Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:41 23.06.24 
Компютри и Интернет
   >> CAD/CAM
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема ceni...нови  
АвторByteSize (Нерегистриран)
Публикувано18.06.03 22:42



nqkoi da znae kolko stuva (gore-dolu) ne originalniq autoCAD v BG???

ne me razbiraite pogre6no !!! nqma ni6to po hubavo ot tova da polzva6 originalen software no kato mi trqbva samo da go razu4a ne mislq 4e si zaslujava da dam 4000 evro bez taxite (tolkova stuva originalniq v BG!!proveril sam!!!)

ne e li taka???

ako nqkoi den (dai boje) sam pro arhitekt togava mnogo qsn o4e 6te trqa da se prostq s 4000 evro no na tova nivo ne mislq 4e si zaslujava!!!


Long live Bulgaria !!!




Тема Re: ceni...нови [re: ByteSize]  
Автор pirate (опасен)
Публикувано19.06.03 08:36



Какъв AutoCad ти трябва? Пиратския software е направо без пари. Но оригиналния си е оригинален. Прав си че не си заслужава да се купи оригинален за работа вкъщи например, още повече и за да го разучаваш.
Пиши ми какъв Cad ти трябва.



Тема Re: ceni...нови [re: ByteSize]  
Автор M=ql^2/2 (:-o)
Публикувано19.06.03 11:21



На площад "Славеков" - мисля, че около 15 лв. (има и по 13лв. мисля)
От разни по-скътани продавачи по улицата - 10-12 лв.
От "доставчици по домовете" - има по 3 лв. за диск, ама искат да поръчаш общо 5 диска със каквото си пожелаеш.
От приятел - 1 лв ,заради цената на СД-то с кутийката.
От по-добър приятел - 0 лв.
------------------------------------------
Тия цени не зависят от това дали е Autocad или Corel Draw.. а само он "конуктурата на пазара".. демек кой колко иска да спечели, на колко хора трпябва да плати, за да се занимава с тоя бизнес, и колко ти е близък.

Иначе един лицензен е 3500 долара - около 6000 лв. с ДДС. Така мисля.
Като идея - ако си архитект, и държиш на Autodesk - ще ти трябва Architectural Desktop - а той е още 3000 долара отгоре към Аутокада.. Аз бих те посъветвал да се насочиш към Archicad или Chief Architect, даже към 3D Studio.. Тия програми са по-переспективни.. Самият Autocad от повече от 5 години не се развива - явно няма и на къде (и от кого)..

А иначе от всеки човек, който някога е чертал.. или се занимава с чертане - задължително е да знае Autocad.. а и не би му било трудно да го научи.



Тема Re: ceni...нови [re: M=ql^2/2]  
Автор pirate (опасен)
Публикувано19.06.03 13:31



Дисковете с каквито и да е програми се намират по 2 лева, без значение от бройката. И един да си поръчаш вече ще ти го запишат, че и продавачите на пиратски software станаха много. В интернет е пълно със списъци за software, movies and MP3. Конкуренцията сваля цените (поне в случая). А тези на "Славейков" са луди обирджии, по 15 лева за диск, като дори за 1,80 се намират същите програми. Та нали всички ги вземат от едно и също място. Ама те искат да лапат като луди. Един диск им излиза 40 ст., а като сложим и свалянето на програмата + записа - максимум 1 лв. А къде е 1лв. къде 15 лева.



Тема Re: ceni...нови [re: M=ql^2/2]  
Автор revit_fan (непознат )
Публикувано19.06.03 13:52



Какъв Architectural Desktop му предлагаш на човека драги M=ql^2/2 !!!
Момче щом сега ще се учиш - Взимай Autodesk Revit и почвай да го учиш.
Според мен в архитектурната област това е бъдещето. Ако искаш дa ти изтекат очите - работи с Architectural Desktop.
на Славейков можеш да го намериш за около 10-15 лв, а
иначе струва към 3000 евро + ДДС.



Тема travba mi programa za..нови [re: revit_fan]  
АвторByteSize (Нерегистриран)
Публикувано19.06.03 15:35



... 3D arhitektura !!! i modelirane... imam ve4e 3Dsmax.. makar i da e 3.1 ... no se pak var6i reabota za sega... ama mi trqbva programa s koqto da moga da pravq otrajeniqta po qsni i po istinski... abe otidete v tozi site -----> www.okumo.com i vijte galerqta... tva ne e li autoCAD???

ne mi trqbva programa za 4ertane !!!!!!!! s dve dumi trqa mi programa s koqto da pravq 3D modeli(sgradi)koito sa vazmojno nai blizki do realnosta !!! i tai kato o6te ne sam pro arhitekt (dano nqkoi den da sam!!!) ne sam mnogo zapoznat... mnogo se nadqvam da ste me razbrali...

abe prosto vlezte v sitea i vijte snimkite... TOVA iskam da moga da pravq...!!!

i blagodarq na si4ki koito tolkova barzo mi se otzovha na pomo6t :)))

Long live Bulgaria



Тема Re: travba mi programa za..нови [re: ByteSize]  
Автор pirate (опасен)
Публикувано19.06.03 16:31



Прегледах site. Там повечето са снимки, не са чертежи. Не мисля че на AutoCad може да се правят такива работи. От архитектура нищо не разбирам. Машинен инж. съм. Но ако някой ти каже каква програма ти трябва, веднага мога да ти я намеря. Имам познат който записва всичко по 2 лв. Може и само един диск да е.



Тема arhitekti...slu6am vi !!!нови [re: pirate]  
АвторByteSize (Нерегистриран)
Публикувано19.06.03 17:10



emi nqkoi koito razbira moje li da mi kaje kakva programa mi trqbva??? pls!!!!!



Тема Re: travba mi programa za..нови [re: ByteSize]  
Автор revit_fan (непознат )
Публикувано19.06.03 17:16



Видях го site www.okumo.com - нещата са много професионално направени, но човека си пише с какво ги прави - 3DStudio AutoCAD и малко други неща ;)
избирай сам - или дерзаеш с AutoCAD и после ги мяташ моделите в 3DStudio или
почваш с Revit - в него всичко е заедно - правиш си модела и директно го боядисваш с всичките му сенки и реалистични цветове, ефекти и т.н...



Тема Re: ceni...нови [re: ByteSize]  
Автор magesnik (вълшебник)
Публикувано19.06.03 17:19



tozi, pri koito si proveril cenite na originalnia AutoCAD taka te e metnal che um da ti zaide
Standartnata mu kraina cena e 3500 Euro, bez dds, na AutoCAD LT e 1200, ako te kefi da rabotish v 2d. i kato pochensh da se pazarish s oficialnite turgovci, mojesh da smuknesh oshte nekoi procent.
a razni komputerni firmici deto im e vse edno dali prodavat softuer ili domati... te si kupuvat autocada ot t.nar "authorized partners"

(

)

i si slagat oshte nekoi lev otgore. i eto ti cena 4000

Магьосниците не закъсняват, нито идват по-рано. Те пристигат точно когато им е угодно


Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.