Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:05 15.06.24 
Компютри и Интернет
   >> CAD/CAM
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Безгредови плочинови  
Авторtrochee (Нерегистриран)
Публикувано11.05.03 01:49



Бихте ли предложили прилична програма за оразмеряване на безгредови стоманобетонови плочи, моля! Все ми се струва, че SAP-а дава твърде големи усилия.



Тема Re: Безгредови плочинови [re: trochee]  
Авторproe (Нерегистриран)
Публикувано11.05.03 07:14



Viz nagazvas v mnogo dalboki vodi.Tyk v tozi forum predomno se obsazdat tenekedjiiski problemi.Za celta ste ti e nuzno da nauci6 nqkoq ot programite za FEA (finite element analyse) Golemite 4etiri(UG,IDEAS,CATIA,PROE) imat dopalnitelni moduli za tova.Prepora4vam ti da si instaliras COSMOS WORKS predi tova tribva da instaliras Solid Works.Pri computarnoto simulirane Na praktika stava duma za idelizacia na modela v zavisimost ot grani4nite uslovia.taka 4e tvoqta bezgredova plo4a triabva da se idealizira parvo.Moze da se okaze 4e triabva da presmqtas greda.Golqma greska e da se misli 4e programata s magi4eska pra4ka ste ti presmetna vsi4ko ako ti ne i kazes kakvo iskas .Sigurno si naqsno sas sapromat stom postavjas takav vapros.Ima edna programa Robot Millenium s neja se proektirat i iz4islqavat stroitelni konstrukcii moze i da ti svarsi rabota ako si stroitelen engineer a ne machinen.Uspeh



Тема Robot Millenium [re: proe]  
Авторproe (Нерегистриран)
Публикувано11.05.03 07:32



Eto namerih tezi linkove:
http://robot-structures.com/usa/index.php
http://www.cadworx.ru/EngSolutions/robot_millenium.htm



Тема Re: Безгредови плочинови [re: trochee]  
Автор Kaбeлa (жицата)
Публикувано11.05.03 12:29



Ако ти трябва - имам новия STADYPS (на проф. Т.Карамански). Програмата е за windows. Изчислява плочите не като Shell елементи, а като гредоскари - мрежа от греди. С един коеф. на пренасяне на усукващите моменти можеш доста да варираш резултатите - което както разбирам ти е необходимо.
От SAP обаче по-добро в теорията (строителната) просто май няма, особено за динамиката. Така че ти си прецени.
Ако ти трябва програмата - драсни един мейл



Програмата STADYPS е комерсиална, но мога да те уредя с демоверсията, която работи напълно 30 дни.



Тема Re: Безгредови плочинови [re: trochee]  
Автор Karl Terzaghi ((((((·))))))
Публикувано11.05.03 14:41



Знаеш ли програмата на ЦЕССИ за изчисляване на плочи? Основно проектантите я ползват за фундаментни плочи, но тя може да смята и етажни такива - безгредови, точково подпрени. Пробвай с нея...
Виждам, че са ти дали доста алтернативи и линкове... Искам да ти обърна вниманието върху Робот - полска програма. Не съм я ползвал, но някои факири от ВИАС (преподаватели) са ми казвали много хубави неща за нея - буквално я сравняват със SAP. Аз пробвах веднъж някакво демо и интерфейсът ми се видя доста приличен (и по-интуитивен от този на SAP 2000).
Мисля, че имаше и една немска програма - PLATTE. Или беше българска на немски език...
На Карамански програмите не ти ги препоръчвам. Всъщност, не знам, може би вече е преминал от МКР към МКЕ, но... на мен тоя ми е неприятен

Иначе аз безгредовите плочи си ги смятам на ръка - със заместващи греди



Тема Re: Безгредови плочинови [re: Karl Terzaghi]  
Авторtrochee (Нерегистриран)
Публикувано13.05.03 23:10



Да, това със заместващите греди, ясно, ама много работа се отваря при повече оси.
Другата програма на CSI, освен SAP-а, която знам е ETABs-а. И си има екстра модел за безгредови плочи. И понеже си играх един път, пак дава по големи усилия от ръчния модел за зам. греди. Аре, сега за 1-2 железа/м няма да се бием, ама кофти пък се получава с покриване на М диаграмата, къде ще ги почваш, къде ще ги спираш тия усилители, ама какво сега...



Тема Re: Безгредови плочинови [re: Kaбeлa]  
Авторtrochee (Нерегистриран)
Публикувано13.05.03 23:51



Сигурно ще ти драсна едно писмо за да я видя, въпреки, че не за динамиката идеше реч. Това с тези коефициенти за усукващи моменти или какво беше, вероятно касае конфигурацията на шайбите. Въпроса ми е конкретно за плочите от вертикални товари.
Иначе САП-а за динамика е велик, но за метал.
Виж за ст.бет. на знам. Най-голямото ми постижение беше да съвпадна с точност до първия знак периода на първа форма на трептене на ст.бет. констр. между САП и СЕИЗМ, но само на първа форма.



Тема Re: Robot Milleniumнови [re: proe]  
Авторtrochee (Нерегистриран)
Публикувано13.05.03 23:57



Благодаря, Прое!



Тема Re: Безгредови плочинови [re: proe]  
Авторtrochee (Нерегистриран)
Публикувано14.05.03 00:50



Прое, и аз не говорех за магическа пръчка. Задаване на гранични условия за свободно подпиране или еластично запъване в точки от плочата позволява коя да е програма. Ако опра до заместващи греди, пак опирам до това да си смятам само гредите, с една кофа предварителна работа.Както и да е.
Кажи ми например, ти как си оразмеряваш безгредови, безкапителни, ст.бет. плочи?



Тема Re: Безгредови плочинови [re: trochee]  
Автор Karl Terzaghi ((((((·))))))
Публикувано14.05.03 08:05



Я чакай!!! Да не искаш да кажеш, че имаш ETABS?!
Лелеееее, ако знаеш от колко време я търся тази програма...!
Виждал ли си я някъде в нета, дай линк към нея

А между другото... има една програма "Tower" - сръбско-унгарска. Йонко Пенев я вкара в България, казва, че "Хилтън" бил смятан на нея. Доколкото знам, тя е на модули и модулът за плочите вече е кракнат.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.