Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:48 29.05.24 
Компютри и Интернет
   >> CAD/CAM
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: ШПРИЦ-ФОРМИнови [re: BullDog]  
АвторJD (Нерегистриран)
Публикувано07.02.03 10:40



Da be, verno, i az pyk kak ne se setih za tia $3000...
Mnogo sym syglasen s teb po vyprosa za opredeliane na cenata, no oshte edin pyt mi se iska da spomena, che klienta triabva da e ubeden che za tva deto si dava parite si struva cenata, no tova veche e drug faktor...
Iavno si navytre v tia neshta... kyde bachkash v SF li si?



Тема Re: ШПРИЦ-ФОРМИнови [re: bosia v bransha]  
АвторJD (Нерегистриран)
Публикувано07.02.03 10:45



Abe shto samo za pari si govorim... nie sme si konstruktori predimno, verno che triaa da mislime i za parite, no zashto ne shepkame kakto v nachalota za nekoj konstruktiven problem a??



Тема Re: ШПРИЦ-ФОРМИнови [re: JD]  
АвторBullDog (Нерегистриран)
Публикувано07.02.03 11:04



Абе честно казано бях в бранша, ама вече не съм .

Да, в София бачкам, по принцип съм програмист (на софтуер), после се заиграх с CAD/CAM системи, после реших и да ги ползвам по предназначение, абе тя е дълга ... Най-накрая се стигна до там да работя за едни израелци, дето купиха един доста добър цех за инструментално производство (в София, който е в бранша, ще се сети за какво говоря).

Изобщо не се броя за разбирач, след като напуснах, там останаха хора с много по-голям опит от мене и като конструктори, и като технолози, дори операторите на машините са много добри, немалка част от тях са работили по чужбина. Просто работата ми беше такава, да организирам нещата от изготвянето на оферти, до предаване на инструментите на клиентите и съм виждал по малко от всичко.

Абсолютно съм извън този бранш от 3 години, занимавам се пак със софтуер, но не и CAD/CAM.

Извинявайте за дългия постинг, то май и вече не му е мястото във този форум, просто исках да кажа, че нещата се учат, като ги работиш, а не само като ги четеш, макар че и това е необходимо



Тема Re: ШПРИЦ-ФОРМИнови [re: бoc в бpaншa]  
АвторBai_lvan (Нерегистриран)
Публикувано07.02.03 23:28



На мен ми се наложи да запо4на с проектиране на матрици на 53 години, след 18 години работа с I-DEAS. Напреднах доста според мен без книги. Основния ми помо6тник бе6е една фабрика с направени 2000 инструмента досега. По4ти вси4ки с много гнезда от 12 до 64, Когато има наоколо кого да пита6 и веднага да полу4и6 отговор напредъка е много бърз.
Не се пла6ете от ни6то. Живота и неволята 6те ви нау4ат на вси4ко.
Поздрави от Аржентина
Иван



Тема Re: ШПРИЦ-ФОРМИнови [re: JD]  
Авторmarto (Нерегистриран)
Публикувано30.03.03 04:14



bravo
mnogog gotini kartinki
i kato gi vidim i pochvame sas shpricformite vednaga nali :))))))



Тема Re: ШПРИЦ-ФОРМИ Za konstruktoriteнови [re: Obul]  
Автор marto (непознат )
Публикувано30.03.03 14:13



Po losho ot tova da ne e vijdal jeliazo e da e vijdal ama malko

Imam edin klient deto konstruktora mu e bil v niakakva rabotilnica za prototipi
i kato napravi edna uslojnena konstrukcia ot skapi detaili ! UJAS.
Inache mehanizamcheto si raboti super.
Samo deto shefa mu plashta 2-3 pati po skapo i mai krainia klient - ot Germany shte da gi ostavia.

Taka che s neopitnia konstruktor prosto niama da stana i na 2-3 opit shte se nauchi.
No ako konstruktora e s opit v izlishno slojnite i skapi konstrukcii - togava imame bomba sas zakasnitel.

Ta v tozi smisal choveka sas standartnite paketi ima pravo.
Materialite za edin instrument izlizat blizo 80 % po-skapi no se pesti ot vreme , trud , gafove na termisttite , nekachestveno pernishko ili Rusko jeliazo i t.n.t



Тема Re: ШПРИЦ-ФОРМИ Za POFIнови [re: BullDog]  
Автор marto (непознат )
Публикувано30.03.03 14:20



Abe da ti kaja esenta mai veche savsem se skapaha
Pri nas pochna edin ot erozistite tam
Sega chuvam che vzeli porachka za Germany
I tarsiat operatori i konstruktori po darvo i kamak



Тема Re: ШПРИЦ-ФОРМИ Za POFIнови [re: marto]  
Авторot POFl (Нерегистриран)
Публикувано31.03.03 22:04



Oshte ne sme se skapali i oshte sme nai-dobrite.Samo za svedenie.



Тема Re: ШПРИЦ-ФОРМИ Za POFIнови [re: ot POFl]  
АвторBullDog (Нерегистриран)
Публикувано31.03.03 22:23



POFI нема да се скапе ... Аз си го знам




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.