Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:36 28.06.24 
Българи извън България
   >> Българи в Америка
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Относно гъбите...  
Автор Terminator12 (простакь)
Публикувано09.03.15 05:28



Отварям тази тема заради Иза и за БиГейбой също.
Когато говорим за гъби в повечето случаи ни си мислим за,растения. Но гъбите като цяло са по скоро животни. Странно, хах?
Изе, Уики няма да може да ти помогне,сега, не говорим за кърмични клетки.
Какво е значението на гъбите в хранителната верига - огромно. Те са естествения заместител на месото и ценен доставчик на белтъчини и витамини, ететични масла, минерали и т.н.
Не яжте диво набрани гъби!!! Изключително опасно е. Дори и престава си нямате. Гъбите не се замърсяват повече от охлюви, коприва, ягоди и други растения и животни. Но те живеят и се хранят на базата на гниенето, разлагането, абсорбирането на хранителни вещества от други растения и животни. Това означава, че ядлива гъба може да бъде изключително опасна за вас ако бъде откъсната от неп. равилно място. Брането на диви гъби моге да,се окаже много рисковано начинание, ако не притежавате необходимия опит, познания и наблюдателност.
Дории да сте лицейзиеани събирачи на гъби, рискът остава.
Говоря от позицията на опитен гъбар. Гъбарството е традиция в нашия род от много поколения. Купувайте само култивирани гъби.

Fuck the Mods!!!


Тема Re: Относно гъбите...нови [re: Terminator12]  
Автор whatstheproblemagain (форумист)
Публикувано09.03.15 05:35



Началник, гъбарството е традиция във вашия род, значейки производство на култивирана печурка или ходене на разходка в планината и събиране на диви гъби ?



Тема Re: Относно гъбите...нови [re: whatstheproblemagain]  
Автор Terminator12 (простакь)
Публикувано09.03.15 06:27



Ени уей ю гоу бра, нашият род е много стар- известни пчелари сме, скотовъдци, земеделци ловджии, риболовци, нещо като викингите...


За гъбите обаче, само баща ми имаше сертификат. Той беше умника на,фамилията, сега съм аз
Да, ние сме имали гъбарници. Така поне помня. Като малък дори съм работил там.
Аз говорех за дивите гъби, кратунковец. Не,събирайте гъби за консумация, изключително опасно е. Аз въм от 13 години в,Хамериката, една гъба не,съм откъснал дори. То и няма кво да откъснеш, печурки, риженки, долнопробно качество манатарки. Руснаците обаче ходят по Пеннсилвания и събират бельие грибьй. И риженки също, и ги консервират чак, дейба и деревняните изперкали. Аз обаче не,смея. А и няма ценни видове като Булка,гъба, Сърнела, сТрюфел и т.н. Има много печурки обаче..

Fuck the Mods!!!

Тема Re: Относно гъбите...нови [re: Terminator12]  
Автор Sheriff JoeМодератор (bang-bang)
Публикувано09.03.15 08:18



Не яжте диво набрани гъби!!!

Zashtoto mutirat kak i kogato reshat, ne zashtoto iadiali edi kvo si...



Тема Re: Относно гъбите...нови [re: Sheriff Joe]  
Автор Terminator12 (простакь)
Публикувано09.03.15 08:45



Не веее, приятелю Герги. Гъбите не мутират често, само понякога, но рядко.
Това,което казах е, че гъбите,са консуматори, паразити. Те живеят от смъртта на други животни или консумират техните източници.
Причините да не се,ядат диво набрани гъби:
- Ядливите гъби имат отровни двойници (смъртоносни понякога)
- Не познаваме средата в която растат тези гъби.
- Никога, ама никога не,събирайте гъби след изгрев. Преди изгрев слънце е ок, но след не е, дори и за опитни събирачи на гъби.
- Всяка гъба мирише по определен начин. Ако се съмнявате в определена гъба, помиришете Ако не,ви хареса хърлете я. Никоя от отровните гъби няма приятен митиз или вкус. Ако не,сте сигурни в някоя гъба отрежете малко парче и го прокарайте по езика си. Ако гъбата е отровна
ще почуствате тревога, уплаха и нужда да я изплюете. Не,дъвчете и не гълтайте. Доверете се на,сетивата си.


- Не събирайте млади гъби. Те изглеждат като яйца и могат ледно да бъдат объркани дори от опитен познавач.
- Не консумирайте стари гъби.Те умират по начина пл който се раждат - дикеийнг.

Гъбите са опасни, Шериф Герги, затва само култивирани, от магазина.



Fuck the Mods!!!

Тема Re: Относно гъбите...нови [re: Terminator12]  
Автор bg_boy (oIo)
Публикувано09.03.15 09:43



А да си чувал,че изсмукват и акумулират в себе си радиацията и мутират?В Родопите например има много уранови находища и доста от многобройните чешми показват повишено съдържание на радиация без дори да броим след чернобилските и фукушимски дъждове.
Да ви е сладко :)



Тема Re: Относно гъбите...нови [re: bg_boy]  
Автор Terminator12 (простакь)
Публикувано09.03.15 10:40



Ой, Бигей, а да си чувал, че България притежава солидни звлежи от уран и над 40 уранови мини?
Гъбите акумулират и изсмукват предимно глупостта ти. В район заразен от радиация всичко е,заразено. Дори и гъбите. Познати са гъби обаче, които поглъщат огромно количество радиация и са,годни за ядене. Соо, уат ар ю сеин бигей?



Fuck the Mods!!!

Тема Re: Относно гъбите...нови [re: Terminator12]  
Автор Yavanna (Giver of Fruits)
Публикувано09.03.15 11:45



Гъбите не са растения, но не са животни:)) А не си прав, че не се замърсяват повече от ягодоте и копривата, гъбите са хиперакумулатори, както и някой растения и селективно поглъщат токсични вещества от средата.

Аз не бера гъби, купувам си ги сертифицирани...Надявам се да не ме отровят.





Тема Re: Относно гъбите...нови [re: Terminator12]  
Автор bg_boy (oIo)
Публикувано09.03.15 12:49



Аз какво казах - че има уранови находища.Нещо не мога да зацепя какво искаш да кажеш с остатъка от брътвежа си.:)Как така поглъщат огромно количество радиация а са годни за ядене?
Доста объркано ми звучиш,откакто ти отнех Булгара :)

Редактирано от bg_boy на 09.03.15 12:55.



Тема Re: Относно гъбите...нови [re: Yavanna]  
Автор Yavanna (Giver of Fruits)
Публикувано09.03.15 13:33



ето списък с хиперакумулатори-кои растения какво поглъщат в големи количества
това се ползва за пречистване на почви






Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.