Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:31 28.09.24 
Компютри и Интернет
   >> CAD/CAM
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема HELP!нови  
Автор Haчko (филoфоб)
Публикувано17.07.02 13:37



Когато започнах да работя с Аутокад, нямах никакви хардуерни проблеми. След повече от година започнаха да ми се случват странни неща. След стартиране на програмата и работа с нея около половин час картината започваше да се "къса" - мишката не се движеше плавно, а на подскоци и други такива "екстри" Работата се оправяше с рестартиране.

Помислих си какво ли не - че е от паметта, че е от видеокартата, че имам вирус... Елиминирах всички тези съмнения, пробвах с повече памет, с друга видеокарта, форматирах си харда на ниско ниво... Не можах да премахна проблема.

След време направих ъпгрейд - много сериозен. Ново дъно (КТ333), нов процесор, нова памет, нова видеокарта - Chaintech MX-400... Бях сигурен, че няма повече да имам оня проблем, но...
Няма никаква промяна!

Някой може ли да ми каже какво става? Какви са тия простотии и защо ми се случват, без по никакъв начин да съм ги предизвикал?

Междуметие - почивката между две метения.


Тема Хм, шашнат съм [re: Haчko]  
Автор ASSASSlN (пристрастен)
Публикувано18.07.02 19:11



Всякакви гадости ми е правил AutoCAD-a, но такова чудо...

С коя версия си?

Мога само да гадая. Да не би чертежът ти да се претоварва с безсмислена и непотребна информация?

Най-напред си провери шаблона. Вероятно е acad.dwt. Ако е по-голям от 80 килобайта работата му не е чиста. Виж вътре да не би да има блокове. Не би трябвало да има.

В самия чертеж виж за безсмислени блокове, layer-и, linetype. Имал съм случаи с чертежи в които има блок вътре в друг блок и още идин път в блок.

Хм. Още една хватка приложи. Команда

wblock

и маркираш всичко в чертежа. Изваждаш навън чертеж със същата графична информация, но с по-малък размер.

Засега нищо друго не ми идва на акъла. Ако няма промяна ще се разберем да ми пратиш едно такова чудо, че да му направя дисекция. Ако причината е в четртежите, разбира се.



Тема Re: Хм, шашнат съмнови [re: ASSASSlN]  
Автор Haчko (филoфоб)
Публикувано18.07.02 22:38



Не, не са големи чертежите :(( Пробвал съм - с една проклета чертичка само драсната, след половин час - умира Чистил съм всякакви глупости, purge-вал съм, какво ли не съм правил... Опитах с PCI-карта, с 14 версия (аз съм с 2000)... Не ще

Вече почвам да си мисля за нов монитор, нова хард-диск и ако пак не се оправи - ще се гръмна!!!

По принцип започвам чертежите начисто - открай време си правя така. Ще проверя темплейта, както казваш, но се съмнявам да е от там.
И ОС-та (98 СЕ), и Аутокада са си едни и същи - от моите дискове. Никаква, ама никаква промяна от едно време

Ако знаеш какви ужаси преживях... особено миналата година, като правех дипломна и на ден имах по двайсетина рестарта

А напоследък друго ми се върти из главата - дали не е от мишката. Всъщност, сегашната ми мишка е на година и половина, но когато я купих, бях в период, в който не ползвах Аутокад. И може да се каже, че неприятностите ми започнаха точно когато започнах да чертая с новата мишка. Genius NetScroll+. Има една помощна програмка с нея - за бутоните. Сигурно се сещаш за какво ти говоря. Когато изключа тази програмка, със скрола мога да зуумвам директно, а с десния бутон - пан.
Старата ми мишка беше проста трибутонна. Нямаше зуум, но и на нея десният и бутон можеше да изпълнява пан. Само и слагах дрйвъри за обикновен Лоджитек.
Почвам да се чудя дали тоя скрол (а аз доста го позлвам като зуум) не прави някакви мизерии и не товари някоя част от системата прекалено много. Или драйвърите на мишката... Щото се оказа, че Джиниъс не са чак толкова добри.
Мамка му, ще ида да взема една тъпа мишка за 5 лева и ако се окаже,че това е бил проблемът, ще взривя централите и на Аутодеск, и на Джиниъс!!!!

Междуметие - почивката между две метения.


Тема Хи-хи! Недей да се нервиш на AutoDeskнови [re: Haчko]  
Автор ASSASSlN (пристрастен)
Публикувано19.07.02 08:51



те са си такива от малки. Помня ги от времето, когато за да начертаеш елипса трябваш първо да си начертаеш окръжност, да я направиш на блок, да вкараш тоя бло с различни скали по X и Y... Всичкото им хубаво, но понякога се осират. Глей ги, моля ти се - сега в 21 век!!! Поредната им издънка. Разузнавам 2002 версия. В падащото меню Edit пише

Select All = Ctrl+A

Викам си - досега (ACAD14) Ctrl+A беше On/Off Groups. Какво го заменя? В хелпа най-изненадващо в раздела Groups пише, че се изключват/включват със СЪЩАТА комбинация Ctrl+A.

Като стигнеш момента на 3D мъките - пак се обади.

------------

Ама, ти сериозно ли досега не си пробвал с друга мишка???

Правилно ли съм разбрал? Започваш чертеж, всичко е наред, но след време се получава гадното явление. Записваш чертежа, затваряш AutoCAD-a, пускаш го отново, отваряш същия чертеж, пак всичко е наред и пак след време се появява гадостта?

Ако е така... Хм. Шаш и паника. Май няма да е от мишката. Може би някаква настройка на темпоралните файлове. На нещо му е тясно и се препълва... Може би. Де да знам.

Взе да ми става интересно. Разказвай екшъна, да обменяме опит, че утре-вдруги ден - де да знае човек дали няма да го хване същата диария.



Тема за 2002нови [re: ASSASSlN]  
Автор relative ()
Публикувано19.07.02 12:34



имам проблеми с инсталацията на 2002. естествено неофициална версия. ти как ги разреши?:)



Тема Re: за 2002нови [re: relative]  
АвторASSASSlN (Нерегистриран)
Публикувано19.07.02 16:14



Какви проблеми имаш - по-точно.

На мен ми пратиха руски пиратски диск. Версии на английски и руски.

Full Installation и толкоз. Четирима го инсталирахме и още трима го прекопираха.

Кажи ги проблемите, ако не можеш да се оправиш с твоя диск ще намеря начин да ти прекопирам и пратя мойта версия.



Тема Re: Хи-хи! Недей да се нервиш на AutoDeskнови [re: ASSASSlN]  
Автор Haчko (филoфоб)
Публикувано19.07.02 22:17



ОТ МИШКАТА Е БИЛО, УБИЕЦ, ДА МУ ЕБА МАЙКАТА!!!!!!!!
Можеш ли да си представиш?!?!??!
Деинсталирах оная помощна програмка на Джиниъс и сега лети!!!!

Убиец, аз откачам. Как може такава простотия, бе?!?!? Повече от година ми се скъсаха нервите и накрая какво - една тъпа мишка за десет долара!

Аз вчера си проверих темплейтите, както ме посъветва - бяха по 30-40 К. А сутринта като станах, разкарах оная програмка и...



Я кажи за 2002 какви кодове трябват - аз моя го копирах от оригинален диск, имам два кода, но ми иска и актиация... Мога ли да намеря нещо по въпроса или да търся инсталация, която не изисква активацията?

А 3Д не чертая - не ми се налага. Но знам какво е... преди време ми се налагаше. И пикаех кръв

Междуметие - почивката между две метения.


Тема Що псуваш, бе? Не му е тук мястото!нови [re: Haчko]  
Автор ASSASSlN (пристрастен)
Публикувано22.07.02 08:10



От мишката била дивотията, а? Ама, сигурен ли си? Да не би да е от драйвера, бре, човек? Ако досега не си си трошил главата - да ти кажа. Мамка им дривери, хардварета, софтварета. Всякакви изненади поднасят да им го набутам в човката.

Хм. Мишка, а? Разглезени пичове. Ти наясно ли си как се работеше с Правец-16, без хард диск, без мишка, с отровно-зелен монитор, във времената, когато англияския беше персона нон-грата? Хи-хи. Мамка му. Аутокада беше на две дискети... Чукаш в несвяст командите... В даден момент ти вика: Тая команда не е на тая дискета, мушни другата...

K'ви са тия помощни програмки, ве? Ти добре ли си, да си тургаш таквиз глупости??? А, стига, бе! Ще те застрелям, беее! Стига дивотии, беее! Ся, ако ми речеш, че си с FlexType - направо ще те взривя!

За какви кодове питаш? Ми, нали всяка пиратка си върви със своя етикет.

Абе, я ми прати бележка с пощенски адрес, да ти го пратя туй нещо и толкоз. Ама, да не би да си мислиш, че ще се промени нещо?

Новостите спрямо 2000 са

Въведена е чудесия eTransmit. Архивира/смачква чертижите в zip файлове. И ако щеш - exe - та прави. Верно, бе! Не се бъзикам. Пращай си чертежа на оня край на света - кеф ти риба, кеф ти паламуд. Кеф ти 2002 версия, кеф ти 12 - та версия.

To be continued! НачалникЪТ идва, ша му го туря



Тема Continuesнови [re: ASSASSlN]  
Автор ASSASSlN (пристрастен)
Публикувано22.07.02 09:07



Много ми харесва новопоявилото се бутонче

Publish to Web

Не че ми е потрябвало Web страници да си правя и то пък точно с AutoCAD. Ама, ни в клин, ни в ръкав ми прави JPG - файл. И то (мамка им, чак сега ли се сещат) черно-бяло с тънки и дебели линии. Дебелините ги чете от настройките на принтера. Шаш! Най-после, да им го набутам. Че то на к'во приличаше тоя идиотизъм? За да вкарам аутокадска картинка във Word или Page Maker или Corel или ...

Я, стига съм дрънкал...



Тема Re: Що псуваш, бе? Не му е тук мястото!нови [re: ASSASSlN]  
Автор The Evil Tall One (SoulGuard)
Публикувано25.08.02 17:50



O, gnusljo
ti nasekude si napulzel da smurdish. Chudim se, Georgi, ASSASSIN i Georgi-ASSASSIN ne ste li edno i sushtno gzopodobno lice.

Стига пози,
стига избелели фрази,
свалете доспехи и маски
и пълни със празно паласки!



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.