Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:32 30.05.24 
Компютри и Интернет
   >> CAD/CAM
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: ШПРИЦ-ФОРМИнови [re: Kevo]  
АвторBullDog (Нерегистриран)
Публикувано04.02.03 12:14



Sorry, ама много подценяваш шприц формите.

Дори и в постинга си написал, ша ме проштаваш, глупости.

Искам да ти видя инструмента, дето хем ще има "странично отварящ се пакет" или sliders, хем ще има връщачи. Може и да стане, ама по-вероятно е първия път като го затворят, някой слайдер да изхвърчи от щприца. И да удари конструктора по главата

За електроди, ерозии и т.н. не си говорим. За инструменти с две и повече отваряния също. А капачка за бутилка от кола, с вътрешна резба, знаеш ли как се прави?

Тая книжка от 1989 можеш да я разгледаш, но много от новите неща в този бизнес няма да ги намериш. Едно време от Amazon.com ми бяха донесли 2 много добри книжки, ама някой си ги "чопна" от фабриката, където бачкахме.



Тема Re: ШПРИЦ-ФОРМИнови [re: BullDog]  
АвторKevo (Нерегистриран)
Публикувано04.02.03 17:35



Abe Buldog ti naistina si tap, kato buldog.
Kakvo se pravish na goliam maistor.
Ne otricham che ima i slojni spricformi.
Momceto v slucaia iska da zapochne ot niakade.
Na vaprosa za vrastacite. Pokazvash che ne si v cas.
Kakvo preci da se otvaria stranicno s chelust i da ima
vrastaci. Moje da ti obiasnia i drugi raboti ama za teb srestu zaplastane.



Тема Re: ШПРИЦ-ФОРМИнови [re: Kevo]  
АвторBullDog (Нерегистриран)
Публикувано04.02.03 19:09



Хе, хе, ти и от кучета не разбираш, ама ней се. Няма тъпо куче, още по-малко булдог.

"Kakvo preci da se otvaria stranicno s chelust i da ima vrastaci"

Ами такова, че при 90% от конструкциите и особено ако ползваш стандартни пакети, челюстта ти ще подпре връщачите преди те да са започнали да се връщат. Можеш да се гъзурчиш, с рани измъчени решения, а истината е много по-проста: на инструмент с челюсти връщачи не се слагат, ползва се шприц с принудително връщане!

Не се правя на голям майстор, познавам доста по-добри майстори от мене, просто съм ги ял тез лайна 2-3 години. Така, че не заблуждавай човека, че всичко е много лесно. Лесно се правят само калъпи за кюфтета. И пак ти казвам, като се прави първа проба, конструктора трябва да е до шприца, та като отхвърчи нещо, да го млатне по главата

А момчето да почне от някъде, ама освен да чете на книжки, трябва да види и желязото как изглежда.



Тема Re: ШПРИЦ-ФОРМИнови [re: BullDog]  
АвторJD (Нерегистриран)
Публикувано05.02.03 11:59



Shto se dzavkate taka? Ima reshenie za vsichko, stiga da syobrazish koe kyde da slozhish.


Eto ti edno reshenie, makar na kartinkite da ne se vizhda dobre, koeto si ima i plygachi, i vryshtachi, a poradi osobenostite na shpricmashinata ima i sistema za prinuditelno vryshtane na izhwyrgachnia paket. Vchera prikluchih s edna spricforma deto ima dori dvoen hod na izhvyrliane po bez prinuditelno vryshtane, kato otnovo si prisystvat i plyzgachi i vryshtachi

Are prodylzhavajte da se karate... po interesno shte e niakoj da kazhe neshto deto ne stava, a ne tova koeto ne e pravil



Тема Re: ШПРИЦ-ФОРМИнови [re: BullDog]  
АвторJD (Нерегистриран)
Публикувано05.02.03 12:01



A zabrivh da kazha che ima dori i ohlazhdane v plyzgachite..



Тема Re: ШПРИЦ-ФОРМИнови [re: JD]  
АвторBullDog (Нерегистриран)
Публикувано05.02.03 12:26



E, аз какво разправям, че "лесно нема". Гледам ти анимираното гифче с принудителното връщане на изхвъргачния пакет. Ми гледай още колко неща е трябвало да накачулиш по инструмента за да го реализираш. Някой дори не се виждат много добре как действат, ама има и "ключалки", за да осигурят освобождаване на хода след прибиране на изхвъргачния пакет на мястото му.

Най-вероятно, връщачите си ги сложил само за "сигурност", за да се "фиксира" крайното положение на изхвъргачния пакет при затворен инструмент.

Ама сега да си помислим, колко се оскъпява такъв инструмент от такива неща (за увеличаването на риска да се "прехебе" нешо не си говорим):

Първи вариант: Купуваш стандартни елементи от EOC или Hasco (на конструкцията не ми мязат много на стандартни). Изглежда по-скъпо като решение, но аз съм 100% убеден, че накрая е "по-евтино" (около 1000 до 2000 долара)

Втори вариант: Спускаш една сюрия фрезисти, шлайфисти и шлосери с една камара детайлни чертежчета да махат една седмица, използвайки всякви недоклатени (и най-вероятно незакалени) железа, и резултата е инструмент, който може да задере на 100000-я удар, ама може да задере на 50-тия и да се разхвърчат изхвъргачи от шрица. Ако това се случи, брой че цената ще е над 3000 долара. (Сега да не се засегнеш не инструмент, твоя може да изкара и милион удара, дай боже, говоря по принцип)

НЕ се заяждам, НЕ се джавкам и НЕ обиждам никого. Просто искам да кажа, че то правенето на инструменти не е само да седнеш зад CAD (и/или CAM) системата и да струпаш 200-300 кила желязо.

Трябва да се практикува, т.е. да се чиракува, колкото и демоде да ви звучи тази дума. Аз обаче чиракувах малко и се отказах, щото бързо се убедих в един лаф, който ми казаха в самото начало: "Който прави матрици, яде трици"


Виж, шприцването му е майката



Тема Re: ШПРИЦ-ФОРМИнови [re: BullDog]  
АвторObul (Нерегистриран)
Публикувано05.02.03 15:22



Napalno sam saglasen s teb che ne e lesna rabota.Towa waji i za wsichki izdelia.Pazi boje neshto da e konstruirano ot konstruktor koito ne e
wijdal jeliazo(i ne kazwaite che niama takiwa - az poznawam niakolko)



Тема Re: ШПРИЦ-ФОРМИнови [re: BullDog]  
АвторJD (Нерегистриран)
Публикувано06.02.03 11:51



Tva deto si go vidial na gifcheto oпredelno ne e s cel da se pravi analiz na instrumenta, a prosto iskah da vi pokazha che se praviat instrumenti, takiva za kakvito se provede spora... ta i v tozi sмisyl iskam da vi kazha che niama nikakvo znachenie kakvo si 'nakachulil', a kak si go postignal i ZASHTO... v krajna smetka niе pravim instrumenti a ne тухли... tuka cenata niama znachenie do onzi moment v kojto klienta ti e ubeden che pravish naj-dobroto za nego!

vsichko koeto mozhe da se izpylni ot normalizirani detajli, po tozi instrument, e ot EOC, tam sym syglasen s teb! Ne sme tolkova bogati za da si pozvolim eftini neshta.

Abe tva $3000 kvo sa? Shtot i za kakyvto i da e instrument na tazi cena nikoj niama da si mrydne prysta da go proektira i izrabotva.
shto se otnasia do chirakuvaneto - to sys vsichki neshta e taka... dori ne moga da otreka che sym izliazyl ot tazi si faza, vypreki che znam i pravia mnogo neshta, no vinagi gi syglasuvam s konsultanti, tam mu e majkata...

Are priatna rabota



Тема Re: ШПРИЦ-ФОРМИнови [re: JD]  
АвторBullDog (Нерегистриран)
Публикувано06.02.03 13:20



3000 USD е цената на ремонта, ако някой път не успееш да върнеш изхвъргачите

Иначе цялото инструментче, като цена, ми мяза не нещо с една нула отзаде

А за цената, по принцип не съм съвсем съгласен. Щото обикновено инструмента се пазари преди да е проектиран (имаш задание, модел на изделието, вид на пластмасата, брой гнезда, маьимален цикъл, и т.н.) Това добре. И си удряте ръцете и казвате примерно 20000 лефа. От там нататък, клиента почва да дърпа чергата към него: "Ама не може ли да сложим сега още охлаждане, ами отопление, ами топли дюзи, ама не може ли да намалим цикъла ...", Производителя, пък се мъчи да си минимизира разходите. То мен ако питаш и стоманата за поансоните само от Hasco щях да си поръчвам, и графит на блокчета за електроди, ама да не излезне накрая, че инструмента ми струва повече от това дето ще ми го платят



Тема Re: ШПРИЦ-ФОРМИнови [re: BullDog]  
Авторbosia v bransha (Нерегистриран)
Публикувано06.02.03 22:55



Ami tia samo goreshtata kuia na Husky ili Mastip izliza 12,000$




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.