Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:53 28.06.24 
Компютри и Интернет
   >> CAD/CAM
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема KATIAнови  
АвторX-MAN (Нерегистриран)
Публикувано19.09.01 18:18



NEKOPI DA E RABOTIL S TAZI PROG????? STRUVA LI SI I LESNA LI E ZA IZPOLZVANE??



Тема Пише се: CATIAнови [re: X-MAN]  
Автор The Bear (запознат)
Публикувано20.09.01 07:48



Друго за съжаление не знам, май я има по Славейков, но оттам май само боклуци ти набутват дет после не работят със света....

Real 2-stroke!


Тема Re: Пише се: CATIAнови [re: The Bear]  
Автор bst (~!~)
Публикувано20.09.01 13:49



Da rabotil sam. Interface-to e kato na SolidWorks, vazmojnostite sa mnogo poveche. Tova e programa ot dosta visoko nivo. V momenta e aktualna Catia v5r7 SP2, sabira se na 1CD ima i 2 CD-ta s Help. Ima li zainteresovani?

Tarsia SurfCAM 2001

В 99% от случайте проблема е ПРЕДМОНИТОРЕН bst


Тема Re: Пише се: CATIAнови [re: bst]  
Авторdp (Нерегистриран)
Публикувано20.09.01 17:56



Imam SurfCAM 2000. Kakvi sa dopalnitelnite vazmognosti na CATIA spriamo SWorks?



Тема Re: Пише се: CATIAнови [re: dp]  
Автор bst (~!~)
Публикувано21.09.01 00:20



Ami dosta ste ima da picha za da ti gi kaja, pak i az ne sam gi razglejdal vsichkite, no primerno ima vgraden modul za iakostni i deformacionni smetki po MKE ima i NC modul.

В 99% от случайте проблема е ПРЕДМОНИТОРЕН bst


Тема za bstнови [re: bst]  
Авторobul (Нерегистриран)
Публикувано22.09.01 23:19



Imash li help za CATIA.Az imam CATIA V5R6 no samo programata bez helpa.Ako imash pishi na adres cad@mail.bg



Тема Re: za bstнови [re: obul]  
Автор bst (~!~)
Публикувано23.09.01 14:53



Imam help za Catia v5r7 na 2 cd-ta.
Imam i CP1 za v5r7.
Pichi mi na drugade@bigfoot.com

В 99% от случайте проблема е ПРЕДМОНИТОРЕН bst


Тема Re: KATIAнови [re: X-MAN]  
АвторBullDog (Нерегистриран)
Публикувано25.10.01 23:04



1. Първо за името:
CATIA = Computer Aided Three dimensional Interactive Application.

2. CATIA е собственост и се разработва от Dassault Systems, SolidWorks - също :-) (макар че се раработва във USA)

3. Ако приемем, че SolidWorks е еквивалент на Мерцедес C180 (хубав, но малък) , то CATIA е S600.

4. Ако за да заработиш на SolidWorks ти трябват от порядъка на 60-80 часа тренинг, за CATIA ти трябват около .... 600 (бе кажи го 1000 :-)

5. Никога не можеш да работиш на "цялата" CATIA - просто не може едновременно да правиш инструменти, самолети и кораби ( а с нея МОЖЕ :-) Тя има около 80 модула и това което е на PC е само част от нея (иначе тя е правена за MainFrame и RISC/6000 в последствие).

6. Ако наистина не ти трябва да ползваш CATIA, по добре ползвай SolidWorks.

7. Вервайте ми , едва ли някой е работил повече на CATIA в България от мен (е последните 3 години не съм, ама и преди това имама поне 2-3 хиляди часа .

Успех ....



Тема Re: KATIAнови [re: BullDog]  
АвторLL (Нерегистриран)
Публикувано26.10.01 14:30



Радвам се, когато чета компетентни мнения! (Не се бъзикам)
Добре е освен размяна на кракове да има и малко образователна
насоченост. Не е добре, когато не знаеш за какво питаш
Всеки претендира, че мнооооого разбира от Интернет, а не си
прави труда първо да потърси официална информация за даден
продукт. Дано не звучи прекалено нравоучително, но нали
искаме да се мерим с останалия свят
Ще се радвам, ако можеш да понапишеш нещо за NC модула
на CATIA. Особено, ако го сравниш, да кажем със системите от
средния клас.



Тема Re: KATIAнови [re: LL]  
АвторBullDog (Нерегистриран)
Публикувано27.10.01 23:14



Първо, да уточня,че за последно съм работил с този модул през лятото на 1998 .

Ами NC-то на CATIA не беше разработено от Dassault, ами от едни немци - CENIT, ако не се лъжа. Като цяло върши работа, но е "тежко". По принцип CATIA е с идеята да се работи в екип от хора, една група прави дизайна, друга група - технологията. от своя страна сред технолозите има "майстори" и чираци . Майсторите дефинират технологията "по принцип" : ще правим едиna груба обработка, една полу-груба, две чисти и един high speed milling. Чираците пък прилагат така дефинираната технология върху конкретните детайли. Звучи малко объркано и теоретично, но е така ... в големите фирми.

Аз естествено не съм работил по тази схема, щото си бачках само аз. Правех едни инструменти - поансончета, електродчета, и т.н. Работата ства, ама е малко зор. За инструментално производство мисля, че Duct-а си остава ненадминат (аз не го владея, но съм гледал други дето имат черни колани по Duct и mould making ), а пък за други неща свързани с NC- зависи. Теб какво NC те интересува, струговане, фрезоване, nesting, и т.н. или пък от друга страна серийно производство или "уникални" детайли?

За сравнение със средния клас може да се говори ако има оп конкретна спецификация какво искаме да правим, просто има неща дето само CATIA-та ги може, но пък почти мога да гарантирам, че в БГ няма предпричтие, на което реално да му трябва CATIA (имам пред вид поне 10-15 работни места заедно). Всичко което се бачка в БГ, може да се направи и със среден клас CAD/CAM (ProE за мен е среден клас ), стига да е добре подбран.

BTW, Dassault първо купиха SolidWorks и от там завлякоха страхотния им интерфейс, напоследък купиха и МatraDatavision (Euclid) и може от там да гепнат ново NC, за което съм чувал че не е лошо ...




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.