Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:26 27.09.24 
Българи извън България
   >> Българи в Америка
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Re: Добро утро!нови [re: Monica123]  
Автор Yavanna (Giver of Fruits)
Публикувано27.02.15 00:13



що не се преместиш като те дразни?

разкажи за кастите, интересно е



Тема Re: Добро утро!нови [re: Yavanna]  
Автор Monica123 (рекордьор)
Публикувано27.02.15 00:55



Дразнят ме индийците,всичко друго е ОК и то много.

Нямам намерение на ги замествам с тексаски селяни например



Иначе какво - познавам супер богати индийски семейства,които са в политиката на щата - те сио понамирисват.
Тук общо взето няма индийци от нишата класа.
Всички си миришат - през кожата им излиза.
А една мома сега на връщане в самолета щеше да ме удоши през 5 седалки



Тема Re: Добро утро!нови [re: Yavanna]  
Автор Monica123 (рекордьор)
Публикувано27.02.15 01:02



Е то сушито далеч не е най-традиционната японска кухня.

Аз ти говоря за техните си манджички.То къде ли да пробваш такова в София....

Не вярвам да има и истинско индийско.



Тема Re: Добро утро!нови [re: Yavanna]  
Автор Biohaz (Scientist)
Публикувано27.02.15 02:36



"Това е егати първобитното мислене. Човек не може да ползва чужд протеин за изграждане на собствените тъкани. Трябва да го разгради първо на аминокиселини и тогава от тях да си направи свой протеин."


Изз, личи си че не си мерила никога колген с Hydroxyproline Colorimetric Assay.

Hydroxyproline (4-hydroxyproline, Hyp) is a common nonproteinogenic amino acid. It is found only in collagen and elastin in mammals but exists in a number of other proteins in plants. Hydroxyproline is formed only as a post-translational modification in the peptide chain and proline hydroxylase does not hydroxylate free proline. Hydroxyproline in tissue hydrolysates is a direct measure of the amount of collagen or gelatin present. A variety of disease states are believed to affect collagen turnover and can cause elevated serum or urine hydroxyproline. Such conditions range from neoplast
ic, inflammatory, renal or bone disease to endocrine and autoimmune disorders.

Too Big to Fail...



Тема Re: Добро утро!нови [re: Monica123]  
Автор whatstheproblemagain (форумист)
Публикувано27.02.15 03:53



Ша ме спукаш от смях ......

Обаче истината е, че си права




Тема Re: Добро утро!нови [re: Monica123]  
Автор whatstheproblemagain (форумист)
Публикувано27.02.15 03:55



'Подредила се е' .......





Тема Re: Добро утро!нови [re: Monica123]  
Автор Yavanna (Giver of Fruits)
Публикувано27.02.15 11:37



хаха, къде ли да пробвам такова? имали инстнско индийско? хахахах...това ми напомни на един случай дето едни американци питали един българин дали в неговата страна има коли, той им казал, че няма че се движат на магарета...после го питали дали погребват мъртъвците, той им казал, че не ги погребват, а ги изяждат.

май бая отдавна си напуснала българия ми се струва...



Тема Re: Добро утро!нови [re: Biohaz]  
Автор Yavanna (Giver of Fruits)
Публикувано27.02.15 11:40



Не съм мерила, разбира се, но какво ми казваш с това?Че като си свариш копита на крава нейния колаген отива в твойте клетки? Ставаш бийф?





Тема Re: Добро утро!нови [re: Yavanna]  
Автор Monica123 (рекордьор)
Публикувано27.02.15 16:30



Точно преди да напусна България откриха индийски ресторатн на Раковска и ние го посетихме.
Спомням си,че беше много вкусно,но тогава поне почти никакви подправки не изпъкваха.
Изобщо не съм сигурна дали е имало и половин индиец готвач,като се има прдвид,че собсвениците бяха българи.

Като цяло Китайските,индийските и всякакви там ресторанти със по-специфична храна адаптират менюто си според държавата - за да могат хората да харесват храната и да се харчи.

Тук при нас си е направо Азия и истински мустакати индийци готвят за индийци.На тях не им трябват други клиенти -техните ин стигат,а и те си искат истинската храна.
Същото е с китайските,малаазийските,японските и т.н.

И що се сърдиш?

Едно време се бъзикахме,че в един китайски ресторат в Бг готвагът е турчин:)



Тема Re: Добро утро!нови [re: whatstheproblemagain]  
Автор Monica123 (рекордьор)
Публикувано27.02.15 16:48



Да,знам че като "разказана история" изглежа смешна от страни ( а и аз имам дарба на разказчач

)

Обаче,колкото е смешно,толкова е и тъжно....абе карай




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.