Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:38 28.06.24 
Компютри и Интернет
   >> CAD/CAM
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Програми за електротехническо проектиране  
АвторПHH (Нерегистриран)
Публикувано04.02.03 18:30



Интересува ме работи ли някой с програми за проектиране на електрически вериги (не на електронни, каквито се продават много на "Славейков къмпани"). Става дума за системи за управление в електрически подстанции например, или проектиране на ел. табла и кабелни връзки между тях.



Тема Re: Програми за електротехническо проектираненови [re: ПHH]  
АвторPin (Нерегистриран)
Публикувано04.02.03 19:15



Да с няколко - в момента най-вече с Electrical Designer, пиши какво те интересува?



Тема Re: Програми за електротехническо проектираненови [re: Pin]  
АвторПHH (Нерегистриран)
Публикувано05.02.03 16:27



Работиш ли с ELCAD - сега я купуваме за нашата фирма. Търся ако някой има опит с нея, да обменяме мнения. Освен това е доста скъпа ако се купят лицензи за всички. Но на "Славейков" я няма... А "Дизайнера" го прегледах, много ми напомня Cadelec, само дето е по-скъп от него. Общо взето от него ме отказаха възможностите за организация на по-големи проекти и работата по обработка на кабели - стори ми се слабичка. Не знам дали съм прав.
Ти с кои други работиш? Ако си в София, дай да пием по бира и да ги обсъдим.



Тема Re: Програми за електротехническо проектираненови [re: ПHH]  
АвторPin (Нерегистриран)
Публикувано06.02.03 21:02



Съжалявам, впечатленията ми от ELCADа са доста слаби - играх си два дена преди да реша към кой продукт да се насоча, така че не мога да ти бъда много полезен. Пък и самия факт, че съм си избрал друг продукт - ти е ясно какво съм решил. Не знам какво си гледал от Electrical Designer-a и коя версия, но няма никакви проблеми с организирането на сложни проекти (има си възможности за Superproject - тоест проекти с подпроекти). а кабелите - има два начина за въвеждане и т.н. Аз поне работя проекти на автоматизирани индустриални машини и системи с доста повече кабели/жила отколкото има в една подстанция и нямам проблеми със задаването (или променмянето после на данните) за кабелите, както и извеждането на информацията в журналите.
Ако имаш някакъв конкретен въпрос за ELCAD можеш пак да пишеш - имам един колега дето преди работеше на ELCAD и мога него да го питам (само че след вторник следващата седмица, че сега е в чужбина).



Тема Re: Програми за електротехническо проектираненови [re: Pin]  
АвторПHH (Нерегистриран)
Публикувано07.02.03 10:30



Ще се радвам да обменим опит с колегата ти, а и за "Дизайнера". Служебния ми телефон е 9327436, работя в центъра на София. Ако искаш звънни, евентуално и да се видим ако си наоколо.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.