Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:10 16.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в Америка
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Негро, как ще коментираш?нови  
Автор Yavanna (Giver of Fruits)
Публикувано08.03.15 20:27



ПУТИН НАПРАВИ НА ГЛУПАЦИ ФИНАНСОВИТЕ АКУЛИ НА ЗАПАДА

Само за няколко дни Русия си изкупи на безценица нефтените си и газовите си активи, които се намираха в ръцете на западни финансисти.

Всичко това стана благодарение на обезценяването на рублата и на пазара се появиха слухове, че акциите ще паднат. Това е една от най-сполучливите финансови операции от когато съществува фондовия пазар.







Тема Re: Негро, как ще коментираш?нови [re: Yavanna]  
Автор noTeHHEgaP (пристрастен)
Публикувано10.03.15 08:25



Какво да коментирам? В съчинението по природознание на тема "За Гъбките," предоставено от термуметъра в съседната тема, има повече заложена информация от тая малоумна статия.

Руският фондов пазар е един невъобразим батак от полудържавни институции "регулирани" от корумпирани чиновници и партийни функционери - кой нормален западен инвеститор си слага парите там, да ги оберат до шушка изгладнелите мужици?? Каква е гаранцията, че император Путин няма да реши да национализира някоя фирма със стратегическо значение, щото така е решил утре? В руските активи инвестират само спекуланти, а цената им е свръх ниска още много преди да падне петрола - но никой не ги купува заради политическия риск.

Но най-комичен е тържествения патос в тая тъпоумна статия - като приказка за кашчей безсмъртни ебати, подсмивал се Путин под мустак и не щеш ли - дошъл момента да направи финансовия удар! Кой третокласник са е упражнявал в журанализъм тука?!

А дори и да имаше зрънце истина в тия брътвежи - колко заблуден дръвник трябва да си, за да ти е гот, че един диктатор-психопат с имперски амбиции, тормозещ гладния си народец, е намерил начин да заграби милиарди долари от разни алчни спекуланти, търсещи далавера? Тва само някой сръбски олигофрен може да го измисли, та да му се радват безмозъчните русофили и да пригласят в захлас!

изкоментирах.





Тема Re: Негро, как ще коментираш?нови [re: noTeHHEgaP]  
Автор Yavanna (Giver of Fruits)
Публикувано10.03.15 11:43



нещо не ми стана ясна тая логика, която приложи тука...

значи е много чудесно, да кажем BP да притежава руския газ и да си го изнася като свой? Нещо като ние с дънди прешъс, които изнасят българското злато се едно им а бащиния, да им го тури слон на тия нагли дръвници. И Путин не си е купил газта за себе си-руската държава си е откупила находищата , които по право и принадлежат, както беше до преди пияндурника товариш йелцин да ги раздаде като подаръци на бритиш петролеъм и другите измекяри. Това не е фондов пазар на въздух под налягане а търговия с реални веществени неща и те БП, много добре знаеха защо ги бяха придобили тия неща. Не знам защо това ги прави ненормален инвеститор според тебе.

Гот ми е че една държава си е взела, което си е найно по закон Божи-понеже е на нейна територия, а не защото некъф си диактарор нещо си направил. Първо не той е направил нещо-нали умниците му наложиха санкции и му сринаха рублата, без тяхна помощ това нямаше да е възможно, т.е направили са го те, не тпй. И второ от кога е диктатор някой който го избират с вот от 80-90% и то реален, а не както едно време през комнузма или както е сега по вашенско с изхвърлените чували с балотс които ги намериха по времето на изборите на дубя. Путин е мега популярен и обичан в русия, а и по света-само погледни коментарите под статиите на RT и гледай какво мислят хора от цял свят за него, включително американци. Тва не е диктатор-диктатор е нещо по-друго.



Тема Re: Негро, как ще коментираш?нови [re: Yavanna]  
Автор Biohaz (Scientist)
Публикувано10.03.15 19:36



Усещам че си русофилка до мозъка на костите си ИЗЗ.

Това че някой се е полакомил да си даде газа (Русия) или златото (България) само показава страхливост и липса на далновиднос и предприемчивост.



Много хора ги е страх от свободата и за това предпочитат да живеят в режим като Живковия...и сега ронят крокодилски сълзи за ония времена.





Too Big to Fail...

Тема Re: Негро, как ще коментираш?нови [re: Yavanna]  
Автор pesho.konia (старши)
Публикувано10.03.15 21:48



От една страна е забележително какво може да стори един патриот. Как може да се опълчи на Запада, който ясно че иска да разсипе Русия и да я обгради с ракети от всички страни. Т.е. е хубаво за руснаците, че срещу Русия не може да се води колониална политика както в мизерна България и както доскоро можеше и в Русия.

От друга страна идва проблема за смазването на опозицията чрез убийства и заточения в Сибир, идва проблема за олигарсите, които са ОК да си имат по няколко милиарда стига да свеждат глава пред Путин и да изпълняват, когато нещо им се каже, идва проблема за разцепването на доскоро суверенни държави.

Съмнително е, че Русия изнася по-добра система от Европейския Съюз примерно. NATO е тотална прецаквачка за България - в това нямам съмнение също.

Редактирано от pesho.konia на 10.03.15 21:51.



Тема Re: Негро, как ще коментираш?нови [re: Biohaz]  
Автор Yavanna (Giver of Fruits)
Публикувано10.03.15 22:44



Дълбок грешиш.

Аз съм българофилка. С Русия имаме стара вражда от времето на разбития Болград. Не си правя илюзии, че Русия нещо ни мисли доброто специално, нито я възприемам като крайно близка.

В случая се изкефих максимално на това, че дъртите финансшитски бастуни бидоха излъгани с техните средства и една държава, без значение коя точно, си върна своите собствени ресурси, които по право и принадлежат. Но най-бих се зарадвала да теглим шута на дънди прешъс. Това по ме вълнува, но за жалост за сега не се вижда начин...да пропаднат в пъклото дано!

Показва дълбока корупираност на определени боклуци на ключови позиции, това показва даването на държавни ресурси на офшорки или на други чужди фирми. Показва и липса на морал, отговорност и патриотизъм.



Тема Re: Негро, как ще коментираш?нови [re: pesho.konia]  
Автор Yavanna (Giver of Fruits)
Публикувано10.03.15 22:53



Кого имаш предвид с убийствата-Немцов ли? Защото ако е така, аз не разбитам защо Путин с рейтинг от 80-90% ще смазва с показано убийство Немцов, като няма никаква заплаха от него политически? И ако има някаква заплаха, като се има предвид, че целия свят сега си е съсредоточил вниманието над Путин и гледа само да кихне накриво, че да го обвини в нещо, дали нямаше този страшен за него човек да умре по по-незабележим начин-примерно да му се извади някое колело на колата и да направи катастрофа, да му излезе тир на някое кръстовище, да се загуби, докато е на лов, да умре от рак по случайност, като Чавес...Още Георги Марков преди толкова години го стрелнаха с чадър с рицин, а в наши дни политик може да умре много елегантно и неподозрително.

Или имаш предвид друго убийство или заточение?

Иначе мисля, че си прав за начина на управление на Русия поне до сега-наистина е разрешено на олигарси да богатеят но да си траят и да са послушни на властта... Което е точно същото и в САЩ-само че там не са олиграси, а са компании-Монсанто, Мерк, Блекуотър/Академи и т.н Бизнеса и дръжавата са в токсична комбина по цял свят.

Европейския съюз нищо не изнася като система, те копират един СССР-корумпирана пасмина некадърници се преструват на обединени, а се мразят до мозъка на костите си, освен когато делкат едни парички. Това нещо ще се разпадне точно както се разпадна и СССР. Дано като това стане не се окажем под китайско робство, само





Тема Re: Негро, как ще коментираш?нови [re: Yavanna]  
Автор Biohaz (Scientist)
Публикувано11.03.15 03:34



Сега следващия гениален ход ще е да си изиска Аляска все пак нали е била Руска територя наверемето - има и доста ресурси там. Вероятно ще се изкефиш много на подобно развитие...една държава си връща ресурсите които сама доброволно е продала на други страни преди години...





Както стана в Крим колко му е да изплезят с интереси и претенции към Аляска. Убеден съм 3/4 от БГ ще аплодира и изръкопляска на мъжеството и доблестта на лидера-мужик възвръщаш си загубените ресурси....от злите "финашисти" Американци.


Тая реторика твоята ми е ясна...

Too Big to Fail...

Тема Re: Негро, как ще коментираш?нови [re: Yavanna]  
Автор pesho.konia (старши)
Публикувано11.03.15 06:11



Не се бях замислил за това, Изе. Наистина такова показно убийство точно пред Кремъл не звучи като интуитивен избор. Но пък и наистина се съмнявам в историята с мюсулманите. Немцов само бил подкрепил онова френското издание. Не е логично да го убиват пред Кремъл за такава глупост. Путин има склонност да смазва опозицията, колкото и да е по-слаба. Дори едни рокаджийки пеейки песни против Путин да са или лишен от богатства бивш олигарх като Ходорковски.



Тема Re: Негро, как ще коментираш?нови [re: Biohaz]  
Автор Yavanna (Giver of Fruits)
Публикувано11.03.15 11:01



Аляска е продадена, доколкото знам Крим е подарен и то със се руското му население, което не е искало такова нещо. В Крим имаше референдум, наблюдаван от международни наблюдатели, в който нямаше нито един сигнал за нередност и си изгласуваха 90% да се отделят от Украина и да се присъедният към Русия. А иначе, ти наистина ли си представяш, че Русия ще допусне да сложат база на нато където и е черноморския флот? Малко се поувлякоха тука и забравиха, че Русия не е Ирак, нито Либия и няма да стане както си въобразяват.

Ако населението на Аляска в присъствие на междунардони наблюдатели гласува 90% процента да се присъедини към някой друг, то аз съм за. Иначе съм против.



Ясно ти е всичко, точно като в гъста мъгла.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.