng_max/simple_orb/orbtut.htm

E, ся вече пак мо'е да ма'аш na "nashenski". Po drugo si e nqakak! Edno tkavoa zhesti, hakorish etc. Ne e kato onaq zabravne ot boga azbuka nali?

* - "забравил" демек (ето ти отново пример за жаргон)



Тема Re: ок... you have your pointнови [re: Red Deer]  
Автор revit_fan ()
Публикувано23.06.03 10:09



Изумен съм от протеклия между Вас диалог ...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.