Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:59 25.05.24 
Компютри и Интернет
   >> CAD/CAM
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема i-deas programiraneнови  
Авторsisqu (Нерегистриран)
Публикувано19.10.02 21:01



Zdr,
Tarsia da nameria programata i-deas. 4uh 4e na slawejkow ja imalo no moze li niakoi da mi kaze dali ne e oriazana i dali ima CAM 4astta t.e. to4no pisaneto na programite, zashtoto se zanimawam to4no s towa. Modelite gi izdiga drug. A ako ne, kade moga da nameria ot drugade?



Тема Re: i-deas programiraneнови [re: sisqu]  
Автор cuttingedge1974 (непознат )
Публикувано21.10.02 22:19



Tozi deto pravi modelite,na I-deas li raboti?



Тема Re: i-deas programiraneнови [re: cuttingedge1974]  
Авторsisqu (Нерегистриран)
Публикувано22.10.02 18:53



Da na i-deas, zashto



Тема Re: i-deas programiraneнови [re: sisqu]  
Автор cuttingedge1974 (непознат )
Публикувано24.10.02 00:24



Zdravei!
Pitah te ne ,zashtoto ima nikakyv problem s transfera,a zashtoto ako ne biaha i-deaski failovete ne si struva da se nasochvash tochno cym tozy CAM.
Imam predvid slednoto:
-ako mashinata ti e MC032 ili niakoi Deckel,Maho ili tam niakakva druga s vurtiashta masa,t.e. s 4 ili 5 osi/imam predvid rabotni vurtiashti-A,B,C/ ne ti triabva da uchish tepyrva nov CAM kato tozi.
-I-deasa ima sravnitelno lesen NC,OBACHE ako si s centyr s vertikalen shpindel i za v bydeshte shte razchitash samo na tri translacii.Razbirase mojesh da zavurtish na opredelen ygyl masata- i posle pak TRI TRANSLACII/taka narechenia INDEX/.Ne che e losho-povecheto detaili mogat da se obrabotvat dostatychno dobre taka.
-I-deaskia CAM niama nikakvo bydeshte,porady prostata prichina che SDRC/proizvoditelia na I-deas/ se slia s EDS/sobstvenika na UNIGRAPHICS.A PUK MANUFACTURINGa NA POSLEDNITE/po moeto skromno no kategorichno mnenie/ E NAI-MOSHTNIA SYZDAVAN NIAKOGA!!!/nikak ne e lesen za uchene-obache moje da ti generira toolpats,kakvito niama da vidish drugade.Naposledyk vsichki hvaliat Catia-priznavam za konstruktori ima strahotni ulesnenia,no za NC---UG E NUMBER 1
-I-DEAS shte byde poddyrjan do 2004 i posle-bye-ostava samo analiza/FEMa/-taka narechenia FEMAP,a obshtia produkt shte se kazva UNIGRAPHICS/v srednia klas ostava SOLID EDGE/.Naistina jalko za perfektnia modeler,assembly i drafting na I-deasa,no tova e polojenieto.
-ta pozvoli mi da ti kaja kakvo e moeto mnenie/ne angajiram nikogo s tova/-za nashite uslovia e nai dobre da se borish s neshto ot sreden klas-CHE NIE NIAMAME MACHINI KATO HORATA-za kakvo ni e 5-AXIS obrabotkata na Mastercam,Surfcam ili trite golemi/UG,PRO-E,Catia/-preporychvam ti-EdgeCAM ili Esprit,ako mojesh da si gi namerish razbirase!-lesni za rabota,WINDOWS interface.



Тема Re: i-deas programirane [re: cuttingedge1974]  
Авторsisqu (Нерегистриран)
Публикувано24.10.02 21:45



Zdr,
ami az niamam pretencii, iskat ot men da u4a i-deas za da rabotia waw firmata
kazwat 4e towa bilo naj dobroto, otnasiq se za 3-cordinatna frezova ma6ina.
Kakwo misli6 za SurfCam-a dali ste mi war6i rabota. Ne mozelo da se prawiat ili koregirat modelite na neia samo mozelo da se programira. T e mnogo po slaba bila?



Тема Re: i-deas programiraneнови [re: sisqu]  
Автор cuttingedge1974 (непознат )
Публикувано26.10.02 18:38



Produkti kato Surfcam,Mastercam,Edgecam,Esprit i niakoi drugi sa si CAM systemi-te lesno translirat/a niakoi sa si napravo integrirani/ part failove na po izvestnite Cad i Cad/Cam systemi.Taka che tehnite modeleri sa si dosta slabi.
Ot tova koeto mi kaza,o.k.-uchi si I-deasa -losho niama-shte ti vyrshi rabota.Interesno mi e shtom iskat da go uchish-vyv firmata ti niamat li go?? ili ti si go iskash i za vkyshti?
Na vyprosa ti za sravnenieto I-DEAS-Surfcam:
I-DEASa ima mnogo silen CAD,niama spor,i duma ne moje da stava za sravnenie-che tova si e Cad/Cae/Cam systema ot visok klas!!No Surfcama ima poveche vyzmojnosti v NC-to.



Тема Re: i-deas programiraneнови [re: sisqu]  
Авторbroto (Нерегистриран)
Публикувано26.10.02 19:26



Колко ще ти плащат, ако не е тайна?
Щото аз изкрах на местоработата си курс за I-DEAS, но не даваха редовно заплатите и напуснах.



Тема Re: i-deas programiraneнови [re: broto]  
Авторlvan (Нерегистриран)
Публикувано28.10.02 06:10



Koi ti beshe prepodavatel?



Тема Re: i-deas programiraneнови [re: lvan]  
Авторbroto (Нерегистриран)
Публикувано28.10.02 11:55



Владимир Попов
Ама той май замина за Франция.



Тема Re: i-deas programiraneнови [re: broto]  
Авторsisqu (Нерегистриран)
Публикувано01.11.02 23:15



Mi 200 leva i to redowno. Zwuchi mizerno no ima li po-dobro predlozenie. Kade w balgaria dawat redowno zaplatite?




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.